Microsoft zwalnia 10 000 pracowników

Dyrektor generalny Microsoft, Satya Nadella, przemawia na firmowym wydarzeniu Ignite Spotlight w Seulu 15 listopada 2022 r.

Seung Joon Cho | Bloomberg | Getty Images

Microsoftu W środę poinformował, że zwolnił 10 000 pracowników do 31 marca, ponieważ producent oprogramowania przygotowuje się do wolniejszego wzrostu przychodów. Firma pobiera również opłaty w wysokości 1,2 miliarda dolarów.

AlfabetI AmazonkaI siły sprzedaży Wśród firm technologicznych, które posiadają Zmniejszenie liczby pracowników w ostatnich tygodniach. Spadek wynika ze wzrostu popytu na przetwarzanie w chmurze i usługi współpracy, ponieważ firmy, agencje rządowe i szkoły zachęcają do pracy zdalnej w celu zmniejszenia narażenia na Covid.

Rosnące ceny skłoniły firmy do większej ostrożności w wydatkach na technologię, co szkodzi perspektywom spółek technologicznych, które z roku na rok osiągają lepsze wyniki niż inne segmenty rynku. Teraz Microsoft i jego partnerzy dokonują oceny. Microsoft w lipcu Powiedział Cięcie mniej niż 1% pracowników, aw październiku zostało potwierdzone Dodatkowa runda redukcji zatrudnienia podobno dotknęła mniej niż 1000 pracowników.

Dyrektor generalny Satya Nadella ogłosił ten ruch w opublikowanej notatce dla pracowników na stronie Microsoftu. Napisał, że posunięcie to zmniejszy zatrudnienie Microsoftu o mniej niż 5%, a niektórzy pracownicy dowiedzą się w tym tygodniu, czy stracą pracę.

Akcje Microsoftu nieznacznie wzrosły na otwarciu w USA po ogłoszeniu.

Nadella napisał, że pracownicy w Stanach Zjednoczonych, którzy kwalifikują się do świadczeń, otrzymają odprawy powyżej wartości rynkowej, Medicare, sześciomiesięczne świadczenia w postaci akcji i 60-dniowe wypowiedzenie przed zakończeniem zatrudnienia.

Nadella powtórzył trendy klimatu biznesowego, które opisał w ostatnich miesiącach.

„Widzieliśmy, jak klienci przyspieszają swoje wydatki cyfrowe podczas pandemii, a teraz widzimy, jak optymalizują swoje wydatki cyfrowe, aby robić więcej za mniej” – napisał. „Widzimy również, że organizacje z każdej branży i każdego regionu geograficznego zachowują ostrożność, ponieważ niektóre części świata pogrążają się w recesji, a inne spodziewają się, że tak się stanie”.

READ  Przyszłość Internetu, czyli „schemat Ponziego” – czym właściwie jest Web3?

Na początku tego miesiąca Nadella wskazał, że firma może być zmuszona do wprowadzenia korekt.

powiedział V wywiad Z CNBC-TV18. „Będziemy również musieli skupić się na własnym rodzaju działalności operacyjnej, aby upewnić się, że nasze wydatki są zgodne ze wzrostem naszych przychodów”.

Microsoft ma wezwał do Wzrost przychodów o 2% w drugim kwartale fiskalnym, najwolniejszy od 2016 r.

Duże zwolnienia nie są corocznym ćwiczeniem dla 47-letniego Microsoftu, ale zdarzają się od czasu do czasu. W 2017 Microsoftu zwolnienia tysięcy pracowników Podczas masowej reorganizacji swojego działu sprzedaży. W 2014 roku, po przejęciu firmy Nokia zajmującej się urządzeniami i usługami, Microsoft 18 000 sztuk Ludzie.

Nadella napisał, że opłata dotyczy wypowiedzenia, wyposażenia i kosztów konsolidacji najmu.

„Każdy z nas i każdy zespół w firmie musi podnosić poprzeczkę i wyprzedzać konkurencję, aby dostarczać znaczące innowacje, z których klienci, społeczności i kraje mogą naprawdę skorzystać” — napisał Nadella. „Jeśli nam się to uda, wyjdziemy z tego silniejsi i będziemy prosperować długo w przyszłości; to takie proste”.

Zegarek: Analityk techniczny twierdzi, że inwestycja Microsoftu w OpenAI nie pomoże mu konkurować z wyszukiwarką Google

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *