Aktualizacje na żywo: trasa huraganu Beryl, prognozy i ostrzeżenia dla Houston i innych miast Teksasu

Sędzia hrabstwa Fort Bend, KP George, powiedział, że w poniedziałek hrabstwo zamknie wszystkie swoje biura, aby przygotować się na skutki burzy tropikalnej Beryl w aglomeracji Houston.

George powiedział, że we wtorek biura będą otwarte dla „normalnych spraw”.

Hrabstwo przygotowuje się na burze tropikalne, gwałtowne powodzie, przerwy w dostawie prądu, możliwe tornada i zamknięcia dróg, ponieważ oczekuje się, że burza tropikalna Beryl przekształci się w huragan 1. kategorii.

„Spodziewamy się huraganu kategorii 1, ale przygotowujemy się na huragan kategorii 2” – powiedział George.

Dyrektor ds. zarządzania kryzysowego w Fort Bend, Greg Pabst, powiedział, że od późnej niedzieli do poniedziałku rano w hrabstwie spadnie od 8 do 10 cali deszczu. W odosobnionych obszarach hrabstwa może spaść do 15 cali deszczu.

Według Jeffa Janiceka, starszego zastępcy inżyniera okręgu Fort Bend Drainage, rzeki Brazos, San Bernardo i Parker Reservoir będą wykorzystywane do odprowadzania wody deszczowej z Beryl.

Zmobilizowano także pojazdy wysokowodne i łodzie ratownicze – powiedział szeryf hrabstwa Fort Bend, Eric Fagan.

Pabst powiedział, że schrony przeciwsztormowe zostaną również otwarte w razie potrzeby po przejściu Beryl przez ten obszar. Ze względu na spodziewany wzrost temperatur w rejonie Fort Bend, w schronach znajdą się centra chłodnicze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *