Plotki transferowe Lauriego Markkanena: Kings „bliscy osiągnięcia porozumienia” pośród szumu wokół Warriors i Spurs | Aktualności, wyniki, wydarzenia, statystyki i plotki

Rocky Weidner/NBAE za pośrednictwem Getty Images

Jake Fisher z Yahoo Sports twierdzi, że Sacramento Kings byli bliscy sfinalizowania transakcji za gwiazdę Utah Jazz Lauri Markkanen.

„O ile wiem, Kings byli bliscy osiągnięcia porozumienia na początku tego tygodnia” – powiedział podczas środowej konferencji prasowej. Pokój bez osłony „Myślę, że tak, na podstawie rozmów, które przeprowadziłem. Nie mogę powiedzieć nic więcej, ale odbyłem kilka rozmów z ludźmi z NBA, które wskazywałyby, że te rozmowy były tam uzasadnione”.

Dodał, że zainteresowanie wyraziły zarówno Golden State Warriors, jak i San Antonio Spurs, ale Utah „prowadzi swoją działalność z 10% szansą, że go przeniosą”.

Po tym, jak Mikal Bridges przeniósł się do New York Knicks, a Paul George podpisał kontrakt z Philadelphia 76ers, Markkanen stał się gorącym nazwiskiem w młynie plotek o NBA.

Sport w Sacktown 1140 @Sacktown 1140

według @TjonesonthenbaWydaje się, że Kings są „bardzo zainteresowani” Laurim Markkanenem.
„Sacramento ma, zdaniem Kings, mocną ofertę dla zarządu”. pic.twitter.com/EsY9HS4WcD

Chris Haynes z TNT Sports powiedział we wtorek, że Warriors byli „agresorem” w ściganiu Markkanena, ale Spurs „również byli w to zamieszani”.

„Dla drużyny Warriors bardzo trudno będzie sfinalizować tę transakcję i przekonać Jazz do zgody” – powiedział. – Ciekaw jestem, jak oni to robią. Ale wiesz, Danny [Ainge]„Pragnie wyborów w pierwszej rundzie. Co Wojownicy mogą zrobić, aby wytypować niezbędne typy?… Powiedziano mi, że Wojownicy, co ważniejsze, aktywnie szukają, co mogą zrobić, aby tak się stało”.

Ale to, czy Jazz są zainteresowani podpisaniem kontraktu z Markkinenem, to zupełnie inna sprawa. Wiele raportów wskazywało, że Jazz będzie potrzebował oferty, której absolutnie nie będzie mógł odrzucić.

Jest powód, dla którego te zespoły chcą Markkanena. 27-latek stał się jednym z najlepszych graczy w NBA, notując w zeszłym sezonie średnio 23,2 punktu, 8,2 zbiórki i dwie asysty, a także trafiając 39,9 procent rzutów za trzy punkty. W sezonie 2022–2023 występował w All-Star i poczynił duże postępy w ciągu dwóch sezonów w drużynie Jazz.

Łatwo zobaczyć, jak wpasowałby się w Warriors, którzy po stracie Klaya Thompsona w tym sezonie mogliby skorzystać na współpracy z kolejną gwiazdą u boku Stephena Curry’ego. Zdolność Markkanena do rozciągania pola sprawdzi się dobrze w ataku Steve’a Kerra, który zastąpi uderzenie Thompsona w drugiej połowie rozciąganiem 4.

Tymczasem Kings szukają trzeciej gwiazdy, która zagrałaby u boku DeAarona Foxa i Domantasa Sabonisa, chociaż Jazz może chcieć włączyć do takiej umowy Keegana Murraya, co mogłoby wywołać wahania Kings. Mając zaledwie 23 lata, Murray w zeszłym sezonie zaliczył home run (15,2 punktu na mecz), a jego średnia w całej karierze to 38,4% rzutów za trzy punkty.

The Kings mieli już za sobą pracowity i mocny okres poza sezonem, ponownie podpisując kontrakt z Malikiem Monkiem, podpisując kontrakt z Devinem Carterem z 13. numerem w klasyfikacji generalnej i pozyskując Jalena McDanielsa w ramach wymiany. Podpisanie kontraktu z Markkanenem przeniosłoby okres pozasezonowy na inny poziom, chociaż rozstanie z Murrayem byłoby zbyt wysoką ceną do zapłacenia.

READ  Matt Remby z Rangers zawieszony na 4 mecze z powodu kontuzji głowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *