Akcje Tesli (TSLA) spadły po tym, jak doniesiono, że ogranicza ona produkcję pojazdów elektrycznych w Giga Shanghai

Akcje Tesli (TSLA) spadły dziś rano po raporcie, że producenci samochodów ograniczają produkcję pojazdów elektrycznych w Gigafactory w Szanghaju ze względu na spadający popyt.

Bloomberga Mówi, że Tesla usunął półtora dnia z pracy w Gigafactory w Szanghaju:

Amerykański producent samochodów na początku tego miesiąca poinstruował pracowników swojego zakładu w Szanghaju, aby ograniczyli produkcję Modelu Y i Modelu 3 – dwóch samochodów, które Tesla produkuje w Chinach – do pracy przez pięć dni w tygodniu zamiast zwykłych 6 i pół dnia. . ludzie. – powiedział, prosząc o anonimowość, ponieważ nie byli upoważnieni do wypowiadania się publicznie.

Zmiana podobno nastąpiła na początku tego miesiąca, a Tesla nie poinformowała pracowników, kiedy planuje powrócić do pełnej wydajności.

Nastąpiło to po sygnałach, że Tesla miała ostatnio wyraźnie większe trudności ze sprzedażą samochodów w Chinach niż zwykle.

Wcześniej w tym tygodniu, Elektryczny Wspomniano, że Tesla oferuje klientom głębsze niż zwykle rabaty i zachęty do odbioru dostawy do końca miesiąca.

Raport Bloomberga stwierdza również, że spadek mocy produkcyjnych rozciąga się na inne części zakładu, poza produkcją Modelu 3 i Modelu Y:

Jedna z osób powiedziała, że ​​niektóre linie produkcyjne w fabryce Tesli w Szanghaju, w tym sklepy z akumulatorami, zostaną zawieszone na dłużej. Tesla poprosiła pracowników i niektórych dostawców o przygotowanie się na limity produkcyjne rozciągające się na kwiecień. Na początku kwietnia w Chinach będzie obchodzony Dzień Sprzątania Grobów – święto, które zwykle jest okresem spokojnej konsumpcji.

Oprócz trudności ze sprzedażą istniejących zapasów, w tym roku spadła również sprzedaż pojazdów wyprodukowanych w Chinach przez Teslę.

Według China Passenger Car Association Expo Tesla dostarczyła 131 812 pojazdów w pierwszych dwóch miesiącach 2024 r., co oznacza spadek o 6% rok do roku. Co więcej, tylko 53% pojazdów wyprodukowanych w Chinach zostało sprzedanych w Chinach. Resztę wyeksportowała Tesla.

READ  Wall Street zamyka się wyżej po dobrych zarobkach Tesli

Konkurencja w Chinach jest bardzo duża, a chińscy producenci samochodów elektrycznych oferują tańsze samochody elektryczne i podnoszą ich jakość.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *