Akcje CD Projekt podobno spadły o 75 procent po Cyberpunk 2077

CD Projekt — wydawca studia CD Projekt Red, deweloper gier Wiedźmin i oczywiście Cyberpunk 2077 — odnotował spadek wartości swoich udziałów o ponad 75 procent.

Jest to zgodne z Business Insider Polska, który twierdzi, że katastrofalna premiera Cyberpunka 2077 pozbawiła wartość ówczesnej najcenniejszej firmy zajmującej się grami w Europie z ponad 40 miliardów złotychł oty – około 7,11 miliarda funtów – do mniej niż z & lstrok; 10 miliardów – około 1,77 miliarda funtów szterlingów

Cyberpunk 2077 Aktualizacja nowej generacji: werdykt Digital Foundry.

Spadek wartości CD Projektu – wciąż jednej z najcenniejszych firm w Polsce – ma przywrócić jej wartość z 2017 roku.

Oznacza to, że deweloper Dying Light Techland – który również ma siedzibę w Polsce i szacuje się, że jest wart około 10,6 mld złł oty (1,88 miliarda funtów) – teraz wygląda na bardziej wartościowy i stale rośnie (dzięki, gry komputerowe) dzięki wydaniu Dying Light 2: Stay Human.

Firma ICYMI, Quantic Lab, firma zapewniająca wsparcie w zakresie zapewniania jakości (QA), odpowiedziała na roszczenie Deweloper Cyberpunk 2077 CD Projekt Red wprowadza w błąd co do swojej pracy nad grą.

14-minutowy film na YouTube z kanału o nazwie Upper Echelon Gamers twierdził, że Studio QA umieściło w projekcie młodszych członków swojego zespołu zamiast weteranów i zgłosiło wiele drobnych błędów. Te problemy, jak twierdził film, wpłynęły na pracę Quantic Lab, a tym samym na grę w ogóle.

„Każdy projekt, którego się podejmujemy, jest wyjątkowy pod względem wymagań projektowych. Kierunek projektu jest uzgadniany i dostosowywany do wymagań w czasie rzeczywistym z naszymi klientami” – powiedział w odpowiedzi Stefan Cicarescu, szef Quantic Lab. „Quantic Lab zawsze dąży do przejrzystej i uczciwej współpracy z naszymi partnerami branżowymi”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *