700 osób zachorowało po świątecznej kolacji w Airbusie we Francji

Aktualności

To pora na radość i brak zmartwień.

Ale to właśnie przydarzyło się wielu z 2600 pracowników francuskiej grupy lotniczej Airbusa Atlantic, który śmiertelnie zachorował po zorganizowanej przez firmę wykwintnej kolacji świątecznej.

Własna restauracja firmy rozłożyła czerwony dywan z szeregiem kulinarnych przysmaków, w tym foie gras, przegrzebki, homar i polędwica wołowa, a także pysznymi deserami, takimi jak batony lodowe i mus czekoladowo-orzechowy – a wszystko to za jedyne około 16 dolarów za osobę. Poinformował o tym Guardian.

Jednak w ciągu 24–48 godzin po uroczystej uczcie 14 grudnia u dotkniętych pracowników wykazano „kliniczne objawy wymiotów i/lub biegunki”.

Około 700 pracowników zgłosiło zakażenie tą chorobą.

Jeden z pracowników zidentyfikowany jako Nolwen powiedział Ouest-France: „Cierpiałem na skurcze i bóle głowy, których nigdy wcześniej nie czułem. To było gorsze niż poród”.

Świąteczna uczta bożonarodzeniowa dla 2600 pracowników Airbusa we Francji zepsuła się, gdy u kilku pracowników wystąpiły później problemy żołądkowe. AFP za pośrednictwem Getty Images
Ujęcie świeżego gotowanego czerwonego homara z warzywami na białym talerzu i stole.
Według doniesień restauracja firmowa rozwinęła czerwony dywan z szeroką gamą kulinarnych przysmaków, w tym foie gras, przegrzebków, homarów i polędwicy wołowej.
Katikat – Stock.adobe.com

Służby zdrowia wszczęły dochodzenie w celu ustalenia przyczyny masowej epidemii zapalenia żołądka i jelit, chociaż rzecznik Airbusa twierdził, że nikt nie zachorował „poważnie”.

Do wszystkich uczestników posiłku wysłano ankietę.

Airbus Atlantic, spółka zależna Airbusa, największego na świecie producenta samolotów, zatrudnia 15 000 osób w pięciu krajach.
Załaduj więcej…

https://nypost.com/2023/12/23/news/700-get-sick-after-airbus-christmas-dinner-in-france/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania

READ  Kontrakty terminowe Dow: rosnąca odporność rynku; Apple, Tesla, te pięć chipsetów może tego użyć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *