Amerykanin pływa w Sekwanie w Paryżu przed igrzyskami olimpijskimi pomimo obaw o zanieczyszczenie

PARYŻ (AP) – 75-letni amerykański pływak zanurkował w czwartek w Sekwanie, stawiając czoła mętnym wodom w centrum Paryża, aby uczcić 4 lipca i podkreślić wysiłki francuskiego rządu na rzecz oczyszczenia rzeki z zanieczyszczeń. Igrzyska Olimpijskie.

Wyczucie czasu było dobre: ​​kilka godzin później władze regionalne opublikowały dane wskazujące, że jakość wody w rzece poprawiła się w ciągu ostatniego tygodnia, budząc nadzieję, że mimo wszystko będzie ona mogła gościć olimpijskie zawody pływackie.

Joel Strati McClure, która ostatni raz pływała w Sekwanie w 1976 r. podczas sesji na okładkę magazynu, a w tym miesiącu kończy 76 lat, powiedziała, że ​​jest pod wrażeniem postępów, jakie zrobiła. Oczyszczanie rzekiale nadal istnieją obawy co do jego bezpieczeństwa.

„Mogę żałować, że pływałem, ale jeśli wrócę żywy, będzie to dowód, że Francuzi dobrze się spisali, sprzątając rzekę” – powiedział McClure przed wejściem do wody.

Początkowo planowała to burmistrz Paryża Anne Hidalgo Kąpiel w Sekwanie w zeszłym miesiącu, aby udowodnić jej czystość, co skłoniło kilku jej krytyków do rozpoczęcia kampanii internetowej, w której grozili, że w dniu jej nurkowania wypróżnią się do rzeki.

Jednak przełożyła pływanie po tym, jak prezydent Emmanuel Macron ogłosił przedterminowe wybory do organów legislacyjnych, co pogrążyło Francję w napięciach politycznych i dla wielu przyćmiło emocje przedolimpijskie. Ulewne deszcze w ostatnich miesiącach spowodowały również szybsze niż zwykle o tej porze roku prądy, więc Hidalgo twierdzi, że zamiast tego będzie pływać w rzece w połowie lipca.

„Myślę, że prezydent zorganizował nowe wybory, aby uniknąć kąpieli w Sekwanie” – zażartował McClure.

Po krótkiej kąpieli stwierdził, że woda jest „niesamowita” i wyraził nadzieję, że inni pójdą za jego przykładem i skorzystają z czystej rzeki.

Zawody maratońskie w pływaniu i triathlonie odbędą się na rzece w pobliżu mostu Aleksandra III podczas Igrzysk Olimpijskich, które trwają od 26 lipca do 11 sierpnia, oraz Igrzysk Paraolimpijskich, które trwają od 28 sierpnia do 8 września.

READ  Broncos, Russell Wilson pobił zegar o nową umowę, ledwo

Niebezpieczne poziomy E. coli W zeszłym tygodniu trzeci tydzień z rzędu znaleziono w rzece ciała. Jednak w czwartek władze regionalne opublikowały nowe wyniki wskazujące na poprawę.

Wyniki testów przeprowadzonych przez grupę monitorującą Eau de Paris pokazują, że przez cały dzień z wyjątkiem jednego, od 26 czerwca do 2 lipca, poziom skażenia utrzymywał się poniżej bezpiecznego limitu 900 jednostek tworzących kolonie na 100 mililitrów, ustalonego przez Międzynarodową Federację dla zawodów triathlonowych .

Francuscy urzędnicy pozostają optymistami, upierając się, że nie ma alternatywnego planu dotyczącego zawodów pływackich na wodach otwartych podczas igrzysk olimpijskich.

___

Igrzyska Olimpijskie AP: https://apnews.com/hub/Paris-Olympic-Games-2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *