Anthony Davis prowadzi Lakers do zwycięstwa w meczu 3 nad Warriors

Warriors nie mieli nic przeciwko Lakersom, zwłaszcza Anthony’emu Davisowi, po połowie drugiej kwarty. (AP Photo/Mark J. Terrill)

Gra 3 miała być kluczowym meczem między dwoma najbardziej utytułowanymi graczami tej generacji, ale stała się istotną porażką dla Los Angeles Lakers.

Po remisie 1-1, Lakers wygrali w sobotę 127-97 i objęli prowadzenie u siebie. Mecz 4 zaplanowano na 22:00 czasu wschodniego w Los Angeles.

To nie była najładniejsza gra, nawet ze wszystkimi celebrytami na Crypto.com Arena. LeBron James, którego syn, Bruni, ogłosił wcześniej tego dnia swoje zaangażowanie w USC, przeszedł całą pierwszą kwartę bez próby zdobycia bramki, Pierwszy taki start W swoim rekordzie NBA 275 gier.

Warriors mieli swoje momenty, ale zakończyli grę strzelając 35 z 90 (38,9%) i 13 z 44 z głębi, mając 19 strat i 22 faule osobiste. W całym meczu sędzia ukarał cztery faule techniczne. Mecz zakończył się nierównym rzutem wolnym 37-15 na korzyść Lakers.

Mecz zależał od drugiej kwarty, w której Warriors awansowali o 11 punktów, a następnie przegrali i więcej przy 30-8 Lakers, aby zakończyć pierwszą połowę, a kulminacją było uderzenie piłki od Anthony’ego Davisa.

Lakers rozpoczęli drugą połowę z 11-punktową przewagą, ale Warriors nigdy nie zamknęli jej z mniej niż 9 punktami. Golden State walczyło o znalezienie spójnego ataku, solidna obrona Draymond Green poradziła sobie z faulem, podczas gdy Los Angeles grało dalej.

Postseason Lakersów był jak dotąd zdeterminowany przez to, czy mają dobrego Davisa na korcie, a była to poprzednia sobota. Wielki facet miał potworną grę na obu końcach świata, z 25 punktami w strzelaniu 7 na 10 z 13 zbiórkami, 4 blokami, 3 asystami i 3 przechwytami. James, mimo przegranej czwartej kwarty, zakończył mecz z 21 punktami, 8 zbiórkami i 8 asystami.

Nikt tak naprawdę nie miał świetnego meczu dla Warriors, ale Andrew Wiggins był najbliżej z 16 punktami po rzutach 6 na 11 z 9 zbiórkami, 4 asystami i 0 stratami, Plus naklejka do zanurzenia. Stephen Curry prowadził drużynę, zdobywając 23 punkty w rzutach 9 na 21 (4 na 10 z głębi).