Najnowsze wiadomości o wojnie między Rosją a Ukrainą: aktualizacje na żywo

Pentagon poinformował w środę, że siły rosyjskie, skrępowane ukraińskim oporem i problemami organizacyjnymi, atakują teraz w mniejszych jednostkach, co oznacza, że ​​ich ambicje na polu bitwy zostały ograniczone. Tymczasem lokalni urzędnicy w Mariupolu ostrzegli o możliwej katastrofie ekologicznej w zdewastowanym kompleksie przemysłowym Azovstal.

Oto najnowsze wiadomości z niektórych głównych pól bitewnych na Ukrainie:

MariupolLokalni urzędnicy ostrzegli przed możliwą „katastrofą ekologiczną” podczas rosyjskiej blokady huty Azowstal. Powiedzieli, że dziesiątki tysięcy ton Toksyczne chemikalia Przechowywany tam może przedostać się do Morza Azowskiego, a tym samym do Morza Czarnego i Śródziemnego. Miasto burmistrz Wzywa do natychmiastowego wpuszczenia międzynarodowych ekspertów i urzędników ONZ na miejsce, aby zapobiec katastrofie.

Obwód doniecki: Siły rosyjskie zabiły 10 cywilów, w tym dwoje dzieci, we wschodnim regionie środa, Pawło Kirilenko, gubernator regionu, Powiedziała W aplikacji do przesyłania wiadomości Telegram. Powiedział, że dokładna liczba zabitych w Mariupolu, położonym na południowym krańcu tego regionu, „nie dała się określić”.

Obwód Ługański: To był obszar bez prąduWedług jego gubernatora, Serhii Haidai, linie energetyczne zostały przerwane, a główna podstacja została uszkodzona podczas walk. Rosną również obawy o zaopatrzenie w wodę, ponieważ niektóre obszary pozostają bez wody przez ponad tydzień, zgodnie z lokalni urzędnicy.

Obwód kijowski: Według szefa policji regionalnej Andrieja Nebitowa, do środy władze zidentyfikowały ciała 1288 cywilów zabitych przez siły rosyjskie podczas okupacji miast i wsi w obwodzie kijowskim w pierwszej fazie konfliktu. Powiedzieć Lokalne media w wywiadzie telewizyjnym. The Post nie był w stanie zweryfikować tej liczby, która prawdopodobnie wzrosła Od kwietnia.

Alex Horton i Rhys Thibault przyczynili się do powstania tego raportu.

READ  Aktualizacja wojny rosyjsko-ukraińskiej 25 lipca 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *