AT&T zamyka swoją sieć 3G. Oto, jak może to na Ciebie wpłynąć

AT&T ma zamiar wycofać swoją sieć 3G we wtorek, a główni operatorzy amerykańscy prawdopodobnie pójdą w jej ślady jeszcze w tym roku. Ten ruch wpływa na wszystko od Stare telefony do Systemy alarmowe w domu i systemy pomocy drogowej.

Aby przenieść swoich klientów z telefonów komórkowych na 4G bez przerwy w świadczeniu usług, AT&T (T)CNN, która jest właścicielem firmy macierzystej CNN, zapewnia bezpłatne telefony zastępcze wielu użytkownikom z urządzeniami 3G. Próbuje również ostrzegać klientów o zmianach w sieci za pomocą różnych metod.

„W ciągu prawie dwóch lat proaktywnie wysyłaliśmy liczne bezpośrednie wiadomości pocztowe, listy rozliczeniowe, e-maile i wiadomości tekstowe, aby pomóc klientom przejść do sieci nowej generacji przed wygaśnięciem usług 3G 22 lutego”, powiedział AT&T CNN Business w oświadczenie.

AT&T zamyka sieci 3G w ramach większych wysiłków na rzecz ponownego wykorzystania widma dla 4G i 5G – nowszych standardów, które są bardziej wydajne niż 3G. T Mobile (TMUS) To samo zrobisz w trzecim kwartale i Verizon (VZ) też będę koniec roku.

Oto, co powinieneś wiedzieć o wyłączaniu 3G.

Na jakie produkty będzie to miało wpływ?

Wyłączenie będzie miało wpływ na osoby, które nadal używają 3G Kindles, 3G flipów, modeli iPhone 5 i starszych, a także wielu telefonów z Androidem. Wpłynie to również na domowe systemy alarmowe i urządzenia medyczne, takie jak czujniki upadku. Niektóre systemy powiadamiania o wypadku i pomocy drogowej jak OnStar Będzie również musiał zostać zaktualizowany lub wymieniony.
Jeśli nie masz pewności, z jakiej sieci korzysta Twój telefon, otwórz Ustawienia, stuknij Sieć i Internet, a następnie wybierz Sieć komórkowa na urządzeniach z systemem Android. W systemie iOS wybierz Ustawienia, Sieć komórkowa, a następnie wybierz Opcje danych komórkowych. AT&T również ma niestandardowa strona internetowa Aby określić, czy wyłączenie będzie miało wpływ na Twoje urządzenie.

W przypadku innych produktów codziennego użytku może to być trudne. Jeśli nie masz pewności, czy urządzenie działa w oparciu o technologię 3G, możesz skontaktować się z producentem lub sprzedawcą samochodów.

READ  Instagram nie działa - The Verge

Co mogę z tym zrobić?

Dla tych, którzy nie chcąr Aby pozbyć się urządzeń mobilnych trzeciej generacjiA Jest kilka rozwiązań. Teoretycznie możliwe byłoby uzyskanie dostępu do przeglądarki internetowej przez Wi-Fi lub wykonywanie połączeń przez sieć bezprzewodową na telefonie 3G, gdyby użytkownik posiadał aplikację obsługującą VoIP, taką jak Facebook Messenger. Podobnie osoby, które mają e-czytnik 3G, nadal będą mogły pobierać nowe książki na urządzenie przez Wi-Fi.

Inne produkty 3G mogą być bardziej złożone. My Alarm Center, firma zajmująca się systemami bezpieczeństwa w domu, ostrzegła klientów, że niektóre systemy alarmowe będą musiały zostać wymienione przez technika, aby uniknąć potencjalnych zakłóceń. „Nawet jeśli alarm wydaje się działać, nie będzie już dzwonił do naszej centralnej stacji serwisowej, aby powiadomić nas o potrzebie wezwania służb ratowniczych”, firma Stany na swojej stronie internetowej.
silniki ogólne (GM)Ltd., która jest właścicielem OnStar, zaczęła w październiku przesyłać bezprzewodowo aktualizacje do samochodów wydanych od 2015 roku, w tym modeli Chevroleta, Buicka i Cadillaca, na które może wpłynąć zmiana. Z reguły większość samochodów wyprodukowanych w ciągu ostatnich pięciu lat z łącznością korzysta z modemów 4G. Jeśli samochód działa w sieci 3G, producent może zaoferować program aktualizacji lub operator sieci bezprzewodowej może dostarczyć adapter z modemem, który można podłączyć do samochodu.

Dlaczego to się dzieje?

3G zostało uruchomione w 2002 roku i stało się siłą napędową wczesnego boomu sklepu z aplikacjami pod koniec tej dekady. Firmy bezprzewodowe przeniosły się później na sieci 4G, a ostatnio na sieci 5G.

W zeszłym miesiącu uruchomiono AT&T i Verizon Pasmo C Sieci 5G, ważny zestaw wyższych częstotliwości radiowych, które będą ładować Internet. Zmiana pozwoli użytkownikom na przykład przesyłać strumieniowo film Netflix w 4K lub pobierać film w kilka sekund. (Verizon powiedział, że prędkości pasma C osiągają około 1 gigabajta na sekundę, około 10 razy więcej niż prędkość 4G LTE.)

Tylko niewielka część klientów bezprzewodowych nadal korzysta z sieci 3G. Verizon powiedział w poście na blogu, że 99% jego klientów zaktualizowało już do 4G LTE lub 5G, a AT&T powiedział, że mniej niż 1% ruchu danych mobilnych odbywa się w sieciach 3G. T-Mobile nie odpowiedział na prośbę o komentarz na temat swojej bazy użytkowników 3G.

READ  W 10 supermarketach Big Y w Massachusetts znaleziono skimmery do kart kredytowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *