Trzęsienie ziemi nawiedziło wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, uderzając w New Jersey, Pensylwanię, Nowy Jork i nie tylko

Służba Geologiczna Stanów Zjednoczonych podała, że ​​w piątek rano wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych nawiedziło trzęsienie ziemi. Wstrząsnęło budynkami od Maryland po Maine.

USGS Trzęsienie ziemi odnotowano jako 4,8 Jego epicentrum znajduje się w pobliżu Libanu w stanie New Jersey. Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 10:30 czasu wschodniego.

Trzęsienie ziemi było najsilniejsze odnotowane na północnym wschodzie od ponad dziesięciu lat. Według danych USGS.

Nie było bezpośrednich doniesień o poważnych zniszczeniach lub ofiarach. Władze lokalne i regionalne miast w strefie trzęsienia ziemi rozpoczęły inspekcje, aby upewnić się, że budynki, mosty i inna infrastruktura nie uległy uszkodzeniu.

James Pittinger, burmistrz Libanu w stanie New Jersey, nazwał trzęsienie ziemi „najdziwniejszą rzeczą, jakiej kiedykolwiek doświadczyłem”. W wywiadzie dla MSNBCPowiedział, że nie otrzymał jak dotąd żadnych raportów o znaczących zniszczeniach, dodał, że wstrząsy spowodowały, że jego pies pobiegł w poszukiwaniu schronienia, a przedmioty spadły z półek.

Chociaż trzęsienie ziemi o sile 4,8 w skali Richtera nie jest uważane za poważne trzęsienie ziemi, nawet niewielkie wstrząsy mogą spowodować szkody na wschodnim wybrzeżu, które nie przedsięwzięło takich samych środków ostrożności, jak w przypadku innych gorących miejsc trzęsień ziemi na całym świecie.

Gubernator Nowego Jorku Cathy Hochul powiedziała, że ​​trzęsienie było odczuwalne w całym stanie.

„Mój zespół ocenia skutki i wszelkie możliwe szkody, a my w ciągu dnia będziemy informować opinię publiczną” – powiedział. Napisał w X.

Zastępca burmistrza Nowego Jorku Fabian Levy powiedział, że w wyniku trzęsienia ziemi w mieście nie doszło do większych zniszczeń.

Według strony internetowej Federalnej Administracji Lotniczej, międzynarodowe lotnisko Newark Liberty w New Jersey i John F. Międzynarodowe lotnisko Kennedy'ego zapewniało przystanki naziemne.

Port Authority Transit Corporation, obsługująca szybką linię tranzytową między Pensylwanią a New Jersey, zawiesiła usługi po trzęsieniu ziemi.

READ  Gigantyczny ząb gigantycznego ichtiozaura wskazuje na silne ukąszenie morskich stworzeń | Archeologia

„Zarządy będą z wielką ostrożnością sprawdzać rzetelność składu” – powiedział Patko X powiedział w aktualizacji. „Po zakończeniu dochodzenia usługa zostanie wznowiona. Nie ma terminu. Aktualizacje do naśladowania.

Zarząd Transportu Metropolitalnego Nowego Jorku stwierdził, że nie ma to wpływu na usługi, ale załogi będą sprawdzać linie kolejowe. Transport publiczny w New Jersey ostrzega pasażerów 20 minut spóźnienia Ze względu na inspekcje mostów po trzęsieniu ziemi.

Chociaż trzęsienia ziemi w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych są rzadkie, w lutym 2023 r. w Buffalo w stanie Nowy Jork doszło do trzęsienia ziemi o sile 3,8 w skali Richtera – najsilniejszego w regionie od 40 lat.

W 2017 r. trzęsienie ziemi o sile 4,1 w skali Richtera nawiedziło obszar trzech stanów, w pobliżu Little Creek w stanie Delaware. Według amerykańskiej służby geologicznej. Wcześniej w 2011 r. w środkowej Wirginii trzęsienie ziemi o sile 5,8 w skali Richtera było odczuwalne na dużej części wschodniego wybrzeża, zmuszając setki tysięcy ludzi do ewakuacji budynków w Nowym Jorku, Waszyngtonie i innych miastach.

Gubernator New Jersey Bill Murphy – stwierdził w poście na X Stan uruchomił Centrum Operacji Kryzysowych i prosi obywateli, aby nie dzwonili pod numer 911, chyba że doświadczają sytuacji awaryjnej.

To rozwijająca się historia. Sprawdź aktualizacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *