Zwalczanie embargo: Rosja przejmuje setki samolotów od amerykańskich i europejskich właścicieli

Według oświadczenia Kremla prezydent Władimir Putin podpisał w poniedziałek ustawę, która pozwoliłaby rosyjskim liniom lotniczym na rejestrowanie w Rosji samolotów leasingowanych od zagranicznych firm, gdzie będą im wydawane lokalne zaświadczenia o uprawnieniach lotniczych.

Ustawa umożliwiłaby rosyjskim liniom lotniczym utrzymanie ich zagranicznych leasingowanych samolotów i obsługę lotów na trasach krajowych, jednocześnie utrudniając zagranicznym liniom lotniczym odzyskiwanie ich odrzutowców bez zgody rządu rosyjskiego.

Nałożono sankcje amerykańskie i europejskie Rosja Firmy leasingowe muszą spłacić wszystkie samoloty wydzierżawione rosyjskim liniom lotniczym do końca miesiąca.
Takich jak zachodni producenci samolotów Airbusa (EADSF) I Boeing (licencjat) Już istnieje Odciąć dostęp do części zamiennych dla rosyjskich linii lotniczych Muszą dbać o swoje odrzutowce i latać bezpiecznie. Według danych dostarczonych przez syryjskiego analityka lotniczego, rosyjskie linie lotnicze obsługują 305 odrzutowców Airbus i 332 odrzutowce Boeing.

Rosja posiada również 83 odrzutowce regionalne produkowane przez zachodnich producentów, takich jak Bombardier, Embraer i ADR. Spośród aktywnych flot rosyjskich samolotów w Rosji zbudowano tylko 144 samoloty.

Z danych syryjskich wynika, że ​​85% tych samolotów wyprodukowanych za granicą należy do firm leasingowych o wartości 12,4 miliarda dolarów.

Nie jest jasne, w jaki sposób firmy leasingowe przechwyciły te samoloty na rosyjskiej ziemi. Dodatkowe ograniczenia dotyczące lotów z Rosji do innych krajów ograniczają przemysł lotniczy głównie do krajowych linii lotniczych.

Firmy leasingowe nie odpowiedziały na prośby o komentarz w sprawie działań Rosji i nie jest jasne, czy chciałyby wycofać samolot. Samolot nie będzie miał dostępu do części zamiennych i nie będzie posiadał ważnych danych uwierzytelniających lot akceptowanych przez zachodnie linie lotnicze.

„Te odrzutowce nie są już obsługiwane w zakresie części i konserwacji” – powiedział Richard Abulafia, dyrektor zarządzający Aerodynamic Advisory. „To prawdziwy problem, jeśli stracą certyfikaty sprawności powietrznej, co może się zdarzyć, jeśli nie są przechowywane odpowiednie zapisy, a zwłaszcza jeśli są kanibalizowane na części”.

READ  Policja twierdzi, że poszukiwana jest „osoba zainteresowana” w związku ze strzelaniną w centrum handlowym na Florydzie

Utrata dostępu do 85% samolotów wyprodukowanych za granicą byłaby bolesnym ciosem dla gospodarki kraju.

Rosja jest największym krajem na świecie pod względem powierzchni lądowej, dwukrotnie większym od obu Ameryk. Charles Litchfield, zastępca dyrektora Center for Earth Economics przy Atlantic Council, międzynarodowego think tanku, powiedział, że jego gospodarka potrzebuje rentownego przemysłu lotniczego, aby funkcjonować.

„To ważna część rosyjskiej gospodarki” – powiedział. „Chcą, aby jakieś podstawowe wewnętrzne interesy były kontynuowane. Rosjanie nie latają jak Amerykanie. Nie latają na Syberię na święta”.

Ze względu na konieczność przewożenia inżynierów sektor lotniczy jest ważnym ogniwem nie tylko lotnictwa międzynarodowego, ale także usług krajowych i biznesu dla jej sektora energetycznego., Inni pracownicy i sprzęt dla odległych pól naftowych.

„Transport lotniczy w ogromnym stopniu przyczynia się do wzrostu gospodarczego zarówno w kraju, jak i za granicą”, powiedział Robert Mann, konsultant i analityk lotniczy. „Bez tego przenosisz się prawie do gospodarki rolnej, próbując funkcjonować z siecią kolejową”.

Rosja nie potrzebuje wszystkich przejętych samolotów, ponieważ jej spowolnienie gospodarcze znacznie ograniczy potrzebę podróży lotniczych, powiedziała Betsy Snyder, analityk kredytowy specjalizujący się w leasingu linii lotniczych dla Standard & Poor’s.

„Rosyjska gospodarka chyli się ku upadkowi” – ​​powiedział. „Nikt nie wjeżdża ani nie wyjeżdża z Rosji, rosyjscy obywatele tracą pieniądze, więc nie mają pieniędzy na podróż. Może tak być. [airlines] To bardzo mała firma.”

Rodzi to możliwość, że wiele porwanych samolotów może zostać skasowanych na części.

„Jeśli nie masz uprawnień do produkcji części, nie powinieneś sam tego budować” – powiedział Deer. „Nie wiesz, jakie standardy zostały zastosowane. Czy poprawnie odebrałeś charakter wewnętrzny? Czy po umieszczeniu go w sekcji turbiny maszyny działa zgodnie z przeznaczeniem?”

Deer powiedział, że gdy obszar zwany „Zielonym czasem” dobiegnie końca, linia lotnicza musi wybrać między lataniem z częściami, które musiały zostać wymienione ze względów bezpieczeństwa, a grabieżą części z innych samolotów.

READ  Churchill Downs, siedziba Kentucky Derby, zamknięta z powodu śmierci koni – ostateczny termin

„Możesz przeprowadzić ten proces, o ile masz samoloty z zielonym czasem” – powiedział. „Kiedy skończą Ci się samoloty, Twoja sieć staje się mniejsza i możesz latać przez mniej godzin każdego dnia, dopóki nie będziesz mieć samolotów”.

Więc nawet posiadanie samolotów nie sprawi, że rosyjski przemysł lotniczy będzie działał. Zezwolenia wydano dla fabryk w Iranie i Korei Północnej.

Czy duży kraj, taki jak Rosja, może przetrwać bez nowoczesnego, rentownego przemysłu lotniczego? „To badanie, które nigdy nie zostało przetestowane” – powiedział Abulafia. – Ale tak będzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *