W poniedziałek Apple udostępnił niektórym iPhone’om i komputerom Mac swoją pierwszą szybką poprawkę bezpieczeństwa.
Ten typ łatek ma być automatycznie i bezproblemowo pobierany i instalowany przez system operacyjny w celu natychmiastowej ochrony urządzeń przed exploitami, unikając w ten sposób zwykłego cyklu aktualizacji systemu, który użytkownicy mogą opóźniać lub przegapić, narażając w ten sposób swoje rzeczy na ataki.
Na szczęście ta pierwsza w swoim rodzaju łatka nie wyszła bez żadnych problemów. Zgłosili się niektórzy fani Cupertino problemy Pobierz aktualizację już teraz.
„iOS 16.4.1 (a) odpowiedź bezpieczeństwa nie powiodła się, ponieważ nie masz już połączenia z Internetem” był najczęściej zgłaszanym komunikatem o błędzie z systemu operacyjnego, chociaż użytkownicy zazwyczaj byli w stanie zastosować aktualizację zabezpieczeń po kilku próbach.
Ponadto: Apple nie opublikowało żadnych informacji zwrotnych wraz z szybką łatką ani tego, czy aktualizacja łata lukę w zabezpieczeniach, którą złoczyńcy już odkryli i wykorzystali. oraz jako analityk bezpieczeństwa Will Dorman WymaganyCzy błąd(y) CVE zostaną w końcu zmapowane?
Te aktualizacje Apple Rapid Security Response… w końcu dostaniesz CVE i opisy, prawda? pic.twitter.com/IQqT6rALLo
– Will Dorman (@wdormann) 1 maja 2023 r
Biorąc pod uwagę, że niektóre z ostatnich aktualizacji iOS i macOS obejmowały zero dni, które zostały już wykorzystane przez hakerów do rozprzestrzeniania oprogramowania szpiegującego na urządzeniach ofiar, dobrym pomysłem jest nie czekać z instalacją tej najnowszej poprawki, nawet jeśli proces instalacji trwa dłużej niż powinien .
Oto, co wiemy o pierwszej w historii „szybkiej reakcji bezpieczeństwa” iGiant, według Apple 1 maja Rada:
Uwaga: cytaty wokół „In the Wild” to tagi Apple, a nie nasze.
Ponadto Apple wypycha te nowe poprawki tylko do najnowszych wersji iOS, iPadOS i macOS, począwszy od iOS 16.4.1, iPadOS 16.4.1 i macOS 13.3.1. Klienci z bardziej szanowanym oprogramowaniem będą musieli czekać na regularne aktualizacje oprogramowania.
Te najnowsze poprawki mają domyślnie być stosowane automatycznie (zakładając, że działają), a po sprawdzeniu aktualizacji są one oznaczone literą po numerach, np.: macOS 13.3.1(a).
Jeśli wyłączysz to ustawienie domyślne (może to zły pomysł na dłuższą metę), Twoje urządzenie otrzyma poprawki, gdy zostaną one uwzględnione w Aktualizacja systemu operacyjnego. ®
„Muzyk. Guru kawy. Specjalista od zombie. Adwokat mediów społecznościowych. Introwertyk. Ekstremalny miłośnik jedzenia. Ewangelista alkoholu”.