Z badania wynika, że ​​w tym roku Chiny doświadczą największego exodusu milionerów na świecie

  • Dane pokazały, że w 2022 r. z Chin wyemigrowało 10 800 zamożnych osób, a kolejne 13 500 osób ma wyjechać w tym roku.
  • Nie jest to jednak problem, który zaczął się podczas pandemii koronawirusa i utrzymuje się przez ostatnie 10 lat.
  • Australia może w tym roku wyprzedzić Zjednoczone Emiraty Arabskie w przyjmowaniu największej liczby milionerów netto w tym roku.

Goście są widziani w hotelu J w Shanghai Tower w Szanghaju w dniu 23 czerwca 2021 r.

Hector Ritmal | AFP | Obrazy Getty’ego

Według nowych badań Chiny, które mają drugą co do wielkości gospodarkę na świecie i drugą co do wielkości populację, doświadczą w tym roku największego exodusu milionerów.

Według raportu firmy doradczej zajmującej się imigracją Henley and CompanyOczekuje się, że Chiny stracą w tym roku więcej milionerów z powodu imigracji niż jakikolwiek inny kraj.

Dane firmy pokazały, że w 2022 roku z Chin wyemigrowało 10 800 zamożnych osób, a kolejne 13 500 osób ma wyjechać w tym roku.

To nie jest problem, który zaczął się wraz z pandemią koronawirusa i trwa już 10 lat. W ciągu ostatniej dekady Chiny były świadkami największych wyjazdów milionerów każdego roku, co spowodowało spowolnienie ogólnego wzrostu bogactwa w kraju, powiedział Andrew Amuels, szef badań w globalnej firmie informacyjnej New World Wealth, która pomogła opracować raport. załączony raport. oświadczenie.

„Ostatnie odpływy mogą być jeszcze bardziej szkodliwe niż zwykle. Chińska gospodarka rozwijała się silnie od 2000 do 2017 r., ale bogactwo kraju i wzrost milionerów od tego czasu są minimalne (mierzone w dolarach amerykańskich).

Drugie miejsce po Chinach, Henley & Partners spodziewa się, że Indie stracą w tym roku 6500 milionerów netto, w porównaniu z 1000 milionerów netto opuszczających kraj w 2022 roku.

Sunita Singh Dalal, partner w firmie prawniczej Hawrani zajmującej się majątkiem prywatnym i rodzinnymi, powiedziała w tym samym raporcie.

READ  Sekretarz obrony USA Lloyd Austin powiedział CNN, że Rosja popełniła „wpadki” w inwazji na Ukrainę

Jednak Amoyles podkreślił, że te odpływy nie powinny stanowić problemu, ponieważ „Indie produkują znacznie więcej milionerów niż tracą w wyniku imigracji”.

Oczekuje się, że inne kraje azjatyckie również zobaczą ludzi opuszczających ich kraje.

Oczekuje się, że Hongkong straci w tym roku 1000 milionerów, a Korea Południowa i Japonia mogą stracić odpowiednio 800 i 300 milionerów. Raporty wskazują, że mieszkańcy Hongkongu masowo opuszczali miasto w zeszłym roku – z powodu ograniczeń Covid-19 i tego, co postrzegają jako erozję norm demokratycznych.

Pomimo zawirowań politycznych i niepewności gospodarczej spowodowanej wojną Moskwy z Ukrainą, oczekuje się, że Rosja straci w tym roku zaledwie 3000 milionerów, co oznacza gwałtowny spadek z 8500 w 2022 roku.

Rosja zajmuje czwarte miejsce w rankingu Henley & Partners, po Wielkiej Brytanii, która może stracić w tym roku 3200 milionerów, czyli dwa razy więcej niż rok wcześniej.

Trevor Williams, profesor wizytujący na University of Derby i były główny ekonomista w Lloyds Bank, powiedział w raporcie.

„Dowody wskazują, że udział Wielkiej Brytanii w inwestycjach zagranicznych w Europie spadł od Brexitu, na czym skorzystały Niemcy i Francja”.

Australia może w tym roku wyprzedzić Zjednoczone Emiraty Arabskie w przyjmowaniu największej liczby milionerów netto w tym roku. Oczekuje się, że Australia będzie świadkiem napływu 5200 milionerów, podczas gdy Zjednoczone Emiraty Arabskie zajmują drugie miejsce z 4500 milionerami. Singapur zajmuje trzecie miejsce i może być świadkiem tworzenia domów przez 3200 milionerów netto w państwie-mieście.

Według badań kraje zachodnie jako całość pozostają atrakcyjnym celem dla milionerów, a Stany Zjednoczone (2100), Szwajcaria (1800) i Kanada (1600) znajdują się w pierwszej dziesiątce.

„W ciągu ostatniej dekady obserwowany był stały wzrost migracji milionerów, a globalne liczby w latach 2023 i 2024 wyniosą odpowiednio 122 000 i 128 000” – powiedział Jörg Steffen, dyrektor generalny Henley & Partners.

READ  Zełenski „nie chce słyszeć” amerykańskich ostrzeżeń o rosyjskiej inwazji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *