Akcje znów skaczą, ale musisz to zrobić; Strumienie TWTR, jak dostarcza Elon Musk

W ciągu nocy kontrakty terminowe Dow nieznacznie spadły, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i kontrakty terminowe Nasdaq. Rynek akcji kontynuował zwyżkową ofertę we wtorek, gdy rentowności obligacji skarbowych i dolar spadły w nadziei, że Rezerwa Federalna może spowolnić podwyżki stóp procentowych. Akcje TWTR skaczą, gdy dyrektor generalny Tesli Elon Musk zgadza się na kontynuowanie z 44 miliardami dolarów Świergot (TWTR) przejmuje.
XGłówne wskaźniki idą w górę, ale nie odzyskały jeszcze kluczowych poziomów ani nie potwierdziły jeszcze nowej byczej próby.

Megacaps jabłko (AAPL), Microsoft (MSFT), rodzic Google Alfabet (Google) A Amazon.com (AMZNWszyscy osiągnęli duże zyski. Ale tylko akcje Microsoftu zamknęły się powyżej 21-dniowej średniej kroczącej.

Mimo to, wiodące akcje dają powody, aby postawić palce na rynku, a przynajmniej się przygotować.

Arista Networks (Sieć), Enfaza energii (ENPH), Płatności (PCTY), na półprzewodnikach (na mnie) A Energia Devon (DVN) Wszystko w lub zbliża się wcześnie kup punkty. Jeśli zwyżka na rynku nadal nabiera tempa, te akcje powinny być wykonalne. Wszyscy mają Linie siły względnej Na wysokościach lub w pobliżu.

Zapasy Paylocity włączone Tabela liderów IBD Lista obserwacyjna Wtorkowe akcje pochodziły z IBD. Akcje Microsoft i Google na Wieloletni liderzy IBD istniejący. Enphase, On Semiconductor i DVN w magazynie Lista 50 IBD. Akcje ENPH, Onsemi i Arista Networks znajdują się w IBD Big Cap 20.

Film zawarty w tym artykule przedstawia działania rynkowe we wtorek i analizuje akcje spółek PCTY, On Semiconductor i . Nauki neurobiologiczne (NBIX).

Elon Musk mówi, że podpisze umowę na Twitterze

Musk zgodził się iść do przodu Z umową na 44 miliardy dolarów na Twitterze, wycenianą na 54,20 dolarów za akcję. Prawnicy Muska i Twittera mają spotkać się na nadzwyczajnym przesłuchaniu sądowym w stanie Delaware w Chancery we wtorek wieczorem, aby omówić, jak zapewnić sfinalizowanie transakcji.

Saga Musk-Twitter jeszcze się nie skończyła. Twitter nie zaakceptował najnowszych warunków Muska, które nie dają żadnych realnych gwarancji co do jego deklarowanego zamiaru kontynuowania tego terminu. Jednak Musk może oficjalnie stać się właścicielem tego portalu społecznościowego za kilka dni.

Próba Muska na Twitterze miała rozpocząć się 17 października, a prezes Tesli był postrzegany jako bardzo prawdopodobny, aby przegrać.

Akcje Twittera, które przez większą część sesji pozostawały bez zmian, wzrosły o 22% do 52, gdy Musk spadł. Podczas gdy akcje TWTR były notowane znacznie poniżej ceny wykupu 54,20 USD, znacznie przewyższały macierzystego Facebooka. metapodkładki (nie żyje) A Eksploduj, Eksploduj (Eksploduj, Eksploduj) w ostatnich miesiącach.

READ  Dlaczego akcje Apple wzrosły w piątek?

Tesla (TSLA) wzrósł o 2,9% do 249,44, wycofując się z śróddziennych maksimów 256,89 po najnowszych wiadomościach Musk-Twitter. Inwestorzy mogą się zastanawiać, czy Musk sprzeda akcje TSLA, aby zapłacić za transakcję na Twitterze, mimo że jako powód sprzedał już akcje z transakcją na Twitterze. W dłuższej perspektywie inwestorzy giełdowi Tesli mogą obawiać się, że zainteresowanie Muska zostanie oddzielone od giganta EV, gdy doda Twittera do swojego portfela spółek. Jednak inwestorzy TSLA mogą być zadowoleni z sagi o przejęciu Musk-Twitter z przeszłości.

Akcje na Twitterze uległy niewielkim zmianom w aktywnym handlu po godzinach. Strzałka TSLA jest skierowana w dół.


Tesla kontra BYD: Którego giganta EV najlepiej kupić?


Kontrakty terminowe Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow spadły o 0,35% w stosunku do wartości godziwej. Kontrakty terminowe na S&P 500 spadły o 0,4%. Kontrakty terminowe Nasdaq 100 spadły o 0,45%.

Pamiętaj, aby pracować przez noc w Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty nakład w kolejnej sesji regularnej Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do działania akcje giełdowe na IBD Live


wzrost na giełdzie

Zwyżka na giełdzie nastąpiła po poniedziałkowym zwyżce, a we wtorek solidne wzrosty, choć główne indeksy oddaliły się od szczytów w ciągu dnia.

Bank Rezerw Australii szósty miesiąc z rzędu podniósł stopy procentowe, ale tylko nieoczekiwanie o 25 punktów bazowych. Nastąpiło to tuż po wznowieniu skupu obligacji przez Bank Anglii w zeszłym tygodniu, gdy budżet nowego rządu brytyjskiego zakłócił kurs funta i dług Wielkiej Brytanii.

Oferta rajdu nabrała tempa o godz. 10.00 czasu wschodniego po tym, jak raport JOLTS pokazał, że oferty pracy w sierpniu gwałtownie spadły, znacznie poniżej konsensusu. Prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, wyraźnie określił liczbę wolnych miejsc pracy jako zbyt wysoką. Chociaż artykuły redakcyjne i liczba pracowników odchodzących z pracy pozostają wysokie, trend jest przyjazny Fed. W piątek Ministerstwo Pracy wyda Raport z pracy wrześniowej.

Dow Jones Industrial Average wzrósł we wtorek o 2,8% handel na giełdzie. Indeks S&P 500 wzrósł o 3,1%. Indeks Nasdaq Composite wzrósł o 3,3%. Mała kapitalizacja Russell 2000 wzrosła o prawie 4%.

Akcje Apple wzrosły o 2,6%, podczas gdy akcje Microsoftu wzrosły o 3,4%. Obaj są członkami Dow Jones, S&P 500 i Nasdaq. Akcje Google wzrosły o 3%, podczas gdy akcje Amazon wzrosły o 4,5%. To wszystko przyczyniło się do solidnych zysków poniedziałkowych, ale wymaga wielu prac naprawczych.

Ceny ropy naftowej w USA wzrosły o 3,5% do 86,52 USD za baryłkę. OPEC+ spotyka się w środę, z doniesieniami, że organizacja może zmniejszyć produkcję o jeden do dwóch milionów baryłek dziennie.

READ  Boeing 777 United Airlines został przekierowany do Denver z lotu międzynarodowego z powodu problemu z silnikiem

Kontrakty terminowe na benzynę skoczyły o 6,8%, co wskazuje na kolejny wzrost na pompie. Kontrakty terminowe na gaz ziemny wzrosły o 5,7%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 3 punkty bazowe do 3,62%, po spadku o 15 punktów bazowych w poniedziałek. Drugi dzień z rzędu rentowność 10-letnich obligacji znalazła wsparcie na rosnącej linii 21 dni.

ETF-y

pomiędzy Najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) zyskał 3,4%. iShares Rozszerzony Fundusz Technologii i Oprogramowania (ETF)IGV) wzrosła o 3,8%, ponieważ akcjami MSFT była IGV Holdings Inc. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) wzrosła o 4,3%.

SPDR S&P Metals & Mining ETF-y (XME) o 3,8%. Amerykańska Fundacja Global Gates (ETF)Samoloty) wzrosła o 7,1%. Fundusz Energetyczny SPDR (SPDR ETF)XLE) dodano 4,3%. Fundusz Wyboru Sektora Opieki Zdrowotnej SPDR (XLV) wzrosła o 2,3%.

Akcje odzwierciedlają bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (do zobaczenia) oraz ETF ARK Genomics (ARKGOba wzrosły o 7,6%. Akcje Tesli to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie posiadają fundusze ETF Ark Invest.


5 najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Zapasy w pobliżu punktów zakupu

Akcje ANET wzrosły o 4,3% do 120,81, odzyskując swoje 200-dniowe i 50-dniowe linie, chociaż wolumen był niewielki. Decydujący ruch powyżej linii 50 dni prawdopodobnie przełamie krótki trend spadkowy. Akcje Arista pracują na 132,97 pipsów kupna konsolidacji w ramach znacznie dłuższej bazy.

Akcje ENPH wzrosły o 0,6% do 288,55, ale spadły z 297,67 w ciągu dnia. Na najwyższych poziomach akcje Enphase cofnęły się po 50-dniowych i 21-dniowych liniach i przebiły krótki trend spadkowy.

Akcje PCTY wzrosły o 3,55% do 252,33, odbijając się od 50-dniowej passy solidnego wolumenu. Akcje Paylocity są na wejściu w linię trendu, z ruchem powyżej szczytu 28 września 253,26 jako potencjalnego specyficznego punktu wyzwalającego. według Analiza MarketSmith.

Akcje ON podskoczyły o 6,4% do 68,92, odzyskując 50-dniową passę, chociaż handel był nieco poniżej średniej. Więcej siły można było zobaczyć, gdy onsemi zrzucił linię trendu w nowej konsolidacji wraz z poprzednią głębszą bazą.

Akcje DVN wzrosły o 5,7% do 69,07, w porównaniu z 50 dniami temu, gdy działają dalej podstawa kubka z uchwytem I 75,37 punktów kupna. Strzała Devona zbliża się do linii trendu wewnątrz uchwytu.


IBD Digital: odblokuj notowania giełdowe IBD Premium, narzędzia i analizy już dziś


Analiza wzrostu rynku

Trwała hossa na giełdzie, ponownie przynosząc znaczne wzrosty głównych średnich. Indeksy Dow, S&P 500 i Nasdaq Composite wzrosły powyżej 10-dniowej średniej kroczącej i zbliżyły się do linii 21-dniowych. Mały Russell 2000 nadal jeździł i odzyskał już 21 dni.

READ  Ugoda z pośrednikami w handlu nieruchomościami zmieniła już sposób, w jaki niektórzy Amerykanie kupują i sprzedają domy

Wszystkie wskaźniki wciąż mają pewien dystans do osiągnięcia swoich malejących 50-dniowych i 200-dniowych średnich kroczących, przy czym szczyty z połowy sierpnia tworzą kolejny główny obszar oporu.

Megacapy, takie jak akcje Apple, robią w tym tygodniu swoją część, ale przed nimi jeszcze długa droga.

Jednak akcje blue chipów osiągają lepsze wyniki niż główne indeksy, a wiele akcji pęka, migają wczesne wejścia lub przesuwają się na pozycje dla potencjalnych wejść.

Można argumentować, że na giełdzie doszło do odbicia. Widać wyraźnie, że spadki rentowności obligacji skarbowych oraz dolar przyczyniły się do wzrostu cen akcji w tym tygodniu. Jeśli jednak rentowności i dolar wznowią zwyżkowy trend, zwyżka na rynku może szybko wygasnąć.

Podczas gdy akcje rosną w nadziei, że Fed spowolni tempo podwyżek stóp, rynki nadal wyceniają czwartą podwyżkę o 75 punktów bazowych w listopadzie i pół punktu w grudniu.

Wtorek był drugim dniem zwyżek giełdowych indeksów Dow, S&P 500 i Nasdaq. a Dzień kontynuacji Może nadejść jeszcze w tym tygodniu, aby potwierdzić nowy trend wzrostowy.

Niektórzy twierdzą, że Russell 2000 i S&P MidCap 400 zorganizowały „dni kontrolne” we wtorek. To pozytywny znak, ale nie spowoduje zmiany kierunku rynku. Dlaczego? Wskaźnik sukcesu FTD jest niski, nie licząc Dow Jones, S&P 500 i Nasdaq.

Potwierdzony wzrost rynku może jedynie sygnalizować początek zbywalnej bessy w stosunku do długoterminowego trendu wzrostowego. Linie 50-dniowe i 200-dniowe będą kluczowymi poziomami do obserwacji po FTD.


Czas na rynek ze strategią rynkową ETF firmy IBD


Co teraz robisz

Próba rajdu na giełdzie nabiera tempa, a wielu liderów wydaje migające sygnały kupna. Inwestorzy mogą zająć niektóre pozycje demo w niektórych akcjach szerokiego rynku lub funduszach ETF. Ale każdy, kto skacze wcześnie, powinien być przygotowany na skakanie w tym samym tempie, jeśli ożywienie na rynku się załamie.

Nadal nie ma nic złego w byciu prawie lub całą gotówką.

Ale to zdecydowanie dobry czas, aby popracować nad swoimi listami obserwacyjnymi i zwrócić baczną uwagę na rynek. Szukaj wysokiej jakości zapasów w akcji lub wkrótce.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie nadążać za trendami na rynku, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Przeglądaj oferty akcji IBD i otrzymuj oceny pozytywne/negatywne dla wszystkich swoich akcji dzięki IBD Digital

Chcesz szybko zyskać i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTrader

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *