Apple otwiera App Store dla emulatorów starszych gier

Apple rozluźnia ograniczenia App Store i otwiera rynek na starsze emulatory gier. W Aktualizacja w piątekfirma Apple ogłosiła, że ​​emulatory gier będą miały dostęp do sklepu App Store na całym świecie i będą oferować gry do pobrania. Apple twierdzi, że te gry muszą być zgodne z „wszystkimi obowiązującymi przepisami”, wskazując, że zablokuje aplikacje udostępniające pirackie tytuły.

To posunięcie powinno pozwolić starszym emulatorom konsoli, które już istnieją na Androidzie – przynajmniej tym, które pozostały – na przeniesienie aplikacji na iPhone'a. Emulatory gier od dawna są blokowane w systemie iOS, przez co właściciele iPhone'ów szukają obejść poprzez jailbreak lub inne obejścia. Jest to także jeden z głównych powodów, dla których właściciele iPhone'ów w UE mogą odwiedzać zewnętrzne sklepy z aplikacjami teraz, gdy mają już pozwolenie na wjazd do tego regionu. Dzisiejsza zmiana Apple może do tego doprowadzić.

Wraz z nowymi zasadami dotyczącymi emulatorów Apple zaktualizowało także swoje zasady dotyczące superaplikacji, takich jak WeChat. Obecnie stwierdza, że ​​minigry i widżety w tych aplikacjach muszą korzystać z HTML5, wyjaśniając, że nie mogą to być natywne aplikacje i gry.

Wydaje się, że poza Stanami Zjednoczonymi Apple reaguje na naciski Komisji Europejskiej. W kolejnej aktualizacji przepisów firma oświadczyła, że ​​teraz zezwoli aplikacjom do strumieniowego przesyłania muzyki w UE na dodawanie linków w aplikacji, które kierują użytkowników do zakupów u osób trzecich i zawierają informacje o cenach. Umożliwiłoby to również programistom „zapraszanie użytkowników do podania adresu e-mail w wyraźnym celu wysłania łącza do witryny dewelopera w celu zakupu treści lub usług muzyki cyfrowej”.

Po tym, jak komisja uznała zasady Apple dotyczące przeciwdziałania routingowi za „niezgodne z prawem”, Spotify próbowało zaktualizować swoją aplikację za pomocą linków do strony internetowej umożliwiających zakup subskrypcji, ale przez tygodnie nie uzyskało zgody Apple. Spotify w dalszym ciągu jest niezadowolony z ostatniej zmiany Apple, ponieważ Apple nadal planuje pobierać prowizję od zakupów dokonanych za pośrednictwem linków zewnętrznych, mimo że komisarz UE Margrethe Vestager stwierdziła, że ​​Apple powinno pozwolić aplikacjom do strumieniowego przesyłania muzyki na „swobodną” komunikację z użytkownikami.

READ  Budowa nowego Forda Mustanga 1964.5 zajęła 4200 godzin i jest wart fortunę

„Przestrzeganie prawa nie jest opcjonalne, ale Apple w dalszym ciągu kwestionuje tę decyzję” – powiedziała rzeczniczka Spotify, Jane Moran. krawędź. „Od 6 kwietnia Komisja może wszcząć postępowania w sprawie niezgodności z przepisami i nakładać dzienne kary. Czas podjąć zdecydowane działania, aby raz na zawsze dać konsumentom realny wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *