Akcjonariusze Amazona głosują przeciwko ofertom prowadzonym przez inwestorów

BOSTON / NOWY JORK, 25 maja (Reuters) – Amazon.com Inc (AMZN.O) Akcjonariusze w środę głosowali przeciwko wszystkim decyzjom inwestorów, które kwestionują politykę firmy – w tym stosowanie tworzyw sztucznych i niektóre klauzule ukrywania w umowach – na dorocznym zgromadzeniu firmy.

Rozpatrzono łącznie 15 decyzji inwestorskich, w tym jedną zaprezentowaną na spotkaniu. Liczba ta była rekordowa dla giganta handlu detalicznego i przetwarzania w chmurze, ponieważ społecznie nastawieni inwestorzy analizują jego traktowanie pracowników. Czytaj więcej

Inwestorzy głosowali nad propozycjami zatwierdzenia wynagrodzeń członków zarządu i zarządu oraz podziału akcji. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Wzrost liczby decyzji, przeciwko którym Amazon zalecał inwestorom głosowanie, wynika z nacisków akcjonariuszy firmy technologicznej na większą przejrzystość w kwestiach społecznych, takich jak sprawiedliwość płac, kultura i bezpieczeństwo w miejscu pracy oraz praktyki zrównoważonego rozwoju.

Antoine Argog, dyrektor generalny aktywisty inwestora Tulipchir, powiedział w oświadczeniu, że firma będzie nadal naciskać na prawa pracownicze w Amazon.

„Chociaż jesteśmy rozczarowani, że nasza propozycja dzisiaj nie została przyjęta, to głosowanie było dopiero początkiem walki o prawa pracowników” – powiedział Argog.

Andy Gacy, dyrektor generalny Amazon, bronił danych dotyczących bezpieczeństwa firmy i dokonał przeglądu kroków podjętych w celu zmniejszenia liczby urazów, od nowych butów antypoślizgowych po programy mające na celu przewidywanie i zapobieganie powtarzającym się urazom.

Przyznał, że szybkie zatrudnienie nowych pracowników podczas pandemii może mieć wpływ na wskaźniki infekcji, w tym około 300 000 pracowników w samym 2021 roku. „Kiedy zatrudniasz wiele osób, wskaźniki (infekcji) zwykle rosną” – powiedział.

READ  Intel wydaje 33 miliardy dolarów w Niemczech na przełomową ekspansję

Liczba propozycji odzwierciedla również zmiany, które zaszły za rządów organów nadzoru papierów wartościowych wyznaczonych przez prezydenta USA Joe Bidena, które ułatwiły inwestorom składanie wniosków i utrudniły spółkom przekonanie organów nadzoru, że decyzje te nie powinny być głosowane przez akcjonariuszy. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe reportaże Rossa Kerbera w Bostonie, Ariany McLemore w Nowym Jorku i Evy Matthews w Bengaluru Dodatkowe reportaże Simona Jessupa w Londynie Montaż Petera Hendersona i Matthew Lewisa

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *