Aktualizacje Covid Live: aktualności, ograniczenia i nie tylko firmy Omicron

kredyt…Sarah Messonnier/Reuters

Prezydent Biden odwołał swoje indywidualne spotkania z premierem Irlandii Michaelem Martinem w czwartek po tym, jak premier uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa podczas imprezy w Waszyngtonie w środę wieczorem, w której uczestniczyli dwaj mężczyźni.

Zamiast tego obaj przywódcy spotkali się praktycznie w czwartek rano.

Ambasador Irlandii w Stanach Zjednoczonych Daniel Mulhall potwierdził w czwartek pozytywny wynik testu, komplikując plany premiera spędzenia dnia z Bidenem na tradycyjnych obchodach Dnia Świętego Patryka.

79-letni Biden, który został zaszczepiony i wzmocniony, miał spotkać się z Martinem na porannym spotkaniu w Białym Domu, po którym nastąpi lunch na Kapitolu i prezentacja Shamrock w Białym Domu. Urzędnicy powiedzieli, że Biden nadal będzie brał udział w lunchu i obchodach Dnia Świętego Patryka. Podczas ich wirtualnego porannego spotkania, Biden siedział przy ekranie telewizora, na którym był pan Martin, z dzbankiem koniczynek na stoliku do kawy. Prezydent powiedział, że „bardzo przeprasza za niedogodności” domyślnego formatu.

Urzędnicy Białego Domu powiedzieli, że Biden nie był w bliskim kontakcie z Martinem podczas środowej ceremonii, którą Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom zdefiniowały jako przebywanie w odległości sześciu stóp od kogoś przez co najmniej 15 minut.

Wyniki testów premiera pojawiły się w ostatnich dniach w fali infekcji wśród urzędników państwowych w Waszyngtonie. najbardziej Dziewięciu Demokratów w Kongresie dało wynik pozytywny W tym tygodniu po wycofaniu się partii i późnym głosowaniu w zeszłym tygodniu. Douglas ImhoffMąż wiceprezydenta Kamali Harris również uzyskał wynik pozytywny w tym tygodniu, podobnie jak ona Były prezydent Barack Obama.

Urzędnicy Białego Domu zbagatelizowali ostatnią falę spraw, zauważając, że ogólny wskaźnik w Waszyngtonie pozostaje zbyt niski. W poniedziałek Jen Psaki, sekretarz prasowy Białego Domu, powiedziała, że ​​Stany Zjednoczone są w lepszej sytuacji, by walczyć Wariant Omicron znany jako BA.2, Ze względu na liczbę zaszczepionych osób.

READ  Archeolodzy odkrywają starożytne miasto Majów na placu budowy

„W Stanach Zjednoczonych krąży już od dłuższego czasu” – powiedziała o nowej alternatywie. – Oczywiście przyglądaliśmy się temu uważnie.

Pan Mulhall Powiedział na Twitterze Że odebrał nagrodę przywódczą pana Martina w środę na gali Ireland Funds w Waszyngtonie, w której uczestniczyli również pan Biden i przewodnicząca domu Nancy Pelosi.

„Odpowiedziałem Taoiseach po tym, jak uzyskał pozytywny wynik #Covid 19Pisał używając irlandzkiego słowa oznaczającego przywódcę kraju. „Życzę Taoiseachowi powodzenia w powrocie do zdrowia”.

Biuro rzecznika potwierdziło, że pani Pelosi, Kto został zaszczepiony? I doładowanie, uzyskał negatywny wynik testu PCR w czwartek rano i będzie nadal regularnie testować i Aby postępować zgodnie z wytycznymi CDC.

Pani Pelosi, która została sfotografowana siedząca obok pana Martina podczas ceremonii, pojawiła się na cotygodniowej konferencji prasowej w czwartek, dodając, że jest testowana prawie codziennie. Pan Martin pozostał zamaskowany do czasu podania jedzenia, powiedziała i poinformowała podczas kursu z przystawkami, że jego test jest pozytywny.

Powiedziała: „Jesteśmy bardzo smutni, ponieważ w Dzień Świętego Patryka ta diagnoza została postawiona w Taoiseach”. „Nie będziemy mogli skorzystać z zaszczytu jego obecności”.

Zaplanowany lunch – Friends of Ireland Lunch na Kapitolu – Zaczęło się w czwartek bez obecności pana Martina.

Irlandzcy dziennikarze podróżujący z delegacją pana Martina poinformowali, że uczestniczył on w pierwszej części ceremonii, a zdjęcia z wydarzenia wydają się ukazywać go siedzącego obok pani Pelosi.

kredyt…Oliver Contreras/Siba, za pośrednictwem The Associated Press

Rzecznik irlandzkiego rządu powiedział w oświadczeniu w czwartek, że premier uzyskał negatywny wynik testu na obecność wirusa wcześniej w środę, a także w niedzielę, przed podróżą do Stanów Zjednoczonych.

READ  Orkney głosuje za zbadaniem „alternatywnych rządów”

W oświadczeniu czytamy, że jego drugi test w środę odbył się po tym, jak członek delegacji premiera uzyskał pozytywny wynik testu.

Pan Mulhall nie powiedział, czy pan Martin wykazywał objawy.

Zgodnie z tradycją sięgającą 1952 r. ambasadorowie Irlandii lub przywódcy polityczni wręczają prezydentowi USA garnek koniczynek w dniu św. Patryka lub w jego okolicach, zwykle w Białym Domu. Wielu irlandzkich Amerykanów ceni tę tradycję jako znak bliskich więzi między tymi dwoma krajami.

Pan Martin może teraz nie odwiedzać Gabinetu Owalnego w tym oficjalnym charakterze: jego pierwsza zaplanowana wizyta w zeszłym roku została odwołana z powodu pandemii, a w ramach umowy koalicyjnej z dwiema innymi irlandzkimi partiami politycznymi oczekuje się, że premier przekaże premiera przed marcem przyszłego roku.

Ambasador USA w Irlandii Claire Cronin powiedziała w środę Świergot Anulowała swoje plany dołączenia do pana Martina, ponieważ jej test na koronawirusa był pozytywny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *