Akcje spadają na początku września, gdy rynek wychodzi z obaw o wysokie stopy procentowe

Akcje amerykańskie spadły w czwartek, pierwszego dnia września, ponieważ handlowcy nadal obawiali się możliwej podwyżki stóp Rezerwy Federalnej.

Dow Jones Industrial Average spadł o 134 punkty, czyli 0,4%. S&P 500 i Nasdaq Composite spadły odpowiednio o 1% i 2,1%.

Wszystkie główne średnie są na dobrej drodze, aby zakończyć tydzień niżej. Dow ma zaraportować spadek o około 3%, podczas gdy S&P i Nasdaq są na dobrej drodze do spadku odpowiednio o około 3,5% i 4,5%.

Ruchy przyszły w imię Rentowność 2-letnich obligacji skarbowych w USA Wzrósł do 3,516%, co jest najwyższym poziomem od listopada 2007 roku, w jednym punkcie Czwartek.

Akcje Nvidii również przyczyniły się do strat, spadając o ponad 8% po tym, jak powiedział producent chipów Rząd USA ogranicza część sprzedaży w Chinach.

Tygodniowe wnioski o bezrobocie w USA W tygodniu kończącym się 27 sierpnia spadła do 232 000. To było słabsze, niż spodziewali się ekonomiści ankietowani przez Dow Jones. Jest również niższy od poprzedniego okresu i najniższy od 25 czerwca.

Główne średnie pochodzą z czterech kolejnych dni strat. W środę, ostatniego dnia sierpnia, Dow spadł o 0,9%. S&P 500 stracił około 0,8%, a Nasdaq Composite spadł o 0,6%.

Dow zamknął miesiąc spadkiem o 4,1%, podczas gdy S&P i Nasdaq odnotowały straty odpowiednio 4,2% i 4,6%.

Po ocenie ostatnich jastrzębich wypowiedzi urzędników Rezerwy Federalnej, którzy nie wykazywali oznak złagodzenia podwyżek stóp procentowych, inwestorzy zastanawiają się, czy we wrześniu, historycznie słabym miesiącu dla rynków, akcje ponownie zmierzą się z czerwcowymi dołkami.

„Jeśli ponownie przetestujemy dołki, myślę, że stanie się to we wrześniu”, powiedziała w środę Liz Young z SoFi w programie CNBC „Closing Bell: Overtime”. Dodała jednak: „Myślę, że aby to zrobić, coś musi się pogorszyć niż 16 czerwca”, kiedy akcje osiągnęły dno, podobnie jak przeglądy zysków, które są gorsze niż spodziewają się inwestorzy.

READ  Narodowy Dzień Tequili 2022: Wypij niesamowite fakty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.