Adam Thielen podpisuje z Panthers 3-letnią umowę, mówi źródło

Davida NewtonaPisarz personelu ESPN3 minuty czytania

Co Adam Thielen wnosi do Panter

David Newton komentuje decyzję Panthers o podpisaniu kontraktu z Adamem Thielenem.

Charlotte, Karolina Północna — Adam Thielen pomoże wypełnić pustkę po weteranie szerokiego odbiornika, który przegrali Carolina Panthers, kiedy pozyskali DJ Moore’a w ramach wymiany z Chicago Bears za pierwszy wybór w drafcie NFL.

Pantery ogłosiły w niedzielę, że podpisały kontrakt z Thielenem. Umowa została zawarta na trzy lata, powiedziało ESPN źródło ligowe.

Thielen spotkał się z Panthers w Charlotte w zeszłym tygodniu, aby rozpocząć poszukiwania wolnej agencji. Chociaż odszedł bez umowy, źródło ligowe powiedziało, że strony są zainteresowane zawarciem umowy.

Karolina spotkała się w piątek z byłym szerokim odbiornikiem Detroit Lions, DJ Sarkiem, według źródła ligi. Zespół wciąż ma szansę go pozyskać.

Najlepsi obrońcy Karoliny powracający z poprzedniego sezonu, Terres Marshall Jr., Laviska Shenold Jr. i Shea Smith, łącznie zdobyli 77 połowów.

Thielen wprowadza przywództwo do sali konferencyjnej odbiornika, której Pantery szukały, zanim Moore został sprzedany Niedźwiedziom. Moore był liderem przez przykład.

Thielen został zwolniony przez Minnesota Vikings po 10 sezonach, co zostało wyznaczone jako cięcie przed 1 czerwca, aby zespół mógł uniknąć uderzenia w pułap pensji do 2023 roku.

Pochodzący z Minnesoty zawodnik, który grał zespołowo w Mankato w stanie Minnesota, zajmuje trzecie miejsce na liście zdobywców wszechczasów Wikingów z 534 połowami, wyprzedzając tylko Hall of Famers Chrisa Cartera i Randy’ego Mossa. Thielen dołączył do Wikingów w 2013 roku, zabierając drużynę na obóz treningowy pierwszego roku, przechodząc od drużyny treningowej do roli drużyny specjalnej i stając się gwiazdą wszech czasów jako dwukrotna selekcja Pro Bowl.

Thielen, który w sierpniu skończy 33 lata, w zeszłym sezonie zanotował 70 chwytów na 716 jardów i sześć przyłożeń. Jednak w ostatnich pięciu meczach młodzi łapacze podań Justin Jefferson, T.J. Hawkensona i K.J. Jego rola zaczęła się rozciągać, gdy zajął czwarte miejsce pod względem bramek za Osborne’em.

Wikingowie jasno dali do zrozumienia w rozmowach poza sezonem, że Thielen, który zarabiał 19,97 miliona dolarów w 2023 roku, zgodzi się na obniżkę wynagrodzenia, jeśli renegocjuje swój kontrakt, aby pozostać w drużynie. Visalakshi powiedział ESPN w lutym, że ma nadzieję przejść na emeryturę jako wiking, ale chce „mam szansę pokazać, że potrafię grać na wysokim poziomie”.

Ogólnie rzecz biorąc, Thielen, którego Wikingowie nazywali „bezinteresownym kolegą z drużyny”, ma w swojej karierze 6682 jardy odbierające i 55 przyłożeń. Jego najlepszy sezon miał miejsce w 2018 roku, kiedy miał 113 połowów na 1373 jardów i dziewięć przyłożeń. Jest nominowany do tytułu Człowieka Roku 2022 zespołu Walter Payton NFL.

„Jest świetnym przedstawicielem tego, co reprezentuje Minnesota Vikings” – powiedział dyrektor generalny Kwesi Adofo-Mensah.

Przyczynił się do tego raportu Kevin Seifert z ESPN.

READ  Akcje rosną w napiętym tygodniu danych o inflacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *