Aktualizacja Samsunga z maja 2023 r. jest wdrażana dla tych urządzeń Galaxy

Samsung bardzo szybko wprowadza najnowszą aktualizację zabezpieczeń, łatkę z maja 2023 r., na wiele telefonów i tabletów — oto pełna lista urządzeń Galaxy z tą aktualizacją.

Aktualizacja zabezpieczeń Samsunga z maja 2023 r. — oto nowości

Zanim Samsung doda własne poprawki i ulepszenia, podstawową podstawą każdej comiesięcznej aktualizacji jest najszersza aktualizacja zabezpieczeń dla Androida, którą zapewnia Google. według Opublikowano dane Samsungamiędzy wersjami z 1 maja 2023 r. a 5 kwietnia 2023 r. dostępne są poprawki dotyczące 4 problemów „krytycznych” i 78 problemów o „wysokiej ważności”.

Ponadto aktualizacja zawiera również poprawki bezpieczeństwa dotyczące problemów specyficznych dla Samsunga. Na przykład dwa „poważne” problemy w mobilnym punkcie sprzedaży (mPOS) firmy Samsung umożliwiły „rodzimym atakującym wykonanie dowolnego kodu”. Istnieje również osiem wersji o „wysokiej” wadze i kolejnych osiem wymienionych jako „umiarkowane”, chociaż Samsung zauważa, że ​​nie wszystkie problemy można obecnie wykryć.

Urządzenia z aktualizacją zabezpieczeń firmy Samsung z maja 2023 r

Każdego miesiąca Samsung często aktualizuje swoje urządzenia w kolejności, która faworyzuje najnowszy i najbardziej przystępny cenowo flagowiec, co oznacza, że ​​najnowszy Galaxy Z Fold często wyprzedza ubiegłoroczne telefony z serii Galaxy A o kilka tygodni. Jednak w tym miesiącu Samsung wydaje się nie przestrzegać ścisłego porządku, wydając łatki dla urządzeń z wyższej i średniej półki niemal jednocześnie.

Najlepszym sposobem sprawdzenia, czy aktualizacja powinna być dostępna dla Twojego obecnego urządzenia, jest sprawdzenie jej na poniższych listach.

Każda lista będzie zawierać informację o tym, gdzie aktualizacja pojawiła się po raz pierwszy i czy jest również dostępna w Stanach Zjednoczonych. Jak zwykle zaznaczone zostaną najnowsze dodatki szeroki.

Seria Galaxy S

Samsunga Galaxy S23 Ultra

Seria Galaxy S co roku reprezentuje szczyt wizji smartfonów Samsunga, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na model Ultra. Biorąc pod uwagę ogromną popularność urządzeń i ich wyższą cenę, nie jest zaskakujące, że Samsung często dostarcza aktualizacje do swoich telefonów z serii Galaxy S przed większością innych urządzeń.

Podczas gdy Galaxy S23, co zaskakujące, nie był pierwszym urządzeniem, które złapało łatkę z maja 2023 r. – co dziwne, ten zaszczyt przypadł Galaxy A10e – najnowszy flagowiec Samsunga był na drugim miejscu, 2 maja. Zeszłoroczny Galaxy S22 nie był daleko w tyle, a warianty Snapdragon robiły to, co trzeba 5 maja.

Po pominięciu generacji seria Galaxy S20 (w tym warianty 5G) była następna w kolejce, a Samsung wprowadził aktualizację do tych w Ameryce Łacińskiej, począwszy od 9 maja. Poprawki dla telefonów premium i niedrogich „Fan Edition” Galaxy S20 FE i Galaxy S21 FE, paragon the Następnego dnia. Po wyłączeniu urządzeń z serii Galaxy S, które nadal otrzymują comiesięczne aktualizacje, generacja Galaxy S21 zdecydowała się na łatkę z tego miesiąca 11 maja.

 • Galaxy S23 / S23+ / S23 Ultra — S91xBXXS1AWD1 (po raz pierwszy wprowadzony w Europie)
  • Stany Zjednoczone: dostępne na urządzeniach z blokadą operatora.
 • Galaxy S22 / S22+ / S22 Ultra – S90xEXXS4CWD5 (po raz pierwszy wprowadzony na rynek w Brazylii)
  • Stany Zjednoczone: Dostępne na odblokowanych urządzeniach.
 • Galaxy S21 FE — G990EXXS5EWD4 (po raz pierwszy wprowadzony na rynek w Brazylii)
 • Galaxy S21 / S21+ / S21 Ultra — G99xBXXU7EWE1 (po raz pierwszy wprowadzony na rynek w Bułgarii)
  • Stany Zjednoczone: Dostępne na zablokowanych i odblokowanych urządzeniach.
 • Galaxy S20 FE — G780GXXU4EWD2 (po raz pierwszy wprowadzony na rynek w Rosji)
 • Galaxy S20 / S20+ / S20 Ultra – G98xFXXSGHWD4 (pierwsza premiera w Argentynie)
READ  Super cios!! Ukryty tryb graczy odkryto po 28 latach

Seria Galaxy Z Flip/Fold

W składanej przestrzeni robi się gorąco, między niedawno ogłoszonym Google Pixel Fold a plotkami o Galaxy Z Fold 5 i nadchodzącym Z Flip 5 Samsunga Tymczasem Samsung nadal wyjątkowo troszczy się o swoich klientów, cały czas utrzymując ich urządzenia w dobrym stanie stan – nawet Teraz bezpieczny przed lukami w zabezpieczeniach.

Firma rozpoczęła starania 5 majai naprawianie moich telefonów Galaxy Z Fold 2 i Z Flip 3. Kilka dni później, w 8 majaSamsung szybko wypuścił łatki dla dwóch kolejnych generacji telefonów, Galaxy Z Flip 3 i 4 oraz Z Fold 3 i 4. Następnie, w 16 majaFirma wydała tę samą łatkę dla Galaxy Z Flip 5G.

 • Galaxy Z Fold 4 – F936U1UES2CWD7 (pierwsza premiera w USA)
  • Stany Zjednoczone: Dostępne na zablokowanych i odblokowanych urządzeniach.
 • Galaxy Z Fold 3 – F926U1UES3FWD7 (pierwsza premiera w USA)
  • Stany Zjednoczone: Dostępne na zablokowanych i odblokowanych urządzeniach.
 • Galaxy Z Fold 2 – F916BXXS2JWE1 (pierwsza premiera w Kolumbii)
 • Galaxy Z Flip 4 – F721U1UES2CWD7 (pierwsza premiera w USA)
  • Stany Zjednoczone: Dostępne na zablokowanych i odblokowanych urządzeniach.
 • Galaxy Z Flip 3 – F711BXXS4EWD9 (pierwsza premiera w Kolumbii)
  • Stany Zjednoczone: Dostępne na zablokowanych i odblokowanych urządzeniach.
 • Galaxy Z Flip 5G – F707USQS4HWE1 (po raz pierwszy wprowadzony na rynek w USA)
  • Stany Zjednoczone: dostępne na urządzeniach z blokadą operatora.

Seria Galaxy Note

W ostatnich latach Samsung odszedł od tworzenia serii Galaxy Note, czyli smartfonów premium z rysikiem. Więcej telefonów Galaxy przyjęło charakterystyczną dla tej serii obsługę rysika S Pen — w tym chowany rysik w Galaxy S23 Ultra — podczas gdy urządzenia składane są teraz ofertą premium firmy Samsung. Jednak niektóre telefony Galaxy Note nadal otrzymują regularne aktualizacje, zgodnie z obietnicą przy premierze.

Podczas gdy seria Galaxy Note 10 nie jest już planowana na comiesięczne aktualizacje, telefon otrzymał kwartalną aktualizację zaplanowaną na październik 8 maja. Spodziewamy się również łatki dla serii Galaxy Note 20 jeszcze w tym miesiącu, chociaż jeszcze do tego nie doszło.

 • Galaxy Note 10 / Note 10+ – N97xNKSU2HWD2 (po raz pierwszy wydany w Korei Południowej)
READ  Jak naprawić błąd punktów G-Bike UPA Expert w FF7 Rebirth

Seria Galaxy A/M/F

Oprócz wysokiej jakości telefonów z Androidem, Samsung oferuje również kilka niedrogich i średniej klasy urządzeń z serii Galaxy A, M i F. Chociaż te telefony nie zawsze otrzymują aktualizacje z taką samą częstotliwością, jak ich flagowi kuzyni (kwartalnie w porównaniu z miesięcznie), Samsung stale wydaje aktualne łatki dla tych niedrogich telefonów.

Co dziwne, pierwszym telefonem, który otrzymał poprawkę bezpieczeństwa z maja 2023 r., był Galaxy A10e, który został zaktualizowany 24 kwietniaJeszcze przed rozpoczęciem nowego miesiąca. Gdy maj już się rozpoczął, aktualizacje są coraz szybsze, począwszy od Galaxy A23 3 maja. Wariant 5G tego telefonu nie został nawet zaktualizowany 9 maja.

NA 5 majaSamsung wydał aktualizację dla Galaxy A33 5G, która w zależności od tego, gdzie mieszkasz, zawiera łatkę bezpieczeństwa z tego lub zeszłego miesiąca. To ten sam dzień Przyniósł także aktualizacje dla Galaxy A52 i Galaxy M53. Tymczasem topowy Galaxy A73 z zeszłego roku został naprawiony 10 majawraz ze swoim bratem, Galaxy A53, w trakcie aktualizacji po dniu.

U dołu większości telefonów Samsung, Galaxy A13 wybrał łatkę z tego miesiąca 11 maja. Następny był Galaxy A52s 5G o godz 15 maja. Tymczasem Galaxy A54 doczekał się aktualizacji 16 majaa następnie Galaxy A22 5G 17 maja.

 • Galaxy A73 – A736BXXS3CWE1 (po raz pierwszy wprowadzony na rynek w Brazylii)
 • Galaxy A54 – A546EXXU2AWDB (wydany prawie na całym świecie)
 • Galaxy A53 5G – A536EXXS5CWE1 (pierwsza premiera w Argentynie)
  • Stany Zjednoczone: Dostępne na zablokowanych i odblokowanych urządzeniach.
 • Galaxy A52s 5G – A528BXXS3EWD5 (po raz pierwszy wprowadzony na rynek w Meksyku)
 • Galaxy A52 5G – A526BXXS3EWD8 (pierwsza premiera w Europie)
  • Stany Zjednoczone: Dostępne na zablokowanych i odblokowanych urządzeniach.
 • Galaxy A33 5G – A336MUBS4CWD4 (po raz pierwszy wprowadzony w Europie)
 • Galaxy A23 5G – A236BXXS3CWD4 (pierwsza premiera w Chorwacji)
 • Galaxy A23 – A235FXXS2CWD1 (po raz pierwszy wprowadzony na rynek ukraiński)
 • Galaxy A22 5G – A226BRUBS5DWE1 (po raz pierwszy wprowadzony na rynek w Ameryce Łacińskiej)
 • Galaxy A13 – A135U1UES3BWD2 (po raz pierwszy wprowadzony na rynek w Ameryce Łacińskiej)
  • Stany Zjednoczone: Dostępne na zablokowanych i odblokowanych urządzeniach.
 • Galaxy A10e – A102NKOS3CWD1 (po raz pierwszy wprowadzony na rynek w Korei)
 • Galaxy M53 – M536BXXS2CWD1 (po raz pierwszy wprowadzony na rynek w Boliwii)
READ  Zmieniono specyfikacje Steam Deck, zainstalowano nowe dyski twarde

Seria Galaxy Tab

Samsunga Galaxy Tab S8

Oprócz tego, że jest jednym z najbardziej płodnych producentów telefonów z Androidem, Samsung zapewnia również absolutnie najlepsze na rynku tablety z Androidem. Jednak w przeciwieństwie do smartfonów, Samsung zazwyczaj aktualizuje swoje tablety tylko raz na kwartał (zanim ostatecznie przejdzie na wolniejsze harmonogramy), co oznacza, że ​​każda aktualizacja jest często bardziej zauważalna i ma większy wpływ.

Jak można się spodziewać, Samsung rozpoczął tę falę aktualizacji tabletów swoimi najnowszymi modelami, Galaxy Tab S8, S8 + i S8 Ultra. 4 maja. Kontynuując następną generację, seria Galaxy Tab S7 otrzymała własną łatkę 11 majapodczas gdy model „Fan Edition” był Kilka dni później. To ten sam dzieńSamsung odświeżył także swojego niedrogiego Galaxy Tab S6 Lite.

 • Galaxy Tab S8 / S8+ / S8 Ultra — Xx06BXXU4BWD8 (po raz pierwszy wprowadzony w Europie)
 • Galaxy Tab S7 FE — T733XXS3CWD1 (po raz pierwszy wprowadzony w Europie)
 • Galaxy Tab S7 / S7+ — Tx76BXXU3DWD3 (po raz pierwszy wprowadzony w Europie)
 • Galaxy Tab S6 Lite – P615NKOS5FWD2 (po raz pierwszy wprowadzony na rynek w Korei Południowej)

Jak sprawdzić dostępność najnowszej OTA na urządzeniu Galaxy

Samsung Galaxy A52 na ekranie aktualizacji

Jeśli Twoje urządzenie Samsung zostało już zaktualizowane, ale majowa łatka nie dotarła do Ciebie osobiście, możesz spróbować zaktualizować ręcznie. Po prostu otwórz aplikację Ustawienia, dotknij Aktualizacja oprogramowania i wybierz Pobierz i zainstaluj.

Ten artykuł został opublikowany po raz pierwszy 17 maja, a ostatnio został zaktualizowany 17 maja.

FTC: Używamy linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *