A co jeśli podczas zaćmienia będzie pochmurno?

Zostawcie zbiorowemu szczęściu Rochester, że największe niebiańskie wydarzenie będzie miało miejsce na górnym podwórku przed domem, przy założeniu, że będzie to poniedziałek, 8 kwietnia, podobnie jak wiele innych poniedziałków na początku lub w połowie wiosny.

Pochmurno, deszczowo lub, nie daj Boże, śnieg, co może sprawić, że jedyne w życiu całkowite zaćmienie słońca będzie starsze niż rok 2000.

Czy zaćmienie nadal będzie warte wypróbowania?

Tak, chociaż doświadczenie będzie znacznie mniej intensywne niż zaćmienie słońca w pogodny dzień, powiedziała Anne Pellerin, profesor nadzwyczajny na Wydziale Fizyki i Astronomii SUNY Geneseo.

Zaćmienie było na radarze Bellerina obowiązkowym od 2017 roku, kiedy kilku członków drużyny Bellerina wyruszyło na południe, aby zobaczyć zaćmienie w całości.

„Byli bardzo podekscytowani” – powiedział Bellerin. „Nie mogę się doczekać, aż sam poczuję to podekscytowanie”.

Chmury, deszcz, śnieg lub pogodny, słoneczny dzień; Debbie Ferrell, która kieruje zespołem badawczym, stwierdziła, że ​​mimo wszystko warto doświadczyć zaćmienia Genewska grupa zadaniowa ds. zaćmienia słońca 2024.

Jeśli są chmury, niebo pozostanie ciemne. Temperatura nadal będzie spadać. Wiatr zmieni kierunek. Ptaki wrócą do swoich gniazd, świerszcze zaczną ćwierkać, a wszystkie nocne zwierzęta zaczną wychodzić na kilka minut – powiedział Ferrell.

„Wszyscy mówią, że to dziwne uczucie, ten egzystencjalny moment, który można poczuć nawet wtedy, gdy jest pochmurno i tak naprawdę nie widać zaćmienia” – powiedział Ferrell.

Należy zauważyć, że zespół genewski zaplanował szereg działań związanych z zaćmieniami w mieście Ontario aż do dnia wydarzenia i uwzględnił je pod hasłem „Embrace the Night”. Na swojej stronie internetowej Finger Lakes Visitors Connection znajdują się także wykazy wydarzeń, fakty dotyczące zaćmień i inne fajne rzeczy, https://www.visitfingerlakes.com/Eclipse-2024/Oraz wiadomość dla mieszkańców i gości na temat pogody, jaka będzie tego dnia.

READ  Na nocnym niebie ustawi się pięć planet. Oto jak oglądać program

„To właśnie mówimy ludziom, gdy jest pochmurno” – powiedziała Jessica Vandemar, dyrektor ds. marketingu w Ontario Tourism. „Nadal kontynuujemy kampanię „Obejmij ciemność”.”

Pellerin powiedział, że po całkowitym zaćmieniu – kiedy Księżyc całkowicie zasłania słońce – normalny poziom światła powróci bardzo szybko.

„To wszystko, to wszystko” – powiedział Bellerin. „Ale nadal fajnie jest patrzeć, jak południowe niebo ciemnieje podczas całkowitego zaćmienia, jeśli jest pochmurne. Jednak staje się to bardziej ciekawostką niż ekscytującym doświadczeniem”.

Co zrobimy, jeśli zaćmienie zostanie zablokowane?

Co zrobią wszyscy ludzie, którzy wyszli poza ścieżkę college'u, kiedy znajdą się tutaj, głęboko w niej?

Menedżer prowincji Ontario, Chris DeBolt, który należy do urzędników prowincji, którzy spędzili wiele miesięcy na planowaniu zaćmienia słońca i wszelkiego rodzaju nieprzewidzianych zdarzeń, stawia na to: osoby, które już zarezerwowały pobyt w tym obszarze, przyjdą, nawet jeśli będzie pochmurno.

Dowolna ilość wydarzeń zostanie przeprowadzona zgodnie z harmonogramem w kilku gminach. Wielu gości przyjeżdża, aby spędzać czas w winiarniach Finger Lakes, takich jak Heron Hill Winery, która produkuje wina czerwone, białe i różowe pod marką wina Eclipse.

Biorąc pod uwagę wszystko, co jest do zrobienia w Finger Lakes, winiarz Heron Hill i dyrektor operacyjny Jordan Harris sugeruje odwiedzenie kilku winiarni i browarów, niezależnie od pogody. Wyjść coś zjeść. Odwiedzać muzea.

Pij więcej wina.

„Co zamierzasz zrobić?” powiedział Harris. „Nie ma powodu, dla którego chmury miałyby kogokolwiek odstraszać”.

Co historia mówi o pogodzie w kwietniu?

Oczywiście przewidywanie pogody na długo przed zaćmieniem jest w najlepszym wypadku trudne.

Krajowa Służba Meteorologiczna w Buffalo umieściła na swojej stronie internetowej pewne dane historyczne, odnotowując, że w tym okresie w regionie Wielkich Jezior Wschodnich początek kwietnia był historycznie pochmurny. Jednak wciąż zdarzają się słoneczne dni.

READ  SpaceX wystrzeliwuje wzmacniacz pierwszego stopnia Falcona 9 podczas rekordowego 19. lotu – Spaceflight Now

Kolorowy Mapa wczesnej prognozy na stronie internetowej, Pokazuje jednak szarość, czyli chmury. (Uwaga: jeśli jest pochmurno i szaro, nie dziel się tym z felietonistką New York Post Maureen Callahan, której opis miasta jako „ponury i przygnębiający” nigdy nie zostanie zapomniany przez wielu mieszkańców Rochester.)

Klimatologia chmur sugeruje nadzieję, że przynajmniej częściowo będzie można zobaczyć słońce poprzez wysokie, cienkie chmury.

Bądź na bieżąco, gdy zbliża się dzień zaćmienia.

Nie martw się; Bądź zadowolony z zaćmienia

James Porter, mieszkaniec Rush z doświadczeniem w projektowaniu i budowie statków kosmicznych NASA, przedstawia pozytywną opinię. Może, tylko może, chmury pozostaną z daleka.

„Obecnie prognoza na 8 kwietnia przewiduje czyste niebo, więc być może uda nam się zobaczyć to wydarzenie” – powiedział Porter, który w zeszłym tygodniu przesłał ten komentarz e-mailem.

Zatem w interesie nauki poszukajcie pozostałości czterolistnej koniczyny z Dnia Świętego Patryka, a potem skrzyżujcie palce i pukajcie w drewno.

„Mamy nadzieję i modlimy się o pogodny dzień” – powiedział Ferrell.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *