Alibaba, Tencent i JD.com odnotowały niższy wzrost przychodów

Alibaba, z siedzibą tutaj 26 maja, sfilmował swoje fizyczne towary online GMV w Chinach, z wyjątkiem nieopłaconych zamówień, które spadły ponad rok temu wraz ze spadkiem liczby „nastolatków” w kwietniu.

Str | Afp | Obrazy Getty

Pekin – chińscy giganci technologii Alibaba, Tencent I JD.com Represje techniczne rządu i Pekinu wpłynęły na ich liczbę i wszyscy odnotowali powolny wzrost dochodów.

Od jesieni 2020 roku Chiny nakładają na firmy grzywny i przeprowadzają w nich kontrole Mówi się, że praktykuje monopol. Odrodzenie rządu od marca zwiększyło presję na wzrost, ponieważ ograniczenia w podróżowaniu i zamówienia na schronienie zakłócają łańcuchy dostaw i logistykę.

W odpowiedzi na recesję, firma e-commerce Alibaba poinformowała w czwartek, że zakupy online w jej dwóch głównych chińskich witrynach spadły w kwartale zakończonym 31 marca.

Całkowite przychody firmy wzrosły w ostatnim kwartale o 9% w porównaniu z rokiem poprzednim – co jest najwolniejszym wynikiem w historii, zgodnie z historią finansową dostępną przez Wind Information.

Zyski Tencent nie zmieniły się nieznacznie w ujęciu kwartalnym, podczas gdy JD.com odnotował wzrost o około 18% w porównaniu z rokiem poprzednim – oba te wyniki były bardzo powolne w historii według danych wiatrowych.

Akcje Alibaba zyskały prawie 15% w Nowym Jorku po raportowaniu lepszych niż oczekiwano wyników. Notowane na giełdzie w USA akcje JD.com wzrosły o 5%, podczas gdy Tencent w piątek w handlu w Hongkongu wzrósł o ponad 1%.

Chiny potrzebują konsumentów

„Akcje wrażliwe na makro”, takie jak Alibaba i பைடு Analitycy Nomury, Jialong Shi i Thomas Shen, powiedzieli w piątek w notatce, że oczekiwania dotyczące niskich dochodów i perspektywa zakończenia lokautu w Szanghaju mogą być tymczasowe.

„Mamy jednak nadzieję, że ten rajd będzie trwały Podyktowane tempem ożywienia popytu konsumenckiego w Chinach, Rynek będzie uważnie śledzić w nadchodzących miesiącach ”- powiedzieli analitycy.

Sprzedaż detaliczna w Chinach jest już powolna W kwietniu spadła o 11,1% mniej niż przed rokiem.

Sprzedaż towarów fizycznych przez Internet również spadła o 1% – gorzej niż podczas początkowego szoku epidemii w 2020 roku. Według obliczeń CNBC oficjalnych danych dostępnych przez informacje lotnicze.

Analitycy Nomura twierdzą, że wiele firm zdecydowało się obniżyć koszty marketingu, aby wydostać się z trudnego środowiska, które może doprowadzić do opóźnionego powrotu do zdrowia w branży reklamowej, nawet jeśli Chiny „całkowicie wyłączą tryb blokady”.

Według FactSet Revenue Call Transcript, Alibaba powiedział, że rok temu odnotował „jednocyfrowy spadek” całkowitej wartości biznesowej (GMV), z wyłączeniem nieopłaconych zamówień. GMV to miara ilości sprzedanych towarów na przestrzeni czasu.

Wyłączając nieopłacone zamówienia, firma poinformowała, że ​​jej fizyczne produkty online w Chinach, GMV, spadły dalej w kwietniu, po „niskim” spadku rok wcześniej. Jak podała agencja, w kwietniu ponad 80 miast w Chinach – głównie krajowych ośrodków gospodarczych – zgłosiło potwierdzone przypadki rządowe. Stanowi ponad połowę GMV chińskiego rynku detalicznego Alibaba.

W kwartale kwiecień-czerwiec chińscy analitycy Renaissance spodziewają się, że chiński wskaźnik GMV Alibaba w handlu zagranicznym spadnie o 13,5% rok do roku i 6% spadek całkowitego dochodu netto.

Jasne punkty

Inne chińskie firmy raportujące wyniki za ostatni kwartał nakreśliły bardzo ekscytujący obraz.

Bajt: Umiarkowany wzrost przychodów chińskiej firmy technologicznej Baidu o 1% był najgorszy od 2020 r. W tym roku odnotowano spadek przychodów o dwa kwartały, jak pokazują dane dotyczące wiatru. Gigant wyszukiwarek rozszerzył w ostatnich latach swoje usługi w chmurze Robotoxis.

„Widzimy zdecydowany postęp w różnych inicjatywach AI” – napisali analitycy Daiwa Capital Markets w czwartkowym oświadczeniu. Przychody Baidu AI Cloud wzrosły o 45% rok do roku w pierwszym kwartale, rosnąc szybciej niż jej odpowiednicy.

Dada: Firma spożywcza Dada, obecnie należąca do większości JD, odnotowała w ostatnim kwartale 21% wzrost przychodów rok do roku, co jest najlepszym wynikiem od trzeciego kwartału 2021 r., według Wind. Dada powiedział, że jest to również jedna z firm zatwierdzonych przez lokalne władze do prowadzenia działalności podczas śluz.

W ciągu 12 miesięcy kończących się w marcu firma ogłosiła, że ​​ponad trzykrotnie zwiększyła GMV i podwoiła liczbę aktywnych klientów.

Przeczytaj więcej o Chinach z CNBC Pro

Kartkówka: Krótkie wideo, transmisja na żywo i rozwijająca się aplikacja e-commerce குைஷௌ Firma odnotowała 19% wzrost przychodów w ostatnim kwartale, najniższy w historii, choć powróci dopiero w trzecim kwartale 2020 r., pokazał Wind.

„Pomimo ostatnich niepewności makro związanych z COVID, oddolne wysiłki Kuwaisho zmierzające do zdobycia udziału w rynku reklamy i handlu elektronicznego oraz skutecznej kontroli kosztów nadal dobrze sprawdzają się na podstawach Kuwaisho” – napisał analityk UBS Felix Liu wraz z zespołem. Tydzień.

Analitycy stwierdzili, że Quixote zapewnił wzrost liczby aktywnych użytkowników i czasu spędzonego na użytkownika, przy niższych niż oczekiwano kosztach sprzedaży i marketingu.

READ  James Harden, 76ers, aby zbadać scenariusze handlowe; Najnowsze wiadomości, plotki, transakcje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *