Aktualizacje na żywo: Rosja najeżdża Ukrainę

Ukraińscy protestujący w okupowanym przez Rosję mieście Skadovsk na Ukrainie 16 marca (uzyskane przez CNN).

Według obywatela, którego nazwiska nie wymieniono ze względów bezpieczeństwa, w środę rosyjskie siły wystrzeliły gaz łzawiący w ukraińskich protestujących w okupowanym przez Rosję mieście Skadovsk, kiedy demonstrowali przeciwko aresztowaniu burmistrza i innych urzędników.

Obywatel poinformował, że w środę rano wojska rosyjskie zatrzymały burmistrza Aleksandra Jakulowa, jego zastępcę Aleksandra Griszenko i sekretarza rady miejskiej Jurija Bałiuchę. Następnie dziesiątki mieszkańców nadmorskiego miasta nad Morzem Czarnym zebrało się w południe przed budynkiem rządowym, w którym odbywała się trójka.

Zgodnie z nagraniem wideo z incydentu i obywatela, siły rosyjskie wystrzeliły w demonstrantów gaz łzawiący, podczas gdy ci demonstrowali pokojowo, śpiewając i skandując, i próbowali pośredniczyć w uwolnieniu trzech urzędników.

Jak wynika z wideo, które zamieścił w Telegramie, Jakulew został zwolniony, ale los jego zastępcy i sekretarza rady miejskiej jest nieznany.

Jakiś kontekst: Jest to pierwszy znany przypadek użycia przez rosyjskie wojsko gazu łzawiącego przeciwko Ukraińcom na okupowanych terytoriach od rozpoczęcia inwazji trzy tygodnie temu.

Siły rosyjskie wielokrotnie próbowały rozpędzić protestujących, strzelając im w głowę. 5 marca co najmniej jeden protestujący Został postrzelony w nogę we wschodnim mieście Novopskov W takim przypadku.

READ  Wenecja stała się pierwszym miastem na świecie, które pobiera opłatę turystyczną od odwiedzających jednodniowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *