Atak rekinów: pływak został ugryziony na śmierć na plaży Little Bay w Sydney w Australii

Policja Nowej Południowej Walii (NSW) poinformowała w środowym oświadczeniu, że służby ratunkowe zostały wezwane na miejsce Buchanan Point – Little Bay Beach w Malabar o 16:35 czasu lokalnego, w związku z doniesieniami o ataku rekinów. Pływak ”.

Według raportu, oficerowie, którzy udali się na miejsce zdarzenia, wraz z Marine Area Command i Surf Life Saving NSW, znaleźli w wodzie „ludzkie szczątki”.

Cztery załogi karetek i helikopter ratunkowy zostały wysłane na ten obszar z ratownikiem medycznym i ratownikiem medycznym, powiedział NSW Ambulance w oświadczeniu CNN.

„Niestety ta osoba doznała katastrofalnych obrażeń w wyniku ataku. Nie było nic, co ratownicy mogli zrobić, kiedy przybyliśmy na miejsce zdarzenia” – powiedział inspektor pogotowia NSW Lucky Brochan.

Rada Miejska Randwick powiedziała, że ​​Little Bay Beach i plaże wokół niej były zamknięte na 24 godziny. Rada dodała, że ​​był to pierwszy atak rekinów w Randwick w ostatnim czasie.

Burmistrz Randwick, Dylan Parker, powiedział w oświadczeniu: „Plaża to podwórko naszej społeczności. Little Bay to ciche, piękne miejsce, które na ogół lubią rodziny.

„Utrata kogoś w takim ataku rekina jest ekscytująca. Wszyscy jesteśmy w szoku. Serca całej naszej społeczności biją dla rodziny ofiary”.

Policja NSW powiedziała, że ​​skontaktuje się z głównym wydziałem przemysłu, aby zbadać okoliczności śmierci pływaka.

Policja poinformowała, że ​​dla koronera zostanie przygotowany raport.

Australia Stany Zjednoczone pozostają w tyle pod względem liczby niesprowokowanych spotkań rekinów z ludźmi do 2021 r. Według danych dotyczących ataków rekinów Międzynarodowego Muzeum Florydy.

Muzeum opisuje „niesprowokowane ukąszenia”, w których rekin gryzie człowieka bez prowokacji człowieka w jego naturalnym środowisku. „Ugryzienie indukowane” jest klasyfikowane jako sytuacja, w której człowiek w jakiś sposób wchodzi w interakcję z rekinem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *