Apple opisuje nowe funkcje iPhone’a, takie jak wykrywanie drzwi i adnotacje na żywo

Światowy Dzień Świadomości Dostępności przypada w czwartek, więc Apple go rozpoczął Blog informacyjny W tym tygodniu ogłosimy kilka ważnych nowych funkcji ułatwień dostępu, które trafią na iPhone’a, Apple Watch, iPada i Maca.

Prawdopodobnie najczęściej używana będzie funkcja Napisy na żywo, która będzie dostępna na iPhonie, Macu i iPadzie. Ta funkcja wyświetla napisy AI, które są aktualizowane na żywo dla mowy pochodzącej z dowolnego źródła dźwięku w telefonie, niezależnie od tego, czy użytkownik „prowadzi rozmowę telefoniczną lub FaceTime, korzysta z wideokonferencji lub aplikacji mediów społecznościowych, przesyła strumieniowo treści multimedialne, czy prowadzi rozmowę z ktoś obok nich.”

Tekst (który użytkownicy mogą dowolnie zmieniać) pojawia się u góry ekranu i wskazuje, gdy podmiot mówi. Ponadto użytkownicy komputerów Mac będą mogli wpisywać odpowiedzi i czytać je na głos innym osobom podczas rozmowy. Napisy na żywo wejdą w publiczną wersję beta na obsługiwanych urządzeniach („iPhone 11 i nowsze, modele iPad z chipem A12 Bionic i nowsze oraz komputery Mac z krzemem Apple”) jeszcze w tym roku.

READ  Wyłącznie: Apple wyjaśnia, w jaki sposób nowy MacBook Air został zaprojektowany z myślą o podróżach

Istnieje również funkcja wykrywania drzwi. Niestety, będzie działać tylko na iPhone’ach i iPadach z czujnikiem lidar (takich jak iPhone 12 Pro, iPhone 13 Pro lub najnowsze modele iPada Pro), ale wydaje się przydatne dla osób niewidomych lub niedowidzących. Wykorzystuje aparat iPhone’a i czujniki rzeczywistości rozszerzonej, a także uczenie maszynowe, aby lokalizować drzwi i głośno informować użytkowników, gdzie są drzwi, czy są otwarte, czy zamknięte, jak można je otworzyć i co może być do pisania lub naklejek.

Wykrywanie drzwi dołączy do wykrywania osób i opisów zdjęć w nowym „Trybie wykrywania” dla niewidomych i niedowidzących użytkowników w iOS i iPadOS. Jednak wpis na blogu Apple nie wspominał, kiedy ta funkcja zostanie uruchomiona.

Inne dodatki dotyczące ułatwień dostępu, które Apple twierdzi, że są bardzo bliskie, to 20 nowych języków Voice Over, nowe gesty dłoni na Apple Watch oraz funkcja, która pozwala graczom uzyskać pomoc od „przyjaciela” z inną konsolą do gier bez odłączania się od nich. Ponadto pojawiły się nowe dostosowania Siri i Apple Books, które mają na celu rozszerzenie dostępności dla osób niepełnosprawnych, dostosowania rozpoznawania głosu i dublowanie ekranu Apple Watch na iPhonie — co daje użytkownikom zegarka dostęp do wielu funkcji ułatwień dostępu, które są dostępne w iPhone, ale nie na zegarku.

Entuzjaści technologii często narzekają, że smartfony (i ogólnie technologia osobista) popadły w stagnację, bez wielu ekscytujących nowych rozwiązań. Jednak dla wielu osób niepełnosprawnych jest to dalekie od prawdy. Google, Apple oraz wielu badaczy i startupów dokonało przełomu, wprowadzając nowe, zaawansowane funkcje dostępu do urządzeń mobilnych.

Lista zdjęć według jabłko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *