Microsoft zwalnia 10 000 pracowników

Dyrektor generalny Microsoft, Satya Nadella, przemawia na firmowym wydarzeniu Ignite Spotlight 15 listopada 2022 r. W Seulu.

Seongjoon Cho | Bloomberga | Dobre zdjęcia

Microsoftu Producent oprogramowania powiedział w środę, że zwolni 10 000 miejsc pracy do 31 marca, ponieważ przygotowuje się na wolniejszy wzrost przychodów. Firma pobiera również opłatę w wysokości 1,2 miliarda dolarów.

listy, AmazonkaI Siły sprzedaży Wśród nich są firmy technologiczne Niewielka liczba osób W ostatnich tygodniach. Spadek nastąpił wraz ze wzrostem popytu na usługi przetwarzania w chmurze i współpracy, ponieważ firmy, agencje rządowe i szkoły zachęcały do ​​pracy zdalnej w celu złagodzenia wpływu Covid-19.

Rosnące ceny skłoniły firmy do większej ostrożności w wydatkach na technologię, co szkodzi perspektywom akcji spółek technologicznych, które rok do roku osiągają lepsze wyniki niż inne sektory rynku. Teraz Microsoft i jego partnerzy biorą udział. Microsoft w lipcu powiedział W październiku zwolnił mniej niż 1% siły roboczej Pewny siebie Dodatkowe redukcje zatrudnienia podobno dotyczą mniej niż 1000 pracowników.

„Wierzę, że Microsoft wyłoni się z tego silniejszego i bardziej konkurencyjnego środowiska” — ogłosił dyrektor generalny Satya Nadella w notatce dla pracowników. Na stronie Microsoftu. Posunięcie to zredukuje siłę roboczą Microsoftu o mniej niż 5%, a niektórzy pracownicy dowiedzą się w tym tygodniu, czy stracą pracę, napisał.

Akcje Microsoftu nieznacznie wzrosły podczas US Open po ogłoszeniu.

Pracownicy w USA, którzy są uprawnieni do świadczeń, odpraw ponadrynkowych, opieki zdrowotnej i sprzedaży akcji, otrzymają sześciomiesięczne i 60-dniowe wypowiedzenie, napisał Nadella.

Nadella powtórzył trendy w otoczeniu biznesowym, które opisał w ostatnich miesiącach.

„Widzieliśmy, jak klienci przyspieszają swoje wydatki cyfrowe podczas pandemii, a teraz widzimy, jak wykorzystują wydatki cyfrowe, aby robić więcej za mniej” – napisał. „Widzimy, jak firmy z każdej branży i z każdej lokalizacji geograficznej zachowują się ostrożnie, ponieważ niektóre części świata pogrążają się w recesji, podczas gdy inne ją przewidują”.

READ  Meta celuje w Twitter Elona Muska, ogłaszając konkurencyjne wątki aplikacji

Na początku tego miesiąca Nadella zasugerował, że firma może być zmuszona do wprowadzenia zmian.

„Myślę, że jako firma globalna nie będziemy odporni na to, co dzieje się w skali makro” – powiedział. Wywiad Z CNBC-TV18. „Musimy skupić się na własnym rodzaju działalności operacyjnej, aby upewnić się, że nasze wydatki są zgodne ze wzrostem naszych przychodów”.

Microsoft ma został zaproszony Wzrost przychodów o 2% w drugim kwartale fiskalnym, co byłoby najwolniejszym tempem od 2016 r.

Duże zwolnienia nie są corocznym ćwiczeniem w 47-letnim Microsoft, ale zdarzają się od czasu do czasu. Microsoftu w 2017 roku Zwolniono tysiące pracowników W rozległej restrukturyzacji swojej jednostki sprzedaży. W 2014 r., po przejęciu przez Microsoft działu urządzeń i usług firmy Nokia 18 000 obniżone Ludzie.

Nadella napisał, że opłata jest związana z kosztem odprawy, integracji sprzętu i dzierżawy.

„Każdy z nas i każdy zespół w organizacji musi podnosić poprzeczkę i wyprzedzać konkurencję, aby dostarczać znaczące innowacje, które naprawdę przynoszą korzyści klientom, społecznościom i krajom” – napisał Nadella. „Jeśli nam się to uda, wyjdziemy z tego silniejsi i będziemy prosperować długo w przyszłości; to takie proste”.

Widzieć: Inwestycja Microsoftu w OpenAI nie pomoże mu konkurować z wyszukiwarką Google, mówi analityk techniczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *