Aktor Cuba Gooding Jr przyznaje się do winy przy użyciu siły

Nowy Jork (AFP) – Aktor Cuba Gooding Jr przyznał się w środę do winy, że w 2018 roku siłą pocałował pracownika nowojorskiego klubu nocnego w ramach umowy, która prawdopodobnie uchroni go przed więzieniem.

Gooding po raz pierwszy publicznie przeprosił także dwie inne kobiety, które oskarżyły go o podobne zachowanie podczas osobnych spotkań, nazywając siebie „celebrytą”, który nie miał na celu żadnej krzywdy.

Jego przyznanie się do winy było częścią ugody, która miała miejsce prawie trzy lata po aresztowaniu zdobywcy Oscara Jerry’ego Maguire’a w sprawie, w której doszło do wielu opóźnień, ponieważ jego prawnicy starali się o zmniejszenie lub oddalenie zarzutów.

„Przepraszam za to, że ktoś poczuł się niewłaściwie dotknięty” – powiedział. „Jestem celebrytą. Łączę się z ludźmi. Nigdy nie chcę, aby czuli się obrażeni lub nieswojo w jakikolwiek sposób.”

54-letni Gooding, oskarżony o znęcanie się nad trzema różnymi kobietami w różne noce na Manhattanie w 2018 i 2019 roku, przyznał się do winy tylko do jednego z zarzutów. Powiedział sędziemu, że „pocałował kelnerkę w usta” bez jej zgody w LAVO New York.

Umowa pozwala Goodingowi uniknąć jakiejkolwiek możliwości pozbawienia wolności, jeśli będzie nadal udzielał porad dotyczących „zmiany alkoholu i zachowania” przez sześć miesięcy. Następnie może wycofać zarzut wykroczenia i zamiast tego przyznać się do winy za mniejsze naruszenie nękania.

Gooding została aresztowana w czerwcu 2019 roku po tym, jak 29-letnia kobieta powiedziała policji, że głaskał ją bez jej zgody w Magic Hour Rooftop Bar & Lounge w pobliżu Times Square.

Oskarżony w tej konfrontacji, Kelsey Harbert, pozwolono przemawiać w sądzie w środę i opowiedział, jak znikąd Gooding chwycił ją za pierś „jakbym tego wieczoru był stekiem na kolację”.

31-letnia Harbert powiedziała sądowi, że wierzy, iż Gooding szedł spokojnie, podczas gdy jego oskarżyciele wciąż się zmagali.

READ  Trzy znaki zodiaku z surowymi horoskopami 31 sierpnia 2022 r.

„Czuję się taki smutny i tak zagubiony w tym, co mogę zrobić” – powiedziała.

Kilka miesięcy po aresztowaniu Gooding został oskarżony w dwóch dodatkowych sprawach, ponieważ coraz więcej kobiet zgłosiło się, by oskarżyć go o znęcanie się. Nowe oskarżenia twierdzą, że uszczypnął kelnerkę w pośladki po tym, jak wygłosił wobec niej seksualnie sugestywną uwagę w TAO Downtown i przymusowo dotknął kobiety w LAVO, oba w 2018 roku.

miniatura wideo na youtube

Gooding wcześniej nie przyznał się do winy za sześć wykroczeń i zaprzeczył wszelkim zarzutom popełnienia przestępstwa. Jego prawnicy argumentowali, że nadgorliwi prokuratorzy, uwikłani w zapał ruchu #MeToo, próbują zamienić „niezwykłe gesty” lub nieporozumienia w przestępstwa.

Sędzia Curtis Farber orzekł wcześniej, że gdyby sprawa Goodinga trafiła na rozprawę, powodowie mogliby wezwać dwie dodatkowe kobiety, aby zeznawały w sprawie zarzutów, że Gooding również je naruszył. Prokuratorzy twierdzą, że sędzia od tego czasu uchylił tę decyzję – orzeczenie, które uwzględniało ich decyzję o niestawieniu się na rozprawę.

„Potępiamy i wierzymy wszystkim, którzy przeżyli w tej sprawie”, powiedział prokurator Colin Balbert. Ale w tych okolicznościach, dodała, środowy wynik jest „uczciwym i sprawiedliwym działaniem”.

Poza sprawą karną, Gooding został oskarżony w procesie sądowym o zgwałcenie kobiety w Nowym Jorku w 2013 roku. Po tym, jak w lipcu sędzia wydał hipotetyczne orzeczenie, ponieważ Gooding nie odpowiedział na pozew, aktor zatrudnił prawnika i walczył z zarzutami.

Gloria Allred, prawniczka reprezentująca trzech oskarżycieli Goodinga, powiedziała w oświadczeniu, że będzie kontynuować proces cywilny, aby pociągnąć go do odpowiedzialności.

„Sprawiedliwość została w tej sprawie znacznie opóźniona z wielu powodów i nie czuję, że sprawiedliwość została dziś wymierzona poprzez wpisanie tej petycji, chociaż rozumiem, dlaczego w okolicznościach, w jakich prokuratura złożyła wniosek” – powiedziała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *