Akcje amerykańskie i światowe gwałtownie spadły, a ceny ropy wzrosły, gdy Putin wezwał wojska na Ukrainę

Wall Street upadło, gdy kupcy wrócili z weekendu świątecznego. ten Gołąb (INDU) Około 200 punktów lub 0,6% mniej. ten S&P 500 (SPX) Spadł 0,4% Nasdaq (KOMP) Spadł 0,7%.
Rynki europejskie spadły na początku handlu. ten FTSE 100 (UKX) Londyn spadł o 0,4%, podczas gdy Francja CWC 40 (CAC40) Spadł 0,8%. Niemiec DAX (DAX) Spadł 1,4%. Rosyjskie akcje spadły o 6,9%, a rubel osłabił się wobec dolara czwartą sesję z rzędu po spadku o ponad 10% w poniedziałek.
Japonii Nikki 225 (N225) Chiny spadły o 1,7% Związek w Szanghaju (SHCOMP) Zmniejszona o 1%. Hongkongu Indeks Hong Cheng (H.S.I.) Spadł 2,7%, największa dzienna strata od pięciu miesięcy.

„Sytuacja dramatycznie wzrośnie w każdej chwili i na razie będzie to trzymać inwestorów na krawędzi”, napisał we wtorek starszy analityk rynkowy Ondy, Craig Erlam. „Możemy być na skraju czegoś strasznego, co nadal podsyca rynki negatywne” – dodał.

Olej unosi się

Rosnąca niepewność co do Ukrainy znalazła odzwierciedlenie we wzroście cen energii. Ropa w USA wzrosła o 5,4% do 95,65 USD za baryłkę. Światowa ropa Brent wzrosła o 3,8% do 99,17 USD za baryłkę.

Rosja jest jednym z największych producentów ropy na świecie. Jest także znaczącym eksporterem gazu ziemnego.

Inwestorzy obawiają się, że konflikty na Ukrainie mogą ograniczyć lub zatrzymać dopływ rosyjskiego gazu do Europy, co sprawi, że ogrzewanie i oświetlenie domów stanie się droższe. Według danych firmy Eurostat do 2020 r. Rosja odpowiadała za około 38% importu gazu ziemnego do UE.

Niemcy, największa gospodarka regionu, były szczególnie narażone, wycofując się z energetyki węglowej i jądrowej. To samo dotyczy Włoch i Austrii, które odbierają gaz rurociągami przebiegającymi przez Ukrainę.

Kraje zachodnie mogą nałożyć sankcje w odwecie za rosyjską inwazję na Ukrainę, odcinając rosyjskie banki od globalnego systemu finansowego i utrudniając eksport ropy i gazu.

READ  Los Angeles Lakers wyznaczyli Darwina Hamma na swojego następnego głównego trenera: Sources

Chińskie zapasy technologii Hammer

Obawy o ponowne represje technologiczne Pekinu we wtorek zadały cios niektórym z największych chińskich firm w tym sektorze.

Indeks Hong Cheng Tech, który śledzi 30 największych spółek technologicznych notowanych w mieście, spadł o 1,9% trzeci dzień z rzędu.

W piątek chińscy urzędnicy Wydane nowe zasady Witryny dostarczające jedzenie są zobowiązane do obniżenia opłat za usługi, które pobierają od firm. Meituan, internetowa strona dostarczająca jedzenie, spadła we wtorek o 5%. Od piątku akcje spadły o 23%.
Grupa Alibaba (Baba)Udziały platformy dostaw żywności Ele.me spadły o 3%. Legenda mediów społecznościowych i gier Tencent (TCEHY) Spadł do 3%. Spadł o 0,1%. Firma posiada również duże udziały w Meituan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *