Apple iPhone 16 otrzyma w nadchodzących tygodniach wyjątkową aktualizację

Oto, po czym możesz poznać, że Apple podąża właściwą drogą: kiedy wprowadza funkcję, o której nigdy wcześniej nie myślałeś, ale kiedy już się pojawi, oczywiście pomyślisz, że jest fajna. Cóż, jest to najnowsza funkcja ogłoszona w iPhonie, która pojawi się także w Apple TV. To prosta, ale sprytna aktualizacja sposobu działania przycisku wyciszenia.

Firma Apple ma długą historię w zakresie tego typu aktualizacji Apple TV. Wiele lat temu firma ulepszyła odtwarzanie wideo w sposób, jakiego nie zrobiła żadna inna firma ani wcześniej, ani później.

ForbesaNowe przecieki mówią, że Apple w istotny sposób zaktualizuje design iPhone’a 16

Jeśli przegapisz to, co ktoś powiedział w telewizji, możesz chwycić pilota Siri i zapytać: „Co on/ona powiedziała?” Niezależnie od tego, jakiego zaimka użyjesz, wynik będzie taki sam. Film zostanie przewinięty o 10 sekund, a następnie przez kilka sekund odtworzony zostanie fragment, którego nie słyszałeś, z napisami z przodu i na środku. Jeśli nie próbowałeś, to świetnie.

A teraz, wraz z oprogramowaniem nowej generacji dla iPhone’a i Apple TV, odpowiednio iOS 18 i tvOS 18, wprowadzona zostanie kolejna ważna innowacja.

Oprogramowanie będzie działać na nadchodzącej serii iPhone’ów 16, ale także na iPhone’ach aż do iPhone’a XS, po zainstalowaniu oprogramowania. Oprogramowanie jest obecnie w fazie drugiej wersji beta dla deweloperów. Wersja beta trafi do publicznej wersji jeszcze w tym miesiącu, a premiera nastąpi we wrześniu.

Jak więc ktoś może ulepszyć przycisk wyciszenia? To po prostu działa, prawda? Zmiana, którą wprowadził Apple, jest świetna: gdy wyciszysz odtwarzanie wideo, czy to na iPhonie, czy naciskając przycisk wyciszenia na pilocie Apple TV, w miarę zmniejszania się ciszy na ekranie automatycznie pojawiają się napisy. Naciśnij przycisk ponownie, a wraz z zanikaniem dźwięku napisy znikną. Jak fajne to jest?

Ta funkcja będzie także dostępna z satysfakcjonującym poczuciem ukończenia na iPadzie i komputerze Mac podczas oglądania wideo przy użyciu domyślnego odtwarzacza wideo.

Teraz widzę pewne wady tego rozwiązania: jeśli wyciszysz telewizor, iPhone’a czy cokolwiek innego, aby móc na przykład odebrać połączenie lub usłyszeć swojego partnera po drugiej stronie salonu, a jednocześnie skupić się na ekranie, ponieważ re jeszcze… Widzisz słowa, zamiast słuchać rozmówcy możesz ponieść porażkę, bądź ostrożny.

Jednak ogólnie rzecz biorąc, jest to jedno z najlepszych ulepszeń do oglądania wideo, które pojawiły się od dłuższego czasu. Tylko Apple.

ForbesaApple potwierdza, że ​​aktualizacja iPhone’a zawierająca dwie główne nowe funkcje pojawi się w ciągu kilku dni

READ  Chemia parzonej kawy - Ars Technica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *