„Latające” hipopotamy? Naukowcy dokonują niesamowitego odkrycia na temat tych ogromnych potworów

Świnie może nie potrafią latać, ale okazuje się, że hipopotamy są całkiem zdolne.

niespodzianka Nowe wyszukiwanie Badanie przeprowadzone przez naukowców z Royal Veterinary College w Anglii wykazało, że afrykańskie zwierzęta w 15% przypadków wyrzucają swoje cztery łapy w powietrze podczas biegu z pełną prędkością.

Przeglądany materiał wideo pokazał, że masywne hipopotamy – ważące do 4000 funtów – zdają się latać, tropiąc rywalizujące gatunki, osiągając prędkość do 30 km na godzinę.

„Wcześniej miałem trudności z pracą nad hipopotamami, ponieważ dostęp do nich był bardzo utrudniony” – powiedział główny badacz John Hutchinson. Stróż.

„Są bardzo niebezpieczne, są aktywne nocą i dużo czasu spędzają w wodzie”.

Według nowych badań hipopotamy technicznie potrafią latać.
Według nowych badań hipopotamy potrafią latać w powietrzu. Obrazy Getty’ego

Rozwiązaniem było zbadanie zwierząt w rezerwacie w North Yorkshire, gdzie miały wystarczająco dużo miejsca, aby rozprostować nogi i biegać z pełną prędkością.

Hutchison opisał swoje badanie jako „tak proste, jak tylko mogą być badania w dziedzinie biomechaniki”.

Naukowiec i jego zespół badaczy dokładnie sprawdzili także filmy z YouTube klatka po klatce, aby upewnić się, że wszystkie cztery stopy oderwały się od ziemi.

Zdolność hipopotamów do uniesienia wszystkich czterech stóp nad ziemię podczas biegu czyni je wyjątkowymi w porównaniu z większością ssaków tej wielkości. Anatolia za pośrednictwem Getty Images

„To ważne dla naszego zrozumienia, co to znaczy być dużym zwierzęciem i poruszać się po lądzie” – powiedział, dodając, że pokazuje to, jak ewoluowała lokomocja dużych zwierząt od czasów dinozaurów.

Teraz był ciekaw, czy różne gatunki i gatunki w różnym wieku mają różne zdolności.

„Zastanawiam się, czy małe hipopotamy są w stanie zrobić coś, czego nie potrafią dorosłe hipopotamy” – stwierdziła Hutchinson. „To byłoby super.”

READ  DNA sprzed dwóch milionów lat ujawnia starożytny ekosystem Grenlandii „niespotykany na Ziemi”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *