Tommy Tuberville odmawia potępienia białego nacjonalizmu w wojsku, podwajając wcześniejsze komentarzeCNN

Senator Tommy Tuberville, republikanin z Alabamy, w poniedziałek Podwojone na nim opinie Powiedział, że biały nacjonalizm to „opinia”, że biali nacjonaliści są rasistami.

Podczas wywiadu w programie CNN „Źródło z Kaitlanem Collinsem” Tuberville wielokrotnie potwierdzała swoje wcześniejsze komentarze. Kiedy Collins powiedział, że definicja białego nacjonalisty to ktoś, kto wierzy, że biała rasa jest lepsza od innych ras, Tuberville powiedział: „Cóż, taka jest opinia niektórych ludzi”.

Zapytany, jaka jest jego opinia, Tuberville powiedział: „Moja opinia na temat białych nacjonalistów jest taka, że ​​jeśli ktoś chce ich nazywać białymi nacjonalistami, jestem Amerykaninem”.

Mówiąc na poziomie indywidualnym, Tuberville dodał: „Jeśli ludzie myślą, że biały nacjonalista jest rasistą, nie mam nic przeciwko”.

We wcześniejszym wywiadzie dla lokalnej stacji radiowej w Alabamie Tuberville odpowiedział: „Nazywam ich Amerykanami”, gdy zapytano go, czy jego zdaniem biali nacjonaliści powinni zostać wpuszczeni do wojska.

Lider większości w Senacie Chuck Schumer – Kto Zanim Wzywając Tuberville’a do potępienia białego nacjonalizmu jako „nieamerykańskiego” i zakończenia jego kontroli nad nominacjami do wojska – wysadził republikanina z Alabamy w komentarzach we wtorek na parkiecie na temat jego poglądów na temat białego nacjonalizmu.

„Wczoraj wieczorem miał kolejną szansę, by oczyścić atmosferę, sugerując, że nie, biali nacjonaliści nie są z natury rasistami. Tak, biały nacjonalizm jest amerykański. A definicja białego nacjonalizmu jest subiektywna” – powiedział Schumer. „Trudno uwierzyć, że senator z Alabamy potrzebuje ponownej reformy. Senator z Alabamy myli się, myli się, myli się. Definicja białego nacjonalizmu nie podlega opinii.

Tuberville powiedział CNN w poniedziałek wieczorem, że kiedy prawodawcy są w Senacie w mniejszości, „jedyną mocą, jaką mamy, jest posiadanie czegoś”.

Zapytany przez Collinsa, czy wie lepiej niż siedmiu byłych sekretarzy obrony, którzy napisali w maju list, w którym argumentowali, że „szkodzą gotowości wojskowej i bezpieczeństwu narodowemu USA”, Tuberville powiedział: „Zostali nominowani, nie zostali wybrani. Zostałem wybrany. do reprezentowania mieszkańców Alabamy w tym kraju”.

READ  McCarthy bagatelizuje sprawę NY przeciwko Trumpowi, odrzuca ją jako „pieniądze osobiste”

„Jestem senatorem” – dodał Tuberville – „i mogę uzyskać jakiekolwiek potwierdzenie od Białego Domu i Pentagonu, dopóki nie potwierdzisz, dlaczego to robisz”.

Tuberville powiedział Manu Raju z CNN w poniedziałek, że nie martwi się „czymkolwiek” wpływem na gotowość wojskową, argumentując, że „to nie jest ryzyko”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *