Podczas ostatniego ataku Houthi w Jemenie 5 rakiet spadło w pobliżu statku na Morzu Czerwonym

Statek podróżujący przez Morze Czerwone został poddany wielokrotnym atakom rakietowym w wyniku możliwego ataku rebeliantów Houthi w Jemenie.

Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie – W piątek w wyniku wielokrotnego ataku statek płynący przez Morze Czerwone został poddany wielokrotnym atakom rakietowym Houthi w JemenieWładze stwierdziły, że najnowszym celem jest kluczowa trasa morska.

Centrum Operacji Handlu Morskiego Brytyjskiej Armii poinformowało, że pięć rakiet wylądowało w pobliżu statku, który płynął u wybrzeży kontrolowanego przez rebeliantów miasta portowego Hodeidah w Jemenie.

Władze dodały, że rakiety wylądowały w pobliżu statku, ale nie spowodowały żadnych uszkodzeń.

Rzecznik wojskowy Houthi, generał brygady Yahya Saree, ogłosił pod koniec piątku, że grupa przeprowadziła dwa ataki na statki na Morzu Czerwonym, ale nie było od razu jasne, który statek według władz był celem. Saree postawił także inne zarzuty dotyczące niezgłoszonych ataków na statki. W przeszłości Houthi wyolbrzymiali swoje roszczenia.

W swojej kampanii powstańcy zaatakowali ponad 60 statków, wystrzeliwując rakiety i drony, w wyniku czego zginęło czterech marynarzy. Jeden statek został schwytany I Dwa zostały zatopione Od listopada celem kampanii powietrznej pod przewodnictwem USA są Huti. Seria strajków 30 maja Rebelianci twierdzą, że w wyniku starć zginęło co najmniej 16 osób, a 42 inne zostały ranne.

Huti upierają się, że ich celem są statki powiązane z Izraelem, Stanami Zjednoczonymi lub Wielką Brytanią. Jednak wiele zaatakowanych statków nie miało nic wspólnego z wojną między Izraelem a Hamasem – w tym niektóre statki płynące do Iranu.

Późnym wtorkiem Saree powiedział, że grupa była odpowiedzialna za poniedziałkowy atak na kontenerowiec MSC Sarah V, pływający pod banderą Liberii i grecki. W środę Huti twierdzili, że zostały użyte Nowy hipersoniczny pocisk balistyczny W tym ataku Celuj w dalszy statek Bardziej niż wszystkie poprzednie ataki, które przeprowadzili w Zatoce Adeńskiej.

READ  Media państwowe egzekwują ograniczenia w podróżowaniu związane z koronawirusem wobec dyskryminujących chińskich gości

W środę kolejny atak w Zatoce Adeńskiej O przeprowadzenie tej operacji podejrzewa się Houthi, chociaż nie przyznali się jeszcze za nią do odpowiedzialności. Do ataku Houthi doszło także w czwartek na Morzu Czerwonym.

Siły koalicji pod przywództwem USA toczą bitwy z Houthi. W sobotę wczesnym rankiem Centralne Dowództwo armii amerykańskiej poinformowało, że zniszczyło siedem dronów Houthi i „pojazd naziemnej stacji kontroli” na kontrolowanych przez Houthi obszarach Jemenu. W piątek Huti poinformowali o nalotach w pobliżu lotniska Hodeidah, które od dawna było podejrzane o wykorzystywanie przez rebeliantów miejsca wystrzeliwania rakiet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *