Akcje Airbnb rosną w obliczu wzrostu zysków

Airbnb (ABNB) wzrosła w środę po ogłoszeniu wyników za czwarty kwartał pod koniec wtorku, które przekroczyły zarówno najwyższe, jak i najniższe wyniki netto, podobnie jak oczekiwania z pierwszego kwartału. Akcje Airbnb skoczyły trzeci dzień z rzędu.
xFirma odnotowała skorygowany zysk na akcję w wysokości 8 centów przy przychodach w wysokości 1,53 miliarda dolarów. Według FactSet analitycy spodziewali się, że Airbnb zaraportuje skorygowane zyski w wysokości 4 centów przy przychodach w wysokości 1,45 miliarda dolarów.

Akcje Airbnb wzrosły o 4,2% do 187,80 podczas popołudniowego dnia handlowego giełda dzisiaj.

Przychody wzrosły o 38% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Airbnb prognozuje przychody w pierwszym kwartale w przedziale od 1,41 miliarda do 1,48 miliarda dolarów. Analitycy spodziewali się 1,24 miliarda dolarów.

Firma powiedziała w komunikacie Wiadomość do akcjonariuszy. W wyniku pracy zdalnej ludzie są rozproszeni w tysiącach miasteczek i miasteczek, przebywając jednocześnie przez tygodnie, miesiące, a nawet całe sezony.

„Prawie połowa zarezerwowanych przez nas noclegów w czwartym kwartale dotyczyła pobytów tygodniowych lub dłuższych. Jedna na pięć zarezerwowanych nocy dotyczyła pobytów na miesiąc lub dłużej” – kontynuuje firma.

Akcje Airbnb: Silny stłumiony popyt

Podróż była wczesna i Sektory najbardziej dotknięte w pandemii koronawirusa. Braki kadrowe w liniach lotniczych i bardzo częste występowanie omikronów zniechęciły do ​​niektórych podróży. Jednak w wielu krajach wymagania dotyczące kwarantanny spadają.

„Pomimo utrzymującej się niepewności w najbliższym czasie widzimy dowody na stłumiony popyt: na koniec stycznia 2022 r. mieliśmy o ponad 25% więcej zarezerwowanych noclegów w letnim sezonie podróży w porównaniu z tym okresem w 2019 r.” powiedział.

Expedia (EXPE) Raportowane wyniki za IV kwartał W piątek przewyższyło to szacunki Wall Street. Marki Expedia to Hotels.com, Vrbo, Orbitz i Travelocity. Expedia to Tablica wyników akcji IBD.

Kolejna internetowa firma turystyczna, Przedmioty kolekcjonerskie rezerwacji (BKNG), ogłasza wyniki za czwarty kwartał po zamknięciu rynku 23 lutego.

READ  Elon Musk jest już zagrożony naruszeniem kluczowej klauzuli w swojej umowie na Twitterze

Proszę śledzić Briana Deagona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Dowiedz się więcej o akcjach technicznych, analizach i rynkach finansowych.

Może Ci się spodobać:

Akcje Airbnb: kupno czy sprzedaż? Oto podstawowe informacje o akcji ABNB na wykresie giełdowym

Zapasy podróży są gotowe do wprowadzenia w 2022 r., ale z tymi zastrzeżeniami

Czy kupiłbyś jakieś udziały w liniach lotniczych, podczas gdy Omicron spotyka się z podróżami powrotnymi?

Dowiedz się, jak inwestować w instrumenty IBD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *