Tesla ponownie podnosi cenę chińskiego Modelu Y – o ponad 2000 USD

Klienci testują nowe samochody elektryczne w sklepie Tesli w Szanghaju w Chinach 4 grudnia 2021 r.

Przyszłe wydawnictwa | Przyszłe wydawnictwa | Obrazy Getty

Tesla W czwartek podniósł ceny najtańszego samochodu Model Y w Chinach o 15 060 juanów (2 372 USD), po kolejnych wzrostach cen droższych wersji w nieco ponad tydzień.

Standardowy model Y wyprodukowany w Chinach kosztuje teraz 316 900 juanów (49 932 USD), w porównaniu z poprzednim 301 840 juanów (47 559 USD) we wtorek, według danych śledzonych przez CNBC. Podczas gdy tańszy model utrzymuje tę samą cenę od stycznia, Tesla ostatnio podniosła ceny Do wydań długoterminowych i wydajnościowych.

Wysoce wydajny Model Y odnotował wzrost ceny o 7,7% od stycznia, podczas gdy wersja dalekiego zasięgu wzrosła w tym czasie o 8%. Cena najtańszej wersji wzrosła o 5% ze wzrostem w czwartek.

Jednoczesne wzrosty cen pojawiają się wraz z gwałtownym wzrostem inflacji na całym świecie, a działalność biznesowa zostaje zakłócona przez gwałtowny wzrost przypadków Covid-19 w Chinach.

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, ostrzegł niedawno, że „Tesla i SpaceX doświadczyły ostatnio znacznej presji inflacyjnej w zakresie surowców i logistyki”.

Reuters poinformował w środę, że Tesla zawiesza działalność fabryki w Szanghaju Przez dwa dni, gdy Chiny zaostrzyły ograniczenia dotyczące koronawirusa, aby powstrzymać ostatnią epidemię Covid-19.

Tesla nie odpowiedziała od razu na prośbę CNBC o komentarz do raportu lub podwyżki cen.

Główne miasta w Chinach, takie jak Shenzhen i Szanghaj, wdrożyły surowe przepisy dotyczące COVID-19, powodując, że niektóre fabryki przestają produkować i wywierają większą presję na obciążone łańcuchy dostaw. A krytycznych materiałów, takich jak półprzewodniki, wciąż brakuje.

Chiny są coraz ważniejszym rynkiem dla Tesli. W 2021 r. udział kraju w całkowitych przychodach Tesli wzrósł do 26% z zaledwie 12% w 2019 r.

Tesla i chiński producent samochodów BYD dominują na szybko rozwijającym się chińskim rynku pojazdów elektrycznych.

READ  Dlaczego dyrektor generalny Costco groził „zabiciem” dyrektora z powodu ceny hot doga?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *