Akcje w Hongkongu wzrosły o prawie 4% podczas azjatyckiej sesji giełdowej; Sytuacja Covid w Chinach pozostaje w centrum uwagi

Akcje nieruchomości notowane na giełdzie w Hongkongu wzrosły po tym, jak Chiny zmieniły zasadę pozyskiwania funduszy

Akcje spółek deweloperskich notowanych na giełdzie w Hongkongu skoczyły w górę po tym, jak chiński organ nadzoru ogłosił, że zniesie zakaz pozyskiwania funduszy kapitałowych dla tego sektora.

Chińska Komisja Regulacyjna Papierów Wartościowych ogłosić Pięć działań wspierających rynek nieruchomości, w tym zniesienie wieloletnich ograniczeń dotyczących sprzedaży udziałów przez deweloperów w celu pozyskania finansowania.

Grupa Seifi Holding skoczył o 13,01% w pierwszej godzinie handlu, park wiejski również wzrosła o 13,36%, Grupa Logana wzrosła o 10,23% i Grupa Longfora 9,88% zysku.

– Jihe Lee

Hongkong jest na dobrej drodze do najlepszego miesiąca od kwietnia 1999 r

Hongkong Indeks Hang Seng Jest na dobrej drodze do osiągnięcia najlepszego miesiąca od kwietnia 1999 r., kiedy indeks wzrósł o 21,85%.

Indeks wzrósł o ponad 3% do wtorku rano i o około 22% w listopadzie, zgodnie z danymi Refinitiv.

HSI zamknął się o 1,57% niżej w poniedziałek, najgorszy dzień w tygodniu, kiedy Hang Seng stracił 1,87% 21 listopada.

Gina Francola i Jay Lee

Stopa bezrobocia w Japonii pozostała bez zmian, a sprzedaż detaliczna była poniżej szacunków

Japonia Stopa bezrobocia Październik był płaski od wrześniowego odczytu 2,6%, według oficjalnych danych. Liczba ta jest nieco wyższa niż mediana prognozy 2,5% ekonomistów ankietowanych przez Reutera.

The Stosunek pracy do kandydataktóry mierzy aktywne możliwości zatrudnienia na osobę poszukującą pracy, wyniósł 1,35. Wskazuje, że na 100 kandydatów dostępnych jest 135 miejsc pracy, co wskazuje, że rynek pracy w Japonii jest nadal napięty.

Kraje sprzedaż W październiku wzrosła o 4,3 procent w ujęciu rocznym, wyprzedzając oczekiwania na 5-procentowy wzrost prognozowany w osobnym sondażu Reutera.

Najnowszy odczyt oznacza pierwsze osłabienie wzrostu sprzedaży detalicznej od czerwca br.

READ  Cielę orki, które przez ponad miesiąc utknęło w jeziorze Kolumbii Brytyjskiej, pływa samotnie

Jihe Lee

Bullard mówi, że Fed powinien kontynuować działalność w przyszłym roku

Jamesa Pollarda w Jackson Hole, Wyoming.

Dawid A. Grosjean | CNBC

Louis, prezes Rezerwy Federalnej z St. Louis, James Bullard, powiedział w poniedziałek, że Fed powinien nadal podnosić swoją referencyjną stopę procentową w nadchodzących miesiącach i że rynek może nie docenić możliwości, że Fed stanie się bardziej agresywny.

„Będziemy musieli kontynuować nasze podwyżki stóp procentowych do 2023 roku i istnieje pewne ryzyko, że będziemy musieli pójść wyżej niż [5%]”- powiedział Pollard podczas webinaru Barrona na żywo.

Bullard wywołał falę na rynkach finansowych na początku tego miesiąca, kiedy powiedział, że podwyżki Fed mogą „Tylko ograniczone efektyO inflacji io tym, że referencyjna stopa procentowa może wymagać podwyższenia do 5-7%.

Bullard, głosujący członek Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, powiedział, że Fed będzie musiał opóźnić wszelkie obniżki stóp procentowych w przyszłym roku, nawet jeśli obraz inflacji zacznie wykazywać trwałą poprawę.

„Myślę, że prawdopodobnie będziemy musieli pozostać tam przez cały rok 2023 i do 2024, biorąc pod uwagę historyczne zachowanie bazowej inflacji PCE lub średnią inflację obniżoną przez Dallas Fed. Myślę, że spadną. To jest mój punkt odniesienia. Ale prawdopodobnie wygrali — powiedział Bullard.

– Jesse Pound

Ceny kryptowalut spadają, ale szybko wracają do normy po ogłoszeniu bankructwa BlockFi

BlockFi jest w złej kondycji od wiosny, po tym jak implozja projektu Terra doprowadziła do upadku Three Arrows Capital. W tym czasie firma zaakceptowała pakiet ratunkowy od FTX, który pomógłby jej uniknąć bankructwa. Oczywiście FTX składa teraz wniosek o upadłość.

— Tanayi McHale

CNBC Pro: Goldman Sachs wspomniał o globalnych producentach samochodów narażonych na spowolnienie w Chinach

Wiele globalnych firm jest silnie eksponowanych na Chiny, m.in Niektórzy z największych producentów samochodów na świeciektóra według Goldman Sachs generuje od 20% do 40% swojej globalnej sprzedaży w tym kraju.

W notatce dla klientów z 22 listopada — przed ostatnimi protestami — bank inwestycyjny opisał ekspozycję światowego przemysłu motoryzacyjnego na chińskich konsumentów.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

Giełdy kończą poniedziałkową sesję spadkami

Po zwycięskim tygodniu Święta Dziękczynienia trzy główne indeksy zakończyły poniedziałek spadkiem, ponieważ inwestorzy wyprzedali w związku z rosnącymi obawami o zakłócenia łańcucha dostaw w związku z protestami związanymi z Covid w Chinach.

The Średnia przemysłowa Dow Jones Stracił 1,45%, czyli 497,57 pkt, i zamknął się na poziomie 33 849,46 pkt. The Standard & Poor’s 500 Również spadł o 1,54%, zamykając się na poziomie 3 963,94. The NASDAQ Composite Spadł o 1,58% i zamknął się na poziomie 11049,50.

– Alexa Haringa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *