Akcje NVDA: zespół Nvidii i Microsoft Azure w sprawie generatywnej sztucznej inteligencji

Wiodący producent procesorów sztucznej inteligencji, nvidia (NVDA), w połączeniu z najbardziej poszukiwanymi nazwami w generatywnym oprogramowaniu AI, Microsoftu (MSFT). Akcje NVDA i MSFT wzrosły w tym roku w związku z wiadomościami dotyczącymi sztucznej inteligencji.
XNvidia ogłosiła we wtorek, że współpracuje z Microsoftem w celu przyspieszenia generatywnej sztucznej inteligencji gotowej do zastosowania w przedsiębiorstwach. Technologia może generować treści, w tym artykuły pisane, zdjęcia, filmy i muzykę, z prostych wyrażeń opisowych. Firmy mogą wykorzystywać generatywną sztuczną inteligencję do poprawy obsługi klienta, badań rynkowych i innych zastosowań.

Producent chipów graficznych powiedział, że integruje swoje oprogramowanie Nvidia AI Enterprise z ofertą Microsoft Azure Machine Learning, aby pomóc organizacjom w ich inicjatywach AI. Azure to platforma przetwarzania w chmurze firmy Microsoft. Co więcej, Microsoft intensywnie inwestuje w sztuczną inteligencję, w tym w partnerstwo z OpenAI.

Integracja Nvidia-Microsoft pozwoli klientom Azure na szybkie tworzenie i wdrażanie niestandardowych aplikacji oraz zarządzanie nimi przy użyciu ponad 100 platform Nvidia AI i narzędzi programistycznych.

Wiadomości giełdowe NVDA: Następna fala generatywnej sztucznej inteligencji

„Wraz z nadchodzącą falą generatywnych aplikacji sztucznej inteligencji firmy poszukują szybkich, bezpiecznych narzędzi i usług, które napędzają innowacje” — powiedział w komunikacie prasowym Manuvir Das, wiceprezes ds. obliczeń korporacyjnych w firmie Nvidia.

„Połączenie oprogramowania Nvidia AI Enterprise i Azure Machine Learning pomoże firmom przyspieszyć inicjatywy AI poprzez bezpośrednią i wydajną ścieżkę od rozwoju do produkcji” – dodał.

Akcje NVDA spadły dziś o 1,6%, zamykając się na poziomie 306,88. Również Microsoft spadł o 1,8% do 315,26.

Nvidia i Microsoft są notowane na akcjach IBD

Integracja technologii Nvidia z Azure Machine Learning umożliwi organizacjom trenowanie i wdrażanie niestandardowych dużych modeli językowych dla generatywnej sztucznej inteligencji, powiedział w pisemnym oświadczeniu John Montgomery, korporacyjny wiceprezes ds. platformy sztucznej inteligencji w firmie Microsoft.

Akcje NVDA i MSFT znajdują się na liście IBD Tech Leaders. Ponadto Nvidia znajduje się w tabeli liderów IBD. Co więcej, Microsoft znajduje się w wieloletnim gronie liderów IBD.

READ  Apple obniżyło wersję nowego iPada Air M2, twierdząc, że ma teraz 9-rdzeniowy procesor graficzny zamiast 10-rdzeniowego.

Wcześniej we wtorek producent komputerów PC Nvidia Technologie Della (Dołek) ogłosili wspólną inicjatywę mającą na celu ułatwienie firmom tworzenia i wykorzystywania generatywnych modeli sztucznej inteligencji w miejscu pracy. Inicjatywa nazywa się Projekt helisyBędzie również korzystać z infrastruktury i oprogramowania firm Dell i Nvidia.

Śledź Patricka Seitza na Twitterze pod adresem @pracownik Więcej artykułów na temat technologii konsumenckich, oprogramowania i zapasów półprzewodników.

Może Ci się spodobać:

Adobe bardziej skłania się ku generatywnej sztucznej inteligencji. Oto, co czeka wiodącą na rynku aplikację Photoshop

Apple podpisuje z firmą Broadcom wielomiliardową umowę na dostawę chipów bezprzewodowych

Ruch Chin przeciwko Micronowi nazwał sprzedaż polityczną przeszkodą

Zobacz akcje na liście liderów w pobliżu punktu zakupu

Znajdź zwycięskie akcje za pomocą systemu rozpoznawania wzorców MarketSmith i niestandardowych ekranów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *