Akcjonariusze Amazona głosują przeciwko ofertom prowadzonym przez inwestorów

BOSTON / NOWY JORK, 25 maja (Reuters) – Amazon.com Inc (AMZN.O) Akcjonariusze w środę głosowali przeciwko wszystkim decyzjom inwestorów, które kwestionują politykę firmy – w tym stosowanie tworzyw sztucznych i niektóre klauzule ukrywania w umowach – na dorocznym zgromadzeniu firmy.

Rozpatrzono łącznie 15 decyzji inwestorskich, w tym jedną zaprezentowaną na spotkaniu. Liczba ta była rekordowa dla giganta handlu detalicznego i przetwarzania w chmurze, ponieważ społecznie nastawieni inwestorzy analizują jego traktowanie pracowników. Czytaj więcej

Inwestorzy głosowali nad propozycjami zatwierdzenia wynagrodzeń członków zarządu i zarządu oraz podziału akcji. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Wzrost liczby decyzji, przeciwko którym Amazon zalecał inwestorom głosowanie, wynika z nacisków akcjonariuszy firmy technologicznej na większą przejrzystość w kwestiach społecznych, takich jak sprawiedliwość płac, kultura i bezpieczeństwo w miejscu pracy oraz praktyki zrównoważonego rozwoju.

Antoine Argog, dyrektor generalny aktywisty inwestora Tulipchir, powiedział w oświadczeniu, że firma będzie nadal naciskać na prawa pracownicze w Amazon.

„Chociaż jesteśmy rozczarowani, że nasza propozycja dzisiaj nie została przyjęta, to głosowanie było dopiero początkiem walki o prawa pracowników” – powiedział Argog.

Andy Gacy, dyrektor generalny Amazon, bronił danych dotyczących bezpieczeństwa firmy i dokonał przeglądu kroków podjętych w celu zmniejszenia liczby urazów, od nowych butów antypoślizgowych po programy mające na celu przewidywanie i zapobieganie powtarzającym się urazom.

Przyznał, że szybkie zatrudnienie nowych pracowników podczas pandemii może mieć wpływ na wskaźniki infekcji, w tym około 300 000 pracowników w samym 2021 roku. „Kiedy zatrudniasz wiele osób, wskaźniki (infekcji) zwykle rosną” – powiedział.

READ  Buttigieg wzywa prezesów linii lotniczych do zapewnienia niezawodności tego lata po falach zawirowań

Liczba propozycji odzwierciedla również zmiany, które zaszły za rządów organów nadzoru papierów wartościowych wyznaczonych przez prezydenta USA Joe Bidena, które ułatwiły inwestorom składanie wniosków i utrudniły spółkom przekonanie organów nadzoru, że decyzje te nie powinny być głosowane przez akcjonariuszy. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe reportaże Rossa Kerbera w Bostonie, Ariany McLemore w Nowym Jorku i Evy Matthews w Bengaluru Dodatkowe reportaże Simona Jessupa w Londynie Montaż Petera Hendersona i Matthew Lewisa

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *