Adwokaci Alexa Murdocka proszą sędziego o ograniczenie pytań prokuratorów podczas przesłuchania krzyżowego, jeśli zajmie on stanowisko w procesie o podwójne morderstwo.

(CNN) Sędzia Alex Murdock Sprawa podwójnego morderstwa Odmówił wydania orzeczenia w środę, które ograniczyłoby zdolność prokuratorów do ścigania zhańbionego prawnika z Karoliny Południowej O jego rzekomych przestępstwach finansowych Jeśli chce zeznawać w swojej obronie.

Adwokat obrony Jim Griffin poprosił sędziego Cliftona Newmana o wydanie orzeczenia ograniczającego zakres przesłuchania przez stan, jeśli Murdock zajmie stanowisko, mówiąc, że chce doradzać sądowi, gdy prokuratorzy uznają Murdocka za zeznającego.

Prokurator Creighton Waters argumentował, że Murdoch powinien być sądzony w każdej kwestii związanej ze sprawą, w tym w przestępstwach, które państwo wskazało jako możliwe motywy zabicia jego żony Margaret „Maggie” Murdoch i 22-letniego Murdocha. Najstarszy syn Paweł.

Sędzia Newman odmówił uwzględnienia wniosku stron, stwierdzając, że „nie zamierza zapobiegawczo wydawać zarządzenia ograniczającego zakres przesłuchania”. Powiedział, że każdy sprzeciw powinien zostać uwzględniony po przedstawieniu dowodów.

Przygotowując się do ponownego rozważenia zakresu przywileju Murdocha przeciwko samooskarżaniu, Newman powiedział: „Sąd powinien wydać jakiś ogólny nakaz ograniczający zakres przesłuchania krzyżowego – nie słyszę tego”.

Dowody rzekomych przestępstw finansowych Murdocha – ma 99 innych zarzutów – odegrały kluczową rolę w sprawie o morderstwo, w której Murdoch przyznał się do dwóch zarzutów morderstwa i dwóch zarzutów posiadania broni.

Po tym, jak prokuratorzy argumentowali, że Murdoch zabił 52-letnią Maggie i Paula, Newman wcześniej pozwolił dowodom odwrócić uwagę od swojego niewłaściwego postępowania, które, jak twierdzi państwo, wyjdzie na jaw podczas śmiertelnej strzelaniny w czerwcu 2021 roku. W międzyczasie obrona argumentowała za wykluczeniem dowodów, twierdząc, że nie mają one znaczenia dla morderstw.

Alta Spells z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu.

READ  Bomby „Argyle” na otwarciu kasowym – The Hollywood Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *