Akcje Reddita wzrosły o 30% na początku tygodnia po IPO tej firmy z branży mediów społecznościowych

Akcje Reddita wzrosły w pierwszym dniu notowań na nowojorskiej giełdzie o 48%. Wielu moderatorów i użytkowników, znanych jako Redditorzy, zarabia jako grupa miliony dolarów. Wraz ze swoimi przyjaciółmi i rodziną mogli wziąć udział w IPO Reddita za pośrednictwem programu Guided Engagement Program, modelu stosowanego wcześniej przez Airbnb, Rivian i Doximity.

Dyrektor generalny OpenAI Sam Altman, wczesny inwestor Reddit i były członek zarządu, odnotował, że po debiucie jego udziały w firmie wzrosły z 200 milionów dolarów do ponad 613 milionów dolarów.

Pierwsza oferta publiczna Reddita miała miejsce w tym samym tygodniu, w którym firma Astera Labs, dostawcy sprzętu do centrów danych, w dniu otwarcia na giełdzie Nasdaq, wzrosła o 72%. Reddit był pierwszą dużą spółką z mediów społecznościowych, która weszła na giełdę od czasu wejścia na giełdę Pinteresta w 2019 r., a inwestorzy obserwują jej wyniki, aby ocenić, czy rynek IPO może odbić się po długim zastoju spowodowanym rosnącymi stopami procentowymi i obawami inflacyjnymi rozpoczynającymi się w 2022 r.

Lou Toney, założyciel i partner zarządzający Plexo Capital i współpracownik Reddita, powiedział CNBC, że debiut Reddita był „pozytywnym znakiem nie tylko dla Reddita, ale także dla branży technologicznej i tego, co może to oznaczać dla przyszłych IPO”.

„Jedyne, co wiemy na pewno, to to, że istnieje [was] „Podczas roadshow na Reddicie apetyt inwestorów był duży i widzimy, że utrzymuje się on na dobrym poziomie” – powiedział Tony. „Rynek wyraźnie wskazuje, że istnieje apetyt na pojawienie się większej liczby firm na rynkach publicznych”.

Tony stwierdził jednak, że „musi nastąpić inna dynamika”, w tym wejście kilku firm na rynek publiczny, zanim można będzie śmiało stwierdzić, że otworzyły się śluzy. Tony zauważył, że niektóre startupy zebrały dużo pieniędzy, więc nie muszą się spieszyć z wejściem na giełdę i zebraniem większej ilości pieniędzy.

READ  Alaska Airlines odwołuje ponad 120 lotów, ostrzega przed weekendowymi zakłóceniami - KIRO 7 News Seattle

„Jednocześnie zdarzają się przypadki, w których niedawne finansowanie z rynku prywatnego może być wyższe niż to, co rynek publiczny akceptuje jako wycenę spółki publicznej” – powiedział Tony.

Według serwisu śledzenia transakcji Pitchbook wycena Reddit na rynku prywatnym wyniosła 10 miliardów dolarów w 2021 r. na 10 miliardów dolarów, wyceniając go na około 6,5 miliarda dolarów na podstawie ceny IPO wynoszącej 34 dolarów za akcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *