Aktor „Imperium” Juicy Smolett został zwolniony z więzienia Cook County, a jego wyrok za naruszenie porządku publicznego został odwołany.

CHICAGO (WLS) – Juicy Smolett został zwolniony z więzienia Cook County w środę po tym, jak sąd apelacyjny uzgodnił z jego prawnikami zwolnienie go w oczekiwaniu na apelację od wyroku za okłamywanie policji w sprawie rasizmu i homoseksualizmu.

Wyrok został wydany po tym, jak sędzia hrabstwa Cook Smolett został skazany w zeszłym tygodniu na 150 dni więzienia za pięć zarzutów zakłócania porządku za okłamywanie policji. Sąd apelacyjny stwierdził, że Smolett może zostać zwolniony po podpisaniu opłaty z tytułu gwarancji osobistej w wysokości 150 000 USD, która nie wymaga żadnej płatności.

OBEJRZYJ: Juicy Smolett został zwolniony z więzienia Cook County

39-latek został zwolniony z więzienia po godzinie 20, przechodząc obok zebranych dziennikarzy bez słowa do ochrony i dwójki rodzeństwa. Jego zespół obrony pochwalił decyzję sądu apelacyjnego o zwolnieniu go, a jeden z jego prawników powiedział ABC7 w czwartek, że Smolett nadal przebywa w Illinois i że jego rodzina i zespół prawny planują pracować nad jego apelacją.

Nie jestem pewien, czy Smolett zostanie w Cook County czy Chicago; Wcześniej sędzia James Lynn powiedział, że będzie mógł opuścić stan podczas procesu po więzieniu i zdalnie sprawdzić swojego kuratora sądowego.

OBEJRZYJ: Obrońcy Jessego Smoletta przemawiają po jego zwolnieniu

Rodzina Smoletta odetchnęła z ulgą.

„Widzenie ukochanej osoby w takiej sytuacji jest nie do zniesienia dla członków rodziny i jestem wdzięczny Bogu za uwolnienie go z tej sytuacji” – powiedział brat Smoleta, Jojo.

Smolett spędził sześć nocy w więzieniu. W tym czasie aktor nic nie jadł i pił tylko wodę, powiedzieli jego prawnicy.

OBEJRZYJ: Ekspert sądowy zastanawia się, jak Juicy Smolett wydostał się z więzienia

Jego prawnicy powiedzieli, że aktor załamał się, gdy poinformowano go, że zostanie zwolniony.

„Położył ręce na szkle i miał łzy w oczach, nigdy tego nie widziałem, ponieważ był tam tak silny” – powiedział prawnik Neni Uche. „Prawie straciłem wiarę w nasz system konstytucyjny” – powiedział.

READ  Travis Kelce z Chiefs zdobywa drugie przyłożenie w dużej pierwszej połowie

Adwokaci Smoletta argumentowali, że zakończyłby karę do końca procesu apelacyjnego i że Smolett doznałby obrażeń fizycznych, gdyby został uwięziony w Cook County.

Powiązane: Juicy Smolett jest na „oddziale psychiatrycznym” bez „specjalnego traktowania”, mówi rodzina po otrzymaniu gróźb

Smolett został skazany na 30 miesięcy więzienia w więzieniu Cook County za okłamywanie policji w związku z atakiem na niego w Chicago. Został zwolniony niecały tydzień później.

„Myślę, że przybyliśmy tutaj, ponieważ sąd apelacyjny uznał, że to słuszne. Mam nadzieję, że wszyscy zrozumieliby, że nękanie w tym sądzie było absurdalne” – powiedział adwokat Shay Allen.

Orzeczenie sądu jest ostatnim rozdziałem w dziwacznej historii, w której Smolet, czarnoskóry i wesoły, który rozpoczął działalność w styczniu 2019 roku, skarżył się policji w Chicago, że dwóch mężczyzn w maskach narciarskich padło ofiarą napaści na tle rasowym i homoseksualnym. Polowanie na napastników wkrótce przekształciło się w śledztwo w sprawie Smoleta, który został aresztowany pod zarzutem, że zaplanował atak i okłamał policję na ten temat.

W trakcie śledztwa ujawniono, że Smolett zapłacił dwóm osobom, które znał ze swojej pracy w programie telewizyjnym „Imperium”, za przeprowadzenie ataku.

Zobacz także | Juicy Smolt zaczyna odsiedzieć 150 dni w więzieniu, prokuratorzy żądają zwolnienia w apelacji

W grudniu trybunał arbitrażowy skazał Smoletta za pięć zarzutów o wykroczenia – zarzut złożony, gdy osoba okłamała policję. W szóstej sprawie został uniewinniony.

Obejrzyj: Analiza prawna procesu zwolnienia i odwołania Smoleta

Sędzia Lynn Smolett skazała go na 150 dni więzienia, a przy dobrym zachowaniu mógł zostać zwolniony w wieku 75 lat. Jego prawnicy argumentowali, że zakończyłby karę do czasu rozstrzygnięcia apelacji.

„Sąd Apelacyjny nie spieszy się”, powiedział analityk prawny ABC7, Gil Sofer. „Rozważy przedstawione w nim streszczenia i wyda werdykt w dwóch sprawach: po pierwsze, czy powinna zmienić zdanie? A po drugie, nawet jeśli zdanie pozostanie, czy zdanie jest właściwe?”

READ  Departament Stanu USA nakazuje ewakuację całego personelu ratunkowego w Szanghaju, gdy rząd nabiera eskalacji

Smolett był niewinny podczas procesu. Podczas orzekania powiedział sędziemu, że jest niewinny, że nie popełnił samobójstwa, że ​​jeśli umrze w areszcie, to będzie to ktoś inny i że to nie on odebrał sobie życie.

Zobacz | Emocjonalny wybuch Juicy Smolett na korcie

Sędzia hrabstwa Cook, James Lynn, nakazał Smolettowi zapłacić 120 106 dolarów odszkodowania i grzywnę w wysokości 25 000 dolarów na rzecz miasta Chicago.

W ciągu kilku minut od dowiedzenia się, że idzie prosto do więzienia, Smolett krzyknął: „Nie popełniłem samobójstwa!” I „Ja tego nie zrobiłem!” Z pięścią w powietrzu, gdy został aresztowany i usunięty z sali sądowej.

Lynn nękała Smletta, zanim został skazany za coś, co nazwał „niewłaściwym postępowaniem i nieprzyzwoitymi czynami”.

„Powiem panu, panie Smolett, że wiem, że nie zrobię dzisiaj szkód, które już wyrządziliście we własnym życiu” – powiedziała Lynn.

Rozważając to zdanie, Lynn przytoczyła „wysokie” umyślne poczucie winy Smoletta jako zły czynnik. Powiedział, że aktor oczernił doświadczenia ofiar prawdziwej zbrodni nienawiści i nazwał go „Charltonem” i kłamcą.

– Przyszedłeś na stanowisko świadków. Nie musiałeś. Przyszedłeś. Z pewnością masz prawo. Ale godzinami zeznałeś fałszywie – powiedziała Lynn.

Zobacz | Pełne notatki sędziego Lynna

Po sądzie rodzina Smoletta otwarcie wyraziła swoje rozczarowanie uwięzieniem Smoleta i nadal broniła jego niewinności.

„Widziałem, że mój brat nie był pełną ofiarą, nadal tam jest. Został pobity i teraz idzie do więzienia za pobicie” – powiedział jego młodszy brat Jockey Smolett. „Ocalał. Został całkowicie źle potraktowany. Trzeba to powstrzymać!”

Obrońcy Smoletta również byli oburzeni.

„Nigdy w życiu nie widziałem prawnika i nigdy nie widziałem sytuacji, w której którykolwiek z pozostałych prawników byłby traktowany tak samo za przestępstwo klasy 4 jak przestępstwo z użyciem przemocy” – powiedział obrońca Neni Uche.

Po długim procesie i kilku latach w sądzie Smolett został skazany za pięć z sześciu wykroczeń dotyczących nieporządnego zachowania za okłamywanie policji. Pod wszystkimi zarzutami grozi mu maksymalnie trzy lata więzienia.

READ  Petycja w sprawie wycofania petycji George'a Gascona w hrabstwie Los Angeles uznana za „niewystarczającą”, aby zakwalifikować się do głosowania

„To niezwykłe, że osoba z bardzo małą liczbą przestępstw i kryminalną karą może spotkać się z karą pozbawienia wolności za te przestępstwa, ale to nie jest normalny przypadek” – powiedział analityk prawny ABC, Gill Sofer.

Zobacz | Kluczowe momenty w przypadku Juicy Smolet

Sofer powiedział, że jeśli Smolet naruszy warunki zwolnienia, może wrócić do więzienia, ale nie jest to możliwe.

Wiele znanych nazwisk wystąpiło w obronie Smoletta i napisało listy z przeprosinami do sędziego.

Powiązane: Juicy Smolett uważa, że ​​tylko sprawa Black Jury jest „smutna” w procesie, wciąż zastanawia się nad celem

Wśród nich był pastor Jesse Jackson, który napisał, że „Jussie ma długą historię jako obywatel z głębokim zaangażowaniem i wkładem” i że „Jussie już cierpi”.

OBEJRZYJ: Prawnik Juicy Smolett mówi po zwolnieniu w Illinois

Aktor Samuel L. Jackson i jego żona, aktorka Latanya Jackson, napisali list do sędziego, którego część brzmiała: „Proszę pokornie poprosić mnie o znalezienie alternatywy dla więzienia”.

Zapytany przez biuro prokuratora stanowego Cook County Kim Fox, powiedział: „Skupiamy się na brutalnych przestępstwach”.

Odpowiadając na wyrok Sądu Apelacyjnego, adwokat Jussie Smolett, Nenye Uche, stwierdził:

„Jesteśmy zachwyceni wyrokiem Sądu Apelacyjnego Okręgu Illinois.
„Trzy lata temu Jussie i stan Illinois osiągnęli porozumienie o odroczeniu procesu, w którym zapłacił grzywnę w wysokości dziesięciu tysięcy dolarów za prace społeczne. W rezultacie sprawa została oddalona.
„Ponowne oskarżenie i oskarżenie o tę samą rzecz po raz drugi jest nie tylko moralnie złe, ale z pewnością stanowi podwójne ryzyko i jest niezgodne z konstytucją. Dotyczy to zwłaszcza niewinnego człowieka”.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

Copyright © 2022 WLS-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *