Analiza Wells Fargo sugeruje, że możesz złożyć zamówienie w Chipotle osobiście, aby uzyskać większą wartość za swoje pieniądze

Aby w końcu zakończyć „debatę na temat wagi”, analityk Zachary Vadim z Wells Fargo i jego zespół zakupili i zważyli 75 misek burrito, napisali w notatce w tym tygodniu. Analitycy „przestudiowali” (i, miejmy nadzieję, później pochłonęli) miski burrito w ośmiu różnych lokalizacjach Chipotle w Nowym Jorku, przy czym połowa zamówień składana była cyfrowo, a druga połowa osobiście.

Przez cały okres badania analitycy ustalili, że masy statków były bardzo niespójne.

Z czwartkowej notatki wynika, że ​​waga przeciętnej miski zamawianej online i osobiście była mniej więcej taka sama, ale waga misek burrito różniła się znacznie w każdej kategorii. W przypadku zamówień osobistych waga najcięższej miski była o 47% większa niż waga najlżejszej miski. Waga różniła się jeszcze bardziej w przypadku zamówień cyfrowych – najcięższy pojemnik ważył o 87% więcej niż najlżejszy pojemnik. Najmniejsza miska burrito, ważąca 13,8 uncji, ważyła nieco więcej niż przeciętna puszka napoju gazowanego.

Wygląda na to, że w Nowym Jorku jest co najmniej jedna restauracja, której również warto unikać, ponieważ analitycy odkryli, że wiele z 10 najpopularniejszych lżejszych dań pochodziło z tego samego nienazwanego sklepu. Wszystkie 10 dań było również zamówieniami cyfrowymi.

W nocie wydanej w czwartek analitycy stwierdzili: „Chociaż produkcja poprawia się, spójność zamówień pozostaje szansą”.

Specjalny wygląd

Analiza ta pojawiła się po krytyce Chipotle w mediach społecznościowych ze względu na mniejsze porcje. Plotka która Chipotle Zaprzeczył temu, a później okazało się, że sieć poleciła swoim pracownikom dawanie większych porcji zarejestrowanym osobom, co wywołało falę krytyki. Filmy za pośrednictwem mediów społecznościowychzwłaszcza na TikToku.

W zeszłym miesiącu dyrektor generalny Chipotle, Brian Nicol, powiedział: szczęście Wielkości porcji nie zmniejszają się, ale dodała, że ​​klienci mogą podawać je pracownikom spojrzenie” Aby powiększyć rozmiar ich burrito.

READ  Silny sierpniowy raport o zatrudnieniu pozostawia na stole kolejną ogromną podwyżkę stóp Fed we wrześniu

W środę założyciel i były dyrektor generalny Chipotle, Steve Ailes, powtórzył, że porcje sieci restauracji nie zmniejszają się, twierdząc, że w rzeczywistości była ona „bardzo hojna” pod względem wielkości porcji, powiedział Quartz. wspomniany.

„Nigdy nie widziałam, żeby ktoś po trzydziestce wychodził głodny z Chipotle. To znaczy, to wcale się nie zdarza” – powiedziała Ells w dziennik „Wall Street Światowe Forum Żywności. „Nie jestem więc pewien, czy w pełni rozumiem tych, którzy narzekają na wielkość porcji, ale zdaję sobie sprawę, że taka sytuacja istnieje”.

Chociaż różne rozmiary misek mogły wydawać się niekorzystne dla sieci, Lori Shallow, dyrektor ds. korporacyjnych Chipotle, stwierdziła, że ​​różnorodność jest całkowicie normalna ze względu na sposób, w jaki restauracja dostarcza zamówienia.

„Podobnie jak w przypadku innych firm z branży fast food, nasze w pełni konfigurowalne posiłki mogą różnić się wielkością i wagą w zależności od liczby składników wybranych przez gościa lub od tego, czy gość zdecyduje się przygotować dodatkowy lub lżejszy składnik przy osobistym zamawianiu z naszej listy prawdziwych składników lub” – stwierdził Schallo w oświadczeniu „Cyfrowo”. szczęście.

Pomimo kontrowersji związanych z wielkością porcji, Wells Fargo stwierdziło, że liczba odwiedzających Chipotle nadal rośnie, chyba że w zeszłym miesiącu doszło do pogorszenia, a akcje banku pozostają zwyżkowe. Bank ustalił, że dotychczasowa liczba odwiedzających firmę w tym kwartale jest najwyższa od 10 kwartałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *