CDC ostrzega, że ​​ryzyko wystąpienia gorączki denga wzrasta w całych Stanach Zjednoczonych

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom wydały we wtorek zalecenie zdrowotne, które ostrzega urzędników, podmioty świadczące opiekę zdrowotną i społeczeństwo przed ryzykiem wzrostu liczby zakażeń gorączką denga w Stanach Zjednoczonych.

Według CDC ostrzeżenie pojawia się po zgłoszeniu nieoczekiwanie dużej liczby przypadków gorączki denga w całym kraju.

W tym roku w Stanach Zjednoczonych zgłoszono ogółem 2241 przypadków, w tym 1498 przypadków w Portoryko, gdzie w marcu ogłoszono stan nadzwyczajny dla zdrowia publicznego. Poza postaciami historycznymi. Według CDC większość przypadków zgłoszonych w stanach ma związek z podróżami.

centra Zgłoszono 3036 przypadków dengi Ostatni rok W Stanach Zjednoczonych i na ich terytoriach.

W tym roku wydarzenie Gorączka denga na całym świecie Rekord był zbyt wysoki, Zwłaszcza w krajach Ameryki ŁacińskiejZgłoszono ponad 9,7 miliona przypadków dengi. Według CDC w 2023 r. ulegnie ona podwojeniu (4,6 mln przypadków).

Wzrosła liczba zakażeń gorączką denga, ponieważ wiele krajów odnotowało wyższe temperatury, co stworzyło sprzyjające środowisko dla masowych wykluwań komarów przenoszących dengę i przenoszenia dużych ilości wirusa.

Gorączka jest najczęstszym objawem u osób zakażonych chorobą przenoszoną przez komary. Inne objawy obejmują silny ból głowy, nudności, wymioty, wysypkę i bóle ciała.

Objawy mogą być łagodne lub ciężkie. Większość pacjentów z gorączką denga wraca do zdrowia w ciągu tygodnia, ale w ciężkich przypadkach choroba zagraża życiu i wymaga hospitalizacji, ponieważ może spowodować wstrząs, krwawienie wewnętrzne, a nawet śmierć.

U osób, które w przeszłości zostały zakażone dengą, ryzyko wystąpienia ciężkich objawów jest większe. Według CDC człowiek może zachorować na gorączkę denga cztery razy w życiu – po jednym na każdy typ wirusa, który może wywołać tę chorobę.

Niedawne ostrzeżenie CDC zaleca podmiotom świadczącym opiekę zdrowotną zwiększenie podejrzeń dengi wśród osób chorych na grypę, zwłaszcza jeśli ostatnio przebywały one na obszarach o częstym przenoszeniu dengi. Zaleca się również niezwłoczne zgłaszanie gorączki denga organom odpowiedzialnym za zdrowie publiczne i promowanie środków zapobiegających komarom.

READ  Chris Brown był widziany, jak kłócił się z Usherem na wideo pośród doniesień o walce

CDC oświadczyło, że wdraża inne środki, takie jak ulepszanie i rozszerzanie badań laboratoryjnych w celu skuteczniejszego wykrywania przypadków, a także edukacja społeczeństwa na temat choroby i sposobów jej zapobiegania.

Niektóre skuteczne metody zapobiegania obejmują przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, stosowanie środków odstraszających owady oraz noszenie długich rękawów i spodni, aby uniknąć ukąszeń komarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *