Aktualizacje Covid Live: aktualności, ograniczenia i nie tylko firmy Omicron

kredyt…Sarah Messonnier/Reuters

Prezydent Biden odwołał swoje indywidualne spotkania z premierem Irlandii Michaelem Martinem w czwartek po tym, jak premier uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa podczas imprezy w Waszyngtonie w środę wieczorem, w której uczestniczyli dwaj mężczyźni.

Zamiast tego obaj przywódcy spotkali się praktycznie w czwartek rano.

Ambasador Irlandii w Stanach Zjednoczonych Daniel Mulhall potwierdził w czwartek pozytywny wynik testu, komplikując plany premiera spędzenia dnia z Bidenem na tradycyjnych obchodach Dnia Świętego Patryka.

79-letni Biden, który został zaszczepiony i wzmocniony, miał spotkać się z Martinem na porannym spotkaniu w Białym Domu, po którym nastąpi lunch na Kapitolu i prezentacja Shamrock w Białym Domu. Urzędnicy powiedzieli, że Biden nadal będzie brał udział w lunchu i obchodach Dnia Świętego Patryka. Podczas ich wirtualnego porannego spotkania, Biden siedział przy ekranie telewizora, na którym był pan Martin, z dzbankiem koniczynek na stoliku do kawy. Prezydent powiedział, że „bardzo przeprasza za niedogodności” domyślnego formatu.

Urzędnicy Białego Domu powiedzieli, że Biden nie był w bliskim kontakcie z Martinem podczas środowej ceremonii, którą Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom zdefiniowały jako przebywanie w odległości sześciu stóp od kogoś przez co najmniej 15 minut.

Wyniki testów premiera pojawiły się w ostatnich dniach w fali infekcji wśród urzędników państwowych w Waszyngtonie. najbardziej Dziewięciu Demokratów w Kongresie dało wynik pozytywny W tym tygodniu po wycofaniu się partii i późnym głosowaniu w zeszłym tygodniu. Douglas ImhoffMąż wiceprezydenta Kamali Harris również uzyskał wynik pozytywny w tym tygodniu, podobnie jak ona Były prezydent Barack Obama.

Urzędnicy Białego Domu zbagatelizowali ostatnią falę spraw, zauważając, że ogólny wskaźnik w Waszyngtonie pozostaje zbyt niski. W poniedziałek Jen Psaki, sekretarz prasowy Białego Domu, powiedziała, że ​​Stany Zjednoczone są w lepszej sytuacji, by walczyć Wariant Omicron znany jako BA.2, Ze względu na liczbę zaszczepionych osób.

READ  W Rosji wojna Putina na Ukrainie rysuje linie frontu

„W Stanach Zjednoczonych krąży już od dłuższego czasu” – powiedziała o nowej alternatywie. – Oczywiście przyglądaliśmy się temu uważnie.

Pan Mulhall Powiedział na Twitterze Że odebrał nagrodę przywódczą pana Martina w środę na gali Ireland Funds w Waszyngtonie, w której uczestniczyli również pan Biden i przewodnicząca domu Nancy Pelosi.

„Odpowiedziałem Taoiseach po tym, jak uzyskał pozytywny wynik #Covid 19Pisał używając irlandzkiego słowa oznaczającego przywódcę kraju. „Życzę Taoiseachowi powodzenia w powrocie do zdrowia”.

Biuro rzecznika potwierdziło, że pani Pelosi, Kto został zaszczepiony? I doładowanie, uzyskał negatywny wynik testu PCR w czwartek rano i będzie nadal regularnie testować i Aby postępować zgodnie z wytycznymi CDC.

Pani Pelosi, która została sfotografowana siedząca obok pana Martina podczas ceremonii, pojawiła się na cotygodniowej konferencji prasowej w czwartek, dodając, że jest testowana prawie codziennie. Pan Martin pozostał zamaskowany do czasu podania jedzenia, powiedziała i poinformowała podczas kursu z przystawkami, że jego test jest pozytywny.

Powiedziała: „Jesteśmy bardzo smutni, ponieważ w Dzień Świętego Patryka ta diagnoza została postawiona w Taoiseach”. „Nie będziemy mogli skorzystać z zaszczytu jego obecności”.

Zaplanowany lunch – Friends of Ireland Lunch na Kapitolu – Zaczęło się w czwartek bez obecności pana Martina.

Irlandzcy dziennikarze podróżujący z delegacją pana Martina poinformowali, że uczestniczył on w pierwszej części ceremonii, a zdjęcia z wydarzenia wydają się ukazywać go siedzącego obok pani Pelosi.

kredyt…Oliver Contreras/Siba, za pośrednictwem The Associated Press

Rzecznik irlandzkiego rządu powiedział w oświadczeniu w czwartek, że premier uzyskał negatywny wynik testu na obecność wirusa wcześniej w środę, a także w niedzielę, przed podróżą do Stanów Zjednoczonych.

READ  Widziano Macrona śpiewającego na ulicach po przemówieniu emerytalnym

W oświadczeniu czytamy, że jego drugi test w środę odbył się po tym, jak członek delegacji premiera uzyskał pozytywny wynik testu.

Pan Mulhall nie powiedział, czy pan Martin wykazywał objawy.

Zgodnie z tradycją sięgającą 1952 r. ambasadorowie Irlandii lub przywódcy polityczni wręczają prezydentowi USA garnek koniczynek w dniu św. Patryka lub w jego okolicach, zwykle w Białym Domu. Wielu irlandzkich Amerykanów ceni tę tradycję jako znak bliskich więzi między tymi dwoma krajami.

Pan Martin może teraz nie odwiedzać Gabinetu Owalnego w tym oficjalnym charakterze: jego pierwsza zaplanowana wizyta w zeszłym roku została odwołana z powodu pandemii, a w ramach umowy koalicyjnej z dwiema innymi irlandzkimi partiami politycznymi oczekuje się, że premier przekaże premiera przed marcem przyszłego roku.

Ambasador USA w Irlandii Claire Cronin powiedziała w środę Świergot Anulowała swoje plany dołączenia do pana Martina, ponieważ jej test na koronawirusa był pozytywny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *