Amazon oferuje głębsze rabaty w Prime Day dla nerwowych amerykańskich kupujących

11 lipca (Reuters) – Amazon.com (AMZN.O) ma nadzieję, że we wtorek zachęci amerykańskich kupujących do otwierania portfeli o niskiej inflacji, oferując głębsze rabaty na szeroką gamę towarów i usług podczas tegorocznych 48-godzinnych zakupów w Prime Day. wydarzenie, w tym pierwsze w historii zniżki na podróże.

Rok inflacji spowodował wzrost oprocentowania kredytów hipotecznych, czynszów i cen żywności dla konsumentów przed Prime Day, który przypada w tym roku na 11-12 lipca.

Zniżki Amazon Prime Day w USA w tym roku są często głębsze niż w poprzednich latach, powiedział Arun Sundaram, analityk w CFRA Research. Według Bank of America sprzedawca internetowy oferuje 60% zniżki na odzież Gap (GPS.N), 50% zniżki na słuchawki Sony i 40% zniżki na rowery treningowe Peloton (PTON.O).

Członkowie Amazon Prime mogą również zaoszczędzić do 40% na przedmiotach takich jak torby Sherpani i napoje energetyczne ZOA, korzystając z opcji „Kup z Prime” bezpośrednio od zewnętrznych sprzedawców Amazon.

W ubiegłym roku sprzedaż online w USA podczas wydarzenia Amazon Prime Day osiągnęła prawie 12 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 8,5% w porównaniu z rokiem poprzednim, ponieważ dotknięci inflacją Amerykanie kupowali przecenione artykuły pierwszej potrzeby i elektronikę, według firmy Adobe, która śledzi wydatki.

Wzrost sprzedaży Amazon Prime będzie w tym roku wolniejszy, powiedział Michael Ashley Schulman, dyrektor ds.

Schulman dodał, że „nie mogą się doczekać, aby wydać więcej na doświadczenia, podróże i rozrywkę”. Running Point Capital Advisors ma ekspozycję na Amazon między innymi poprzez fundusze giełdowe (ETF).

Pracownik Amazon ładuje wózek z ciężarówki Prime w Los Angeles, Kalifornia, USA, 25 lutego 2019 r. REUTERS/Chris Helgren/File Photo

Przewidywał, że Prime Day 2023 przyniesie Amazonowi dodatkowe przychody w wysokości od 4 do 6 miliardów dolarów, co stanowi wzrost o 10% do 16% w porównaniu z ubiegłym rokiem, ponieważ kupujący korzystają również ze zniżek na artykuły codziennego użytku, takie jak spiżarnia, przybory toaletowe i środki czystości.

READ  Wyłącznie dla CNN: Po Ukrainie administracja Bidena uciekła się do korzystania z Internetu satelitarnego dla Muska do Iranu

Takie rabaty mogą być bardziej atrakcyjne dla kupujących w trudniejszej gospodarce, powiedział Brian Gleeson, dyrektor ds. globalnych przychodów w Criteo (CRTO.O).

Amazon oferuje również pierwsze w tym roku zniżki na podróże Prime Day, współpracując z witryną rezerwacji podróży Priceline, aby zaoferować dodatkowe 20% zniżki na oferty Priceline Hotel Express, które oferują 60% zniżki na hotele.

Oczekuje się, że Prime Day spotka się z ostrą konkurencją ze strony innych sprzedawców detalicznych, takich jak Walmart (WMT.N), który oferuje duże oferty podczas „tygodnia Plus”. Tydzień Plus, skierowany do członków Walmart+, rozpoczął się w poniedziałek.

Seria elektroniki domowej najlepsza oferta Oferuje również więcej rabatów dzięki wydarzeniu oszczędnościowemu „Czarny piątek w lipcu”, które również rozpoczęło się w poniedziałek.

„Ten tydzień okazał się bardzo dużym wydarzeniem zakupowym, podobnym do Czarnego Piątku i Cyberponiedziałku” – powiedział Sundaram, dodając, że wszyscy detaliści walczą o swój udział w rynku.

Bank of America spodziewa się, że tegoroczna impreza sprzedażowa Prime Day wygeneruje 12 miliardów dolarów wartości towarów brutto (GMV) dla Amazon w USA, co oznacza wzrost o 12% rok do roku.

Amazon planuje w tym roku kolejną imprezę sprzedaży Prime, zgodnie ze zrzutami ekranu swojej platformy powiadomień sprzedawców, które widział Reuters. Firma powiadomiła swoich sprzedawców rynkowych, aby oferowali oferty na „wydarzenie Prime Fall Deal”, które rozpocznie się w czwartym kwartale. Dokładna data nie była jasna, a Amazon nie skomentował jesiennego wydarzenia. Ubiegłoroczna wyprzedaż odbyła się 11 i 12 października.

Dodatkowe raporty Grantha Vanika i Ananyi Maryam Rajesh z Bengaluru. Dodatkowe raporty Ariany Macklemore w Nowym Jorku. Montaż przez Davida Gregorio

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Raporty Grantha na temat sektora konsumenckiego i detalicznego w Ameryce Północnej obejmują szeroką gamę firm, od pakowanych towarów konsumpcyjnych i restauracji po supermarkety i sprzedawców odzieży. Prace Grantha na stronie internetowej zwykle pojawiają się na stronie Retail and Consumer w sekcji Reuters Business. Ukończył studia podyplomowe na kierunku stosunki międzynarodowe…

READ  Intel wydaje 33 miliardy dolarów w Niemczech na przełomową ekspansję

Ananya informuje o amerykańskim sektorze konsumenckim i detalicznym, obejmując najświeższe informacje i wiadomości biznesowe dotyczące sprzedawców detalicznych notowanych na giełdzie, producentów odzieży, rejsów wycieczkowych, luksusowych marek, firm produkujących napoje i grup restauracyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *