Microsoft zwalnia 10 000 pracowników

Dyrektor generalny Microsoft, Satya Nadella, przemawia na firmowym wydarzeniu Ignite Spotlight 15 listopada 2022 r. W Seulu.

Seongjoon Cho | Bloomberga | Dobre zdjęcia

Microsoftu Producent oprogramowania powiedział w środę, że zwolni 10 000 miejsc pracy do 31 marca, ponieważ przygotowuje się na wolniejszy wzrost przychodów. Firma pobiera również opłatę w wysokości 1,2 miliarda dolarów.

listy, AmazonkaI Siły sprzedaży Wśród nich są firmy technologiczne Niewielka liczba osób W ostatnich tygodniach. Spadek nastąpił wraz ze wzrostem popytu na usługi przetwarzania w chmurze i współpracy, ponieważ firmy, agencje rządowe i szkoły zachęcały do ​​pracy zdalnej w celu złagodzenia wpływu Covid-19.

Rosnące ceny skłoniły firmy do większej ostrożności w wydatkach na technologię, co szkodzi perspektywom akcji spółek technologicznych, które rok do roku osiągają lepsze wyniki niż inne sektory rynku. Teraz Microsoft i jego partnerzy biorą udział. Microsoft w lipcu powiedział W październiku zwolnił mniej niż 1% siły roboczej Pewny siebie Dodatkowe redukcje zatrudnienia podobno dotyczą mniej niż 1000 pracowników.

„Wierzę, że Microsoft wyłoni się z tego silniejszego i bardziej konkurencyjnego środowiska” — ogłosił dyrektor generalny Satya Nadella w notatce dla pracowników. Na stronie Microsoftu. Posunięcie to zredukuje siłę roboczą Microsoftu o mniej niż 5%, a niektórzy pracownicy dowiedzą się w tym tygodniu, czy stracą pracę, napisał.

Akcje Microsoftu nieznacznie wzrosły podczas US Open po ogłoszeniu.

Pracownicy w USA, którzy są uprawnieni do świadczeń, odpraw ponadrynkowych, opieki zdrowotnej i sprzedaży akcji, otrzymają sześciomiesięczne i 60-dniowe wypowiedzenie, napisał Nadella.

Nadella powtórzył trendy w otoczeniu biznesowym, które opisał w ostatnich miesiącach.

„Widzieliśmy, jak klienci przyspieszają swoje wydatki cyfrowe podczas pandemii, a teraz widzimy, jak wykorzystują wydatki cyfrowe, aby robić więcej za mniej” – napisał. „Widzimy, jak firmy z każdej branży i z każdej lokalizacji geograficznej zachowują się ostrożnie, ponieważ niektóre części świata pogrążają się w recesji, podczas gdy inne ją przewidują”.

READ  USA i Niemcy próbują rozwiązać różnice w czołgach dla Ukrainy

Na początku tego miesiąca Nadella zasugerował, że firma może być zmuszona do wprowadzenia zmian.

„Myślę, że jako firma globalna nie będziemy odporni na to, co dzieje się w skali makro” – powiedział. Wywiad Z CNBC-TV18. „Musimy skupić się na własnym rodzaju działalności operacyjnej, aby upewnić się, że nasze wydatki są zgodne ze wzrostem naszych przychodów”.

Microsoft ma został zaproszony Wzrost przychodów o 2% w drugim kwartale fiskalnym, co byłoby najwolniejszym tempem od 2016 r.

Duże zwolnienia nie są corocznym ćwiczeniem w 47-letnim Microsoft, ale zdarzają się od czasu do czasu. Microsoftu w 2017 roku Zwolniono tysiące pracowników W rozległej restrukturyzacji swojej jednostki sprzedaży. W 2014 r., po przejęciu przez Microsoft działu urządzeń i usług firmy Nokia 18 000 obniżone Ludzie.

Nadella napisał, że opłata jest związana z kosztem odprawy, integracji sprzętu i dzierżawy.

„Każdy z nas i każdy zespół w organizacji musi podnosić poprzeczkę i wyprzedzać konkurencję, aby dostarczać znaczące innowacje, które naprawdę przynoszą korzyści klientom, społecznościom i krajom” – napisał Nadella. „Jeśli nam się to uda, wyjdziemy z tego silniejsi i będziemy prosperować długo w przyszłości; to takie proste”.

Widzieć: Inwestycja Microsoftu w OpenAI nie pomoże mu konkurować z wyszukiwarką Google, mówi analityk techniczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *