Aktualizacje na żywo dotyczące Falcona 9 Starlink, drugiego startu na Florydzie

On gra

Nadszedł dzień startu — a dziś mamy dla Was rzadką niespodziankę w postaci planowanej przez SpaceX bliźniaczej rakiety Falcon 9 Florida. Tripleheader, jeśli liczyć, trzeci start SpaceX zaplanowany jest na dzisiejszy wieczór w Kalifornii.

Witamy w relacji na żywo zespołu FLORIDA TODAY Space ze startu SpaceX, najpierw w Kennedy Space Center, a później w stacji sił kosmicznych Cape Canaveral.

Po pierwsze: SpaceX Falcon 9 Satelita Eutelsat36D został wystrzelony o godzinie 17:52 z Pad 39A Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego. Jest to satelita komunikacyjny dla Afryki i Eurazji. Rakieta Falcon 9 powraca po wylądowaniu Po prostu przeczytaj instrukcje Statek dronowy na Oceanie Atlantyckim.

Duże opóźnienie Delta IV Rakieta SpaceX wystrzeliwuje Doubleheader na bieżąco, podczas gdy Delta IV Heavy odkłada swoje pożegnanie

Nieco ponad trzy godziny później SpaceX wystrzeli kolejną partię 23 satelitów Starlink z Space Force Launch Complex 40 na Przylądku Canaveral. Obecnie wystrzelenie satelity Starlink 6-45 zaplanowano na 21:02, a SpaceX twierdzi, że okno potrwa do 22:00. .

Wzmacniacz wyląduje Brak grawitacji Dron na Oceanie Atlantyckim, zatem po tym wystrzeleniu ponownie nie nastąpią żadne boomy dźwiękowe.

Aby zwiększyć gorączkę startową, SpaceX na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych zamierza wystrzelić kolejną partię 22 satelitów Starlink z Launch Complex 4 East w bazie sił kosmicznych Vandenberg w Kalifornii. Premiera planowana jest na godzinę 22:30 czasu wschodniego. Jeśli wszystkie starty się odbędą, będzie to oznaczać, że SpaceX w ciągu kilku godzin wystrzeli w przestrzeń kosmiczną trzy rakiety Falcon 9.

Kiedy można spodziewać się premiery na Florydzie? Czy dzisiaj jest premiera? Nadchodzący harmonogram startów rakiet NASA SpaceX na Florydzie

Tymczasem według FAA najbliższy Delta IV Heavy może podjąć kolejną próbę po szorowaniu w czwartek o 13:25 w poniedziałek.

Poniżej relacjonujemy drugą premierę Night Live. Opublikujemy transmisję internetową SpaceX, gdy będzie ona dostępna, około 5 minut przed startem. Będzie znajdować się bezpośrednio nad zegarem odliczającym.

Podobnie jak w przypadku poprzedniego startu Falcona 9 SpaceX, 45. Eskadra Pogodowa przewidziała niemal idealne warunki startu.

Prawdopodobieństwo, że pogoda naruszy zasadę startu, oceniają na mniej niż 5 procent. Główny problem: grube warstwy chmur.

Jest trochę chłodniej, gdy słońce zachodzi na Wybrzeżu Kosmicznym, a niebo wygląda teraz na ozdobione kolorami pisanek, gdy czekamy na wystrzelenie drugiej rakiety tego wieczoru.

Premiera ta będzie miała miejsce 18y Lot tego boostera Falcona 9. Poprzednie pamiętne starty to NASA Crew-3 i NASA Crew-4. To będzie booster numer 9y Misja Starlink.

Gdzie znajduje się lądowisko pierwszego stopnia wspomagającego Falcona 9 SpaceX?

Na pokładzie samolotu wyląduje rakieta SpaceX Falcon 9 wystrzelona na Ocean Atlantycki Brak grawitacji Dron – który w najbliższych dniach przewiezie booster na plażę.

READ  Rakieta SpaceX Starship przygotowuje się do startu: aktualizacje na żywo

Gdy dotrze nad ocean, nie należy spodziewać się eksplozji dźwiękowych. Dziś wieczorem nie ma potrzeby zakrywania uszu, ale nadal będziesz słyszeć dudnienie startu, jeśli będziesz wystarczająco blisko i wiatr będzie odpowiedni.

Jeśli przegapiliście premierę wcześniejszą tego wieczoru, macie szansę zobaczyć ją dziś wieczorem.

Konstelacja 23 satelitów Starlink zostanie wyprowadzona na niską orbitę okołoziemską podczas spektakularnego nocnego startu o godzinie 21:02.

To drugi z rzędu start z Wybrzeża Kosmicznego. Wystrzelenie nastąpi z Space Launch Complex 40 znajdującego się na stacji sił kosmicznych Cape Canaveral.

SpaceX przekształca Pad 40 w obiekt, który może również wystrzelić załogi.

Okno startowe trwa dziś wieczorem do 22:00, a jutro o 19:00 będą dostępne także możliwości tworzenia kopii zapasowych

Pozostało nieco ponad 90 minut do zaplanowanego na godzinę 21:02 wystrzelenia misji Falcon 9 Starlink, co będzie drugim dzisiejszym startem SpaceX z Florydy. Na ten start zostaniemy przetransportowani do Stacji Sił Kosmicznych na Przylądku Canaveral.

Ale najpierw oto zdjęcie Falcona 9, który wystartował z KSC, lecąc za amerykańską flagą. Wspaniałe ujęcie wykonane przez doświadczonego fotografa kosmicznego Craiga Baileya

Powrócimy do relacji na żywo z odliczania do startu SpaceX Starlink, zaplanowanego na 21:02 z kompleksu startowego sił kosmicznych 40 na Cape Canaveral.

To prawdziwa gratka, podwójne starty na Florydzie, w tym jeden nocny start. Nocne premiery mogą być niesamowite.

Również dziś wieczorem SpaceX ma nadzieję, że uda mu się wystartować z Kalifornii o 22:30 czasu wschodniego.

Według SpaceX satelita Eutelsat36D zostanie wystrzelony 33 minuty i 57 sekund po starcie.

Dalej: Przygotowania do drugiego startu SpaceX z Florydy dziś wieczorem.

Rakieta Falcon 9 powraca po wylądowaniu Po prostu przeczytaj instrukcje Statek dronowy na Oceanie Atlantyckim. Oznacza to 289. odzyskanie przez SpaceX rakiety pierwszego stopnia.

SpaceX właśnie wystrzeliło rakietę Falcon 9, na której znajduje się satelita EutelSat36D należący do KSC. Jest to pierwszy z dwóch zaplanowanych na dziś startów z Cape na Florydzie. Celem trzeciego startu jest stan Kalifornia.

SpaceX twierdzi, że Falcon 9 nie śledzi żadnych problemów. Pogoda jest zielona, ​​co oznacza wyjazd na start.

Wszystko wydaje się być w porządku, jeśli chodzi o planowany start o 17:52 z Pad 39A Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego.

Transmisja internetowa SpaceX prowadzona na platformie X (dawniej Twitterze) jest teraz publikowana powyżej, bezpośrednio nad zegarem odliczającym. Start zaplanowano na godzinę 17:52

Jeśli planujesz złapać ten start, wyjdź na zewnątrz! Jeśli niebo jest czyste, trudno będzie przeoczyć jasną rakietę wznoszącą się w niebo. I przygotuj się na dudnienie (moja ulubiona część!).

W minucie T-1 komputer dowodzenia lotem rozpocznie kontrolę końcową.

READ  Naukowcy sądzą, że mogli znaleźć najstarsze życie na Ziemi - 4,2 miliarda lat

W ciągu 45 sekund od startu kierownik startu sprawdza, czy są one gotowe do startu.

Po wystrzeleniu rakieta osiągnie Max Q, moment największego obciążenia mechanicznego, po 1 minucie i 14 sekundach lotu. Po 2 minutach i 30 sekundach następuje MECO – wyłączenie głównego silnika. Po 2 minutach i 34 sekundach pierwszy i drugi etap rozdzielają się.

Lądowanie pierwszego etapu na statku dronem zaplanowano na 8 minut i 36 sekund lotu.

Lot satelity trwa 33 minuty i 57 sekund.

Wizualne wskazówki na rakiecie wskazują, że SpaceX rozpoczęło tankowanie Falcona 9 przed planowanym startem o 17:52 z wyrzutni 39A KSC.

Jeśli SpaceX planuje wystartować o 17:52, rozpocznie tankowanie Falcona 9 na platformie startowej 39A Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego.

SpaceX nie wydało jeszcze oficjalnego komunikatu. W przeciwieństwie do misji United Launch Alliance i SpaceX NASA, SpaceX nie udostępnia do odsłuchu dźwięku ze swojego centrum kontroli startu.

Gdy rozpocznie się proces tankowania, oznacza to, że dzisiejsza misja Starlink będzie gotowa do startu o 17:52 bez żadnych opóźnień w odliczaniu, w przeciwnym razie start będzie musiał zostać przełożony. Jeśli jednak tankowanie nie jest w toku, SpaceX ma jeszcze czas w oknie startowym na wybranie nowego terminu startu.

Obydwa starty wylądują dzisiaj na dronach na Oceanie Atlantyckim. Nie należy się spodziewać żadnych boomów dźwiękowych.

Na Ziemi wyląduje pierwsza rakieta Falcon 9 Po prostu przeczytaj instrukcje Warkot.

Ale nawet jeśli nie będzie huku dźwiękowego, spodziewaj się dudnienia, gdy fala dźwiękowa uderzy w Ciebie po starcie.

SpaceX właśnie opublikowało post na X, wcześniej znanym jako Twitter, że „wszystkie systemy wyglądają dobrze, a nad platformą startową jest błękitne niebo”.

Urzędnicy ds. zarządzania kryzysowego hrabstwa Brevard aktywowali zespół wsparcia agencji podczas startu przed nadchodzącym wystrzeleniem Falcona 9 SpaceX z Kennedy Space Center.

Okno startowe trwa od 17:52 do 20:00. Na ten moment spodziewamy się uruchomienia, gdy okno się otworzy, ale damy znać, jeśli to się zmieni.

Na godzinę do premiery przyglądamy się kilku kluczowym kamieniom milowym. Pierwszą krytyczną rzeczą jest minuta T-38, kiedy dyrektor startu SpaceX podejmie decyzję „pojechać” lub nie zatankować.

Oto zakulisowe podsumowanie osi czasu odliczania SpaceX. T minus:

  • 35 minut: Rozpoczyna się załadunek nafty rakietowej i pierwszy etap ciekłego tlenu.
  • 16 minut: Rozpoczyna się drugi etap ładowania ciekłym tlenem.
  • 7 minut: Falcon 9 rozpoczyna chłodzenie silnika przed startem.
  • 1 minuta: Komputer dowodzenia lotem rozpoczyna końcowe kontrole przed startem; Ciśnienie w zbiorniku paliwa rozpoczyna się aż do osiągnięcia ciśnienia przelotowego.
  • 45 sekund: Dyrektor startu SpaceX sprawdza, czy start jest gotowy.
  • 3 sekundy: Moduł sterujący silnika steruje rozpoczęciem sekwencji zapłonu silnika.
  • 0 sekund: Liście.

Jeśli dzisiaj wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie to rekord. SpaceX próbuje wystrzelić trzy misje z trzech różnych platform startowych w dwóch stanach w odstępie kilku godzin. W pierwszej kolejności z kompleksu startowego KSC 39A wystartuje misja Falcon 9 EUTELSAT 36D.

READ  Najstarsze znane szkielety nietoperzy rzucają światło na ewolucję latających ssaków

To chyba najsłynniejsza platforma startowa na świecie. To stąd 16 lipca 1969 roku wystartował Apollo 11, a astronauci Buzz Aldrin, Neil Armstrong i Michael Collins udali się na pierwszą misję mającą na celu wysłanie człowieka na Księżyc. Jest to także miejsce, w którym w odstępie 30 lat odbył się pierwszy i ostatni start programu promu kosmicznego NASA.

Chcesz wiedzieć o innych aktywnych platformach startowych na Wybrzeżu Kosmicznym? Oto świetny przewodnik.

Drugi start zaplanowano na Florydę dziś wieczorem o 21:02 z kompleksu startowego sił kosmicznych Cape Canaveral Space Force Launch Complex 40, natomiast trzeci start odbędzie się w Kalifornii w bazie sił kosmicznych Vandenberg o 22:30 czasu wschodniego.

Eutelsat 36D to satelita komunikacyjny, który będzie obsługiwał Afrykę i Eurazję.

Według komunikatu prasowego Airbusa z początku tego miesiąca satelita został zbudowany przez Airbusa, a jego przewidywana długość życia wynosi 15 lat. Jej celem jest świadczenie usług telewizyjnych i usług rządowych dla krajów Afryki, Europy i Eurazji.

Satelita został przetransportowany do Kennedy Space Center na początku tego miesiąca po przybyciu do Stanford na Florydzie samolotem transportowym Airbus Beluga.

Być może najbardziej pamiętnym startem Falcona 9 był CRS-26, komercyjna misja zaopatrzeniowa dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, która wystartowała 26 listopada 2022 roku.

Ogólnie będzie to 12y początek.

W rzeczywistości wszystkie rakiety wspomagające Falcon 9 firmy SpaceX biorące udział we wszystkich trzech planowanych dzisiaj startach zostały wystrzelone wcześniej.

Na niecałe dwie godziny do pierwszego startu SpaceX niebo nad Przylądkiem zachmurzyło się z niebieskimi plamami. 45. Eskadra Pogodowa Sił Kosmicznych przewidywała mniej niż 5 procent szans, że warunki pogodowe naruszą zasady startu. Główny problem związany z pogodą: gęsta warstwa chmur.

Kiedy w sobotę po raz pierwszy wystartował SpaceX Falcon 9

Pierwsza rakieta SpaceX Falcon 9 została wystrzelona o godzinie 17:52 z wyrzutni 39A KSC.

Kiedy w sobotę odbędzie się drugi start SpaceX Falcon 9?

SpaceX podejmie podwójny cel, wystrzeliwując konstelację satelitów Starlink na innej rakiecie Falcon 9 o godzinie 21:02 z kompleksu startowego sił kosmicznych na przylądku Canaveral 40. To okno trwa do 22:00. Kolejna szansa na rezerwę w niedzielę od godz. 19:00.

Jaka jest prognoza pogody na start SpaceX Falcon 9?

Według 45. Eskadry Pogodowej Sił Kosmicznych prognoza pogody jest idealna, a prawdopodobieństwo wystąpienia warunków uniemożliwiających start wynosi mniej niż 5 procent. Główny problem: grube warstwy chmur.

Brooke Edwards jest korespondentką satelitarną Florida Today. Skontaktuj się z nią pod adresem [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *