Akcje spadają na początku września, gdy rynek wychodzi z obaw o wysokie stopy procentowe

Akcje amerykańskie spadły w czwartek, pierwszego dnia września, ponieważ handlowcy nadal obawiali się możliwej podwyżki stóp Rezerwy Federalnej.

Dow Jones Industrial Average spadł o 134 punkty, czyli 0,4%. S&P 500 i Nasdaq Composite spadły odpowiednio o 1% i 2,1%.

Wszystkie główne średnie są na dobrej drodze, aby zakończyć tydzień niżej. Dow ma zaraportować spadek o około 3%, podczas gdy S&P i Nasdaq są na dobrej drodze do spadku odpowiednio o około 3,5% i 4,5%.

Ruchy przyszły w imię Rentowność 2-letnich obligacji skarbowych w USA Wzrósł do 3,516%, co jest najwyższym poziomem od listopada 2007 roku, w jednym punkcie Czwartek.

Akcje Nvidii również przyczyniły się do strat, spadając o ponad 8% po tym, jak powiedział producent chipów Rząd USA ogranicza część sprzedaży w Chinach.

Tygodniowe wnioski o bezrobocie w USA W tygodniu kończącym się 27 sierpnia spadła do 232 000. To było słabsze, niż spodziewali się ekonomiści ankietowani przez Dow Jones. Jest również niższy od poprzedniego okresu i najniższy od 25 czerwca.

Główne średnie pochodzą z czterech kolejnych dni strat. W środę, ostatniego dnia sierpnia, Dow spadł o 0,9%. S&P 500 stracił około 0,8%, a Nasdaq Composite spadł o 0,6%.

Dow zamknął miesiąc spadkiem o 4,1%, podczas gdy S&P i Nasdaq odnotowały straty odpowiednio 4,2% i 4,6%.

Po ocenie ostatnich jastrzębich wypowiedzi urzędników Rezerwy Federalnej, którzy nie wykazywali oznak złagodzenia podwyżek stóp procentowych, inwestorzy zastanawiają się, czy we wrześniu, historycznie słabym miesiącu dla rynków, akcje ponownie zmierzą się z czerwcowymi dołkami.

„Jeśli ponownie przetestujemy dołki, myślę, że stanie się to we wrześniu”, powiedziała w środę Liz Young z SoFi w programie CNBC „Closing Bell: Overtime”. Dodała jednak: „Myślę, że aby to zrobić, coś musi się pogorszyć niż 16 czerwca”, kiedy akcje osiągnęły dno, podobnie jak przeglądy zysków, które są gorsze niż spodziewają się inwestorzy.

READ  Wydobycie kryptowalut może utrudnić walkę ze zmianami klimatycznymi: Biały Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *