Akcje Airbnb rosną w obliczu wzrostu zysków

Airbnb (ABNB) wzrosła w środę po ogłoszeniu wyników za czwarty kwartał pod koniec wtorku, które przekroczyły zarówno najwyższe, jak i najniższe wyniki netto, podobnie jak oczekiwania z pierwszego kwartału. Akcje Airbnb skoczyły trzeci dzień z rzędu.
xFirma odnotowała skorygowany zysk na akcję w wysokości 8 centów przy przychodach w wysokości 1,53 miliarda dolarów. Według FactSet analitycy spodziewali się, że Airbnb zaraportuje skorygowane zyski w wysokości 4 centów przy przychodach w wysokości 1,45 miliarda dolarów.

Akcje Airbnb wzrosły o 4,2% do 187,80 podczas popołudniowego dnia handlowego giełda dzisiaj.

Przychody wzrosły o 38% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Airbnb prognozuje przychody w pierwszym kwartale w przedziale od 1,41 miliarda do 1,48 miliarda dolarów. Analitycy spodziewali się 1,24 miliarda dolarów.

Firma powiedziała w komunikacie Wiadomość do akcjonariuszy. W wyniku pracy zdalnej ludzie są rozproszeni w tysiącach miasteczek i miasteczek, przebywając jednocześnie przez tygodnie, miesiące, a nawet całe sezony.

„Prawie połowa zarezerwowanych przez nas noclegów w czwartym kwartale dotyczyła pobytów tygodniowych lub dłuższych. Jedna na pięć zarezerwowanych nocy dotyczyła pobytów na miesiąc lub dłużej” – kontynuuje firma.

Akcje Airbnb: Silny stłumiony popyt

Podróż była wczesna i Sektory najbardziej dotknięte w pandemii koronawirusa. Braki kadrowe w liniach lotniczych i bardzo częste występowanie omikronów zniechęciły do ​​niektórych podróży. Jednak w wielu krajach wymagania dotyczące kwarantanny spadają.

„Pomimo utrzymującej się niepewności w najbliższym czasie widzimy dowody na stłumiony popyt: na koniec stycznia 2022 r. mieliśmy o ponad 25% więcej zarezerwowanych noclegów w letnim sezonie podróży w porównaniu z tym okresem w 2019 r.” powiedział.

Expedia (EXPE) Raportowane wyniki za IV kwartał W piątek przewyższyło to szacunki Wall Street. Marki Expedia to Hotels.com, Vrbo, Orbitz i Travelocity. Expedia to Tablica wyników akcji IBD.

Kolejna internetowa firma turystyczna, Przedmioty kolekcjonerskie rezerwacji (BKNG), ogłasza wyniki za czwarty kwartał po zamknięciu rynku 23 lutego.

READ  Amerykańskie i chińskie organy regulacyjne w rozmowach na temat źródeł transakcji audytowych

Proszę śledzić Briana Deagona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Dowiedz się więcej o akcjach technicznych, analizach i rynkach finansowych.

Może Ci się spodobać:

Akcje Airbnb: kupno czy sprzedaż? Oto podstawowe informacje o akcji ABNB na wykresie giełdowym

Zapasy podróży są gotowe do wprowadzenia w 2022 r., ale z tymi zastrzeżeniami

Czy kupiłbyś jakieś udziały w liniach lotniczych, podczas gdy Omicron spotyka się z podróżami powrotnymi?

Dowiedz się, jak inwestować w instrumenty IBD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *