Aktor „Imperium” Juicy Smolett został zwolniony z więzienia Cook County, a jego wyrok za naruszenie porządku publicznego został odwołany.

CHICAGO (WLS) – Juicy Smolett został zwolniony z więzienia Cook County w środę po tym, jak sąd apelacyjny uzgodnił z jego prawnikami zwolnienie go w oczekiwaniu na apelację od wyroku za okłamywanie policji w sprawie rasizmu i homoseksualizmu.

Wyrok został wydany po tym, jak sędzia hrabstwa Cook Smolett został skazany w zeszłym tygodniu na 150 dni więzienia za pięć zarzutów zakłócania porządku za okłamywanie policji. Sąd apelacyjny stwierdził, że Smolett może zostać zwolniony po podpisaniu opłaty z tytułu gwarancji osobistej w wysokości 150 000 USD, która nie wymaga żadnej płatności.

OBEJRZYJ: Juicy Smolett został zwolniony z więzienia Cook County

39-latek został zwolniony z więzienia po godzinie 20, przechodząc obok zebranych dziennikarzy bez słowa do ochrony i dwójki rodzeństwa. Jego zespół obrony pochwalił decyzję sądu apelacyjnego o zwolnieniu go, a jeden z jego prawników powiedział ABC7 w czwartek, że Smolett nadal przebywa w Illinois i że jego rodzina i zespół prawny planują pracować nad jego apelacją.

Nie jestem pewien, czy Smolett zostanie w Cook County czy Chicago; Wcześniej sędzia James Lynn powiedział, że będzie mógł opuścić stan podczas procesu po więzieniu i zdalnie sprawdzić swojego kuratora sądowego.

OBEJRZYJ: Obrońcy Jessego Smoletta przemawiają po jego zwolnieniu

Rodzina Smoletta odetchnęła z ulgą.

„Widzenie ukochanej osoby w takiej sytuacji jest nie do zniesienia dla członków rodziny i jestem wdzięczny Bogu za uwolnienie go z tej sytuacji” – powiedział brat Smoleta, Jojo.

Smolett spędził sześć nocy w więzieniu. W tym czasie aktor nic nie jadł i pił tylko wodę, powiedzieli jego prawnicy.

OBEJRZYJ: Ekspert sądowy zastanawia się, jak Juicy Smolett wydostał się z więzienia

Jego prawnicy powiedzieli, że aktor załamał się, gdy poinformowano go, że zostanie zwolniony.

„Położył ręce na szkle i miał łzy w oczach, nigdy tego nie widziałem, ponieważ był tam tak silny” – powiedział prawnik Neni Uche. „Prawie straciłem wiarę w nasz system konstytucyjny” – powiedział.

READ  Jestem zniewolony raportem Particate, mówi Boris Johnson

Adwokaci Smoletta argumentowali, że zakończyłby karę do końca procesu apelacyjnego i że Smolett doznałby obrażeń fizycznych, gdyby został uwięziony w Cook County.

Powiązane: Juicy Smolett jest na „oddziale psychiatrycznym” bez „specjalnego traktowania”, mówi rodzina po otrzymaniu gróźb

Smolett został skazany na 30 miesięcy więzienia w więzieniu Cook County za okłamywanie policji w związku z atakiem na niego w Chicago. Został zwolniony niecały tydzień później.

„Myślę, że przybyliśmy tutaj, ponieważ sąd apelacyjny uznał, że to słuszne. Mam nadzieję, że wszyscy zrozumieliby, że nękanie w tym sądzie było absurdalne” – powiedział adwokat Shay Allen.

Orzeczenie sądu jest ostatnim rozdziałem w dziwacznej historii, w której Smolet, czarnoskóry i wesoły, który rozpoczął działalność w styczniu 2019 roku, skarżył się policji w Chicago, że dwóch mężczyzn w maskach narciarskich padło ofiarą napaści na tle rasowym i homoseksualnym. Polowanie na napastników wkrótce przekształciło się w śledztwo w sprawie Smoleta, który został aresztowany pod zarzutem, że zaplanował atak i okłamał policję na ten temat.

W trakcie śledztwa ujawniono, że Smolett zapłacił dwóm osobom, które znał ze swojej pracy w programie telewizyjnym „Imperium”, za przeprowadzenie ataku.

Zobacz także | Juicy Smolt zaczyna odsiedzieć 150 dni w więzieniu, prokuratorzy żądają zwolnienia w apelacji

W grudniu trybunał arbitrażowy skazał Smoletta za pięć zarzutów o wykroczenia – zarzut złożony, gdy osoba okłamała policję. W szóstej sprawie został uniewinniony.

Obejrzyj: Analiza prawna procesu zwolnienia i odwołania Smoleta

Sędzia Lynn Smolett skazała go na 150 dni więzienia, a przy dobrym zachowaniu mógł zostać zwolniony w wieku 75 lat. Jego prawnicy argumentowali, że zakończyłby karę do czasu rozstrzygnięcia apelacji.

„Sąd Apelacyjny nie spieszy się”, powiedział analityk prawny ABC7, Gil Sofer. „Rozważy przedstawione w nim streszczenia i wyda werdykt w dwóch sprawach: po pierwsze, czy powinna zmienić zdanie? A po drugie, nawet jeśli zdanie pozostanie, czy zdanie jest właściwe?”

READ  Kevin Huber ogłosił zakończenie kariery

Smolett był niewinny podczas procesu. Podczas orzekania powiedział sędziemu, że jest niewinny, że nie popełnił samobójstwa, że ​​jeśli umrze w areszcie, to będzie to ktoś inny i że to nie on odebrał sobie życie.

Zobacz | Emocjonalny wybuch Juicy Smolett na korcie

Sędzia hrabstwa Cook, James Lynn, nakazał Smolettowi zapłacić 120 106 dolarów odszkodowania i grzywnę w wysokości 25 000 dolarów na rzecz miasta Chicago.

W ciągu kilku minut od dowiedzenia się, że idzie prosto do więzienia, Smolett krzyknął: „Nie popełniłem samobójstwa!” I „Ja tego nie zrobiłem!” Z pięścią w powietrzu, gdy został aresztowany i usunięty z sali sądowej.

Lynn nękała Smletta, zanim został skazany za coś, co nazwał „niewłaściwym postępowaniem i nieprzyzwoitymi czynami”.

„Powiem panu, panie Smolett, że wiem, że nie zrobię dzisiaj szkód, które już wyrządziliście we własnym życiu” – powiedziała Lynn.

Rozważając to zdanie, Lynn przytoczyła „wysokie” umyślne poczucie winy Smoletta jako zły czynnik. Powiedział, że aktor oczernił doświadczenia ofiar prawdziwej zbrodni nienawiści i nazwał go „Charltonem” i kłamcą.

– Przyszedłeś na stanowisko świadków. Nie musiałeś. Przyszedłeś. Z pewnością masz prawo. Ale godzinami zeznałeś fałszywie – powiedziała Lynn.

Zobacz | Pełne notatki sędziego Lynna

Po sądzie rodzina Smoletta otwarcie wyraziła swoje rozczarowanie uwięzieniem Smoleta i nadal broniła jego niewinności.

„Widziałem, że mój brat nie był pełną ofiarą, nadal tam jest. Został pobity i teraz idzie do więzienia za pobicie” – powiedział jego młodszy brat Jockey Smolett. „Ocalał. Został całkowicie źle potraktowany. Trzeba to powstrzymać!”

Obrońcy Smoletta również byli oburzeni.

„Nigdy w życiu nie widziałem prawnika i nigdy nie widziałem sytuacji, w której którykolwiek z pozostałych prawników byłby traktowany tak samo za przestępstwo klasy 4 jak przestępstwo z użyciem przemocy” – powiedział obrońca Neni Uche.

Po długim procesie i kilku latach w sądzie Smolett został skazany za pięć z sześciu wykroczeń dotyczących nieporządnego zachowania za okłamywanie policji. Pod wszystkimi zarzutami grozi mu maksymalnie trzy lata więzienia.

READ  Kumulacja Powerball wzrosła do 875 milionów dolarów po tym, jak środowe losowanie nie wygrało

„To niezwykłe, że osoba z bardzo małą liczbą przestępstw i kryminalną karą może spotkać się z karą pozbawienia wolności za te przestępstwa, ale to nie jest normalny przypadek” – powiedział analityk prawny ABC, Gill Sofer.

Zobacz | Kluczowe momenty w przypadku Juicy Smolet

Sofer powiedział, że jeśli Smolet naruszy warunki zwolnienia, może wrócić do więzienia, ale nie jest to możliwe.

Wiele znanych nazwisk wystąpiło w obronie Smoletta i napisało listy z przeprosinami do sędziego.

Powiązane: Juicy Smolett uważa, że ​​tylko sprawa Black Jury jest „smutna” w procesie, wciąż zastanawia się nad celem

Wśród nich był pastor Jesse Jackson, który napisał, że „Jussie ma długą historię jako obywatel z głębokim zaangażowaniem i wkładem” i że „Jussie już cierpi”.

OBEJRZYJ: Prawnik Juicy Smolett mówi po zwolnieniu w Illinois

Aktor Samuel L. Jackson i jego żona, aktorka Latanya Jackson, napisali list do sędziego, którego część brzmiała: „Proszę pokornie poprosić mnie o znalezienie alternatywy dla więzienia”.

Zapytany przez biuro prokuratora stanowego Cook County Kim Fox, powiedział: „Skupiamy się na brutalnych przestępstwach”.

Odpowiadając na wyrok Sądu Apelacyjnego, adwokat Jussie Smolett, Nenye Uche, stwierdził:

„Jesteśmy zachwyceni wyrokiem Sądu Apelacyjnego Okręgu Illinois.
„Trzy lata temu Jussie i stan Illinois osiągnęli porozumienie o odroczeniu procesu, w którym zapłacił grzywnę w wysokości dziesięciu tysięcy dolarów za prace społeczne. W rezultacie sprawa została oddalona.
„Ponowne oskarżenie i oskarżenie o tę samą rzecz po raz drugi jest nie tylko moralnie złe, ale z pewnością stanowi podwójne ryzyko i jest niezgodne z konstytucją. Dotyczy to zwłaszcza niewinnego człowieka”.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

Copyright © 2022 WLS-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *