Brytyjskie prawo porządku publicznego: Części kontrowersyjnego prawa antyprotestowego wchodzą w życie przed koronacją króla Karola

(CNN) Kontrowersyjne części Ustawa o zamówieniach publicznychUstawa, która umożliwia brytyjskiej policji podjęcie bardziej zdecydowanych działań przeciwko pokojowym demonstrantom, wejdzie w życie w środę, na kilka dni przed Koronacja króla Karola III.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że ustawa o porządku publicznym otrzymała we wtorek królewską zgodę Król Karolformalność i ostatnia przeszkoda, zanim ustawa stanie się prawem.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych stwierdziło w oświadczeniu, że decyzja „da policji uprawnienia do zapobiegania zakłóceniom w ważnych wydarzeniach sportowych i kulturalnych odbywających się tego lata w Anglii i Walii”.

Konkretne środki zostaną wprowadzone do prawa od środy.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że od 3 maja przedłużające się metody protestu, takie jak blokady (w których protestujący fizycznie przyczepiają się do obiektów, takich jak budynki) mogą skutkować sześciomiesięcznym wyrokiem więzienia lub „nieograniczoną grzywną”.

Dodała, że ​​prawo oznacza również, że policja będzie miała prawo zatrzymywać i przeszukiwać protestujących „w poszukiwaniu takich rzeczy jak kłódki, super klej i narzędzia wiertnicze, jeśli podejrzewają, że zamierzają wywołać chaos”. Dodała, że ​​osoby, które zostaną znalezione przy takich przedmiotach i zamierzają je wykorzystać, również zostaną postawione przed sądem karnym.

Dzieje się to tuż przed koronacją sabatu antykrólewskiego ślubowali temu protestować.

Ustawa jest również otwarcie wymierzona w grupy takie jak Black Lives Matter, Extinction Rebellion i Just Stop Oil, z których wszystkie stosowały destrukcyjną taktykę w swoich protestach przeciwko rządowi.

„Życie społeczeństwa nie powinno być niszczone przez tak zwanych wojowników środowiskowych, którzy powodują zakłócenia i marnują miliony funtów pieniędzy podatników” – powiedziała minister spraw wewnętrznych Soella Braverman we wtorkowym oświadczeniu.

„Samolubnej mniejszości nie może to uchodzić na sucho. Dajemy policji i sądom narzędzia potrzebne do powstrzymania tego chaosu i wspieram ich w pełnym wykorzystaniu tych uprawnień”.

READ  Przerażająca chwila, gdy ogromna gradobicie rozbiła szybę samochodu w Kanadzie, gdy ludzie zaczęli się chować do środka.

Działacze na rzecz praw człowieka oskarżyli rząd o próbę stłumienia wolności słowa za pomocą prawa, podczas gdy politycy opozycji twierdzą, że Downing Street po prostu próbuje odwrócić uwagę od niezliczonych złych rzeczy w Wielkiej Brytanii w tej chwili.

Od śmierci królowej Elżbiety II w zeszłym roku było wiele przypadków, w których antymonarchiści pojawiali się na królewskich zaręczynach, aby wyrazić swoje pretensje do establishmentu.

Koszty koronacji

W obliczu rosnącego kryzysu kosztów utrzymania, który dotyka obecnie całą Wielką Brytanię, rząd odmówił podania danych liczbowych na temat kosztów koronacji, a szacunki brytyjskich mediów wahają się od 50 do ponad 100 milionów funtów (od 63 do 63 milionów dolarów). 125 milionów dolarów).

Pałac Buckingham powiedział pod koniec wtorku, że prawdziwe dane dotyczące kosztów związanych z koronacją króla Karola zostaną udostępnione we właściwym czasie, po tym, jak pojawiły się pytania dotyczące pieniędzy wydanych na wydarzenie państwowe podczas narodowego kryzysu kosztów utrzymania.

Widziałem wiele różnych szacunkowych liczb, niektóre bardziej fantazyjne niż inne. W odpowiedzi na obawy dotyczące kosztów życia w Wielkiej Brytanii rzecznik pałacu powiedział w oświadczeniu: „Prawdziwe liczby zostaną udostępnione we właściwym czasie, jeśli wydatki dotyczą dotacji państwowej lub kosztów rządowych”.

W oświadczeniu stwierdzono dalej, że wielkie wydarzenia państwowe, takie jak pogrzeb królowej, generują więcej pieniędzy niż pieniądze wydawane na takie wydarzenia.

„Jedną z lekcji wyciągniętych z pogrzebu Jej Królewskiej Mości jest to, że taka narodowa okazja, jak ta, wielka okazja rządowa, przyciąga ogromne zainteresowanie na całym świecie, które zwiększa zwrot kosztów towarzyszących, a nawet znacznie go przewyższa pod względem poprawy naszej gospodarki i prestiżu naszego narodu” – dodano w oświadczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *