Akcje Tesli ponownie spadły, ponieważ rejestracje spadły w Chinach w związku z wybuchem koronawirusa

Tesli (TSLAZapasy spadły we wtorek, ponieważ cotygodniowe dane dotyczące rejestracji pojazdów z Chin wskazywały, że zachęty globalnego giganta pojazdów elektrycznych na koniec roku nie były wystarczające, aby wesprzeć dostawy Tesli.
XDane ubezpieczeniowe wskazują, że całkowita sprzedaż pojazdów nowej energii (NEV) w Chinach od 19 do 25 grudnia wyniosła około 182 000 sztuk. To o 48% więcej niż rok temu i wzrost o 12,6% w porównaniu z poprzednim tygodniem, poinformował we wtorek CnEVPost. Jednak pomimo rabatów na koniec roku liczba rejestracji Tesli spadła do około 8915 tygodniowo. Rejestracje Tesli w pierwszych trzech tygodniach grudnia wyniosły odpowiednio 11 670, 12 977 i 10 254.

Gdy Chiny złagodziły ograniczenia Covid, pojawiły się doniesienia o powszechnych epidemiach wirusów w całym kraju. Tesla China i inni producenci samochodów w Chinach ostrzegli, że dostawy i produkcja prawdopodobnie spadną z powodu zakłóceń Covid.

We wtorek Reuters poinformował, że Tesla wstrzymała produkcję 24 grudnia w swoim zakładzie w Szanghaju. Planuje się powrót pracowników 1 stycznia 2023 r. Tesla będzie prowadziła produkcję przez 17 dni w styczniu od 3 do 19 stycznia i wstrzymała produkcję pojazdów elektrycznych od 20 do 31 stycznia odpowiednio z powodu przedłużonego chińskiego Nowego Roku Księżycowego. do Reutera.

W ostatnich tygodniach szeroko informowano o przerwach w produkcji pod koniec roku. Fabryka Tesli w Szanghaju już wcześniej spowolniła produkcję, a zapasy szybko rosły pomimo obniżek cen pod koniec października i dużych zachęt pod koniec roku.

Tesla, która wcześniej zaprzeczała zawieszeniu produkcji, powiedziała, że ​​​​zatrzymanie było spowodowane planowaną coroczną konserwacją.

Akcje Tesli spadły o ponad 11% do 109,10 cala Wtorkowy handel. W zeszłym tygodniu akcje Tesli spadły o 18% do 123,15 po spadku o 16,1% w poprzednim tygodniu. To najgorsze tygodniowe straty od czasu katastrofy Covid w marcu 2020 r. Akcje TSLA spadły do ​​najniższego poziomu od 27 miesięcy, o 73% w stosunku do szczytu z listopada 2021 r.

READ  Włamanie do T-Mobile: 37 milionów danych klientów zostało skradzionych w listopadzie

Tymczasem konkurent Tesli Chiny Nowy (nie) obniżył prognozę dotyczącą dostawy w czwartym kwartale we wtorek. Giant China EV BYD (BYDDFOstrzegł również przed słabą produkcją z powodu Covid wśród pracowników.

Chińskie nagrania EV

Pomimo Covid, BYD nadal odnotowywał ogromne tygodniowe dostawy pojazdów elektrycznych w zeszłym tygodniu, nawet gdy Tesla i Neo spadały z tygodnia na tydzień.

W tygodniu kończącym się 25 grudnia liczba rejestracji pojazdów BYD wyniosła 51 636 w porównaniu do 50 462 i 44 817 w poprzednich dwóch tygodniach. BYD powiedział w zeszłym tygodniu, że przypadki Covid wśród pracowników zmniejszają produkcję o 2000 do 3000 samochodów dziennie.

Szacunkowa liczba zapisów Nio spadła do 2690 z 3464. We wtorek Nio obniżyło prognozy dotyczące dostaw w czwartym kwartale, powołując się na wybuch Covid.

Startup EV spodziewa się teraz dostarczyć 38 500-39 500 pojazdów w czwartym kwartale, w porównaniu z wcześniejszymi prognozami 43 000-48 000. Oznaczałoby to sprzedaż w grudniu na poziomie 14 263 do 15 263 – co nadal byłoby rekordem.

Firma stwierdziła w oświadczeniu, że „stoi w obliczu wyzwań związanych z dostawami i operacjami produkcyjnymi, a także z pewnymi ograniczeniami w łańcuchu dostaw, spowodowanymi wybuchem wariantu koronawirusa Omicron w głównych miastach w Chinach”.

Chiny obniżyły stan wyjątkowy w związku z wybuchem koronawirusa, pomimo doniesień o szybkim wzroście liczby zakażeń. Chiny 8 stycznia zakończą również zasady kwarantanny dla podróżnych przybywających, a także złagodzą przepustowość linii lotniczych i ograniczenia w podróżach międzynarodowych.

Inna firma EV w Chinach Lee Otto (LILiczba rejestracji wzrosła do 5155 z 4558 i 3013 w zeszłym tygodniu. XPeng (XPEW), inna firma próbująca rzucić wyzwanie Tesli w Chinach, miała 2536 w porównaniu z 3257 w poprzednim tygodniu.

Akcje Tesli: Patrząc w przyszłość

Tesla prawdopodobnie opublikuje dostawy na czwarty kwartał i cały rok 2 stycznia. Oczekuje się, że przedstawi własny raport na początku stycznia.

READ  Raport Carla Icahna na temat akcji, inflacji, recesji, Rezerwy Federalnej, piżma, Twittera, FTX i kryptowalut

W weekend Nio zaprezentował SUV-a coupe EC7, który prawdopodobnie będzie rywalizował z Teslą Model Y na rynku high-end. Dostawy EC7 rozpoczną się w maju 2023 r. Nio zaprezentowało także odświeżonego SUV-a ES8, teraz na platformie NT 2.0, podobnie jak jego zupełnie nowe modele. Dostawy rozpoczynają się w czerwcu.

Gdy analitycy dzwonią dzwonkami ostrzegawczymi dla przemysłu motoryzacyjnego w 2023 r., producenci pojazdów elektrycznych w Chinach ogłosili nowe modele i wyjścia, podczas gdy Tesla utrzymała swoje modelowe podejście w Chinach.

Wraz z akcjami Tesli, producenci pojazdów elektrycznych w Chinach odnotowali we wtorek straty. Akcje Nio spadły o 8,2%. Akcje LI i XPeng spadły o ponad 1%. Akcje BYD, które są przedmiotem obrotu poza rynkiem regulowanym, notowane były nieco niżej.

Śledź Kita Nortona na Twitterze @pracownik dla większego zasięgu.

Może Ci się spodobać:

Najlepszy fundusz kupuje, aby stać się liderem w branży blisko przełomu z 364% wzrostem

Zdobądź przewagę na giełdzie dzięki IBD Digital

Mnóstwo przeciwnych wiatrów: jak Tesla przetrwa burzę w 2023 roku

Akcje litu 2023: kartel na horyzoncie?

Rynki ropy naftowej podlegają ciągłym zmianom w miarę nasilania się embarga; Chiny i Indie wzywają do rosyjskich cięć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *