Apple twierdzi, że Unia Europejska generuje 7% światowych przychodów App Store

Kredyty obrazkowe: Bryce’a Durbina/TechCruncha

Niemal tydzień po ogłoszeniu przez Apple poważnych zmian w App Store w związku z przepisami unijnej ustawy o rynkach cyfrowych (DMA) firma podała, że ​​rynek stanowi 7% światowych przychodów App Store.

Wpływ finansowy tych zmian będzie zależał od wyborów, jakie deweloperzy dokonają w zakresie przyjęcia różnych systemów, powiedział Luca Maestri, dyrektor finansowy firmy.

„Wiele będzie zależeć od dokonanych wyborów. Żeby zachować kontekst, zmiany zostały zastosowane na rynku UE, który reprezentuje około 7% naszych globalnych przychodów z App Store” – powiedział w odpowiedzi na pytanie analityka .

Ze względu na DMA Apple musi zezwalać na alternatywne sklepy z aplikacjami i umożliwiać programistom korzystanie z zewnętrznych procesorów płatniczych. Firma planuje pobierać podstawową opłatę technologiczną, jeśli aplikacja przekroczy milion pobrań rocznie w różnych sklepach z aplikacjami.

Wśród tych zmian Apple odnotowało rekordowy kwartał przychodów z App Store. Całkowite przychody firmy z usług osiągnęły 23,1 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 11% rok do roku.

Apple dalej bronił App Store i jego systemu prowizji, twierdząc, że zapewnia on lepszą prywatność i bezpieczeństwo. Dyrektor generalny Tim Cook potwierdził, że z powodu tych zmian firma nie będzie w stanie zapewnić najlepszego doświadczenia użytkownika.

„Jeśli pomyślisz o tym, co zrobiliśmy przez te lata, to zauważysz, że naprawdę wyspecjalizowaliśmy się w prywatności, bezpieczeństwie i łatwości użytkowania. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby jak najbardziej zbliżyć się do przeszłości w kwestiach, które ludzie kochają w naszym ekosystemie tak bardzo, jak to możliwe, ale nie będziemy w stanie zapewnić maksymalnej ilości, jaką możemy zapewnić, ponieważ „Musimy przestrzegać przepisów” – powiedział.

W Unii Europejskiej Apple również musiało otworzyć ekosystem przeglądarek, umożliwiając innym przeglądarkom korzystanie z własnego silnika zamiast WebKit. Gdy użytkownicy włączą swoje iPhone'y po aktualizacji do iOS 17.4, firma wyświetli ekran powitalny, na którym będą mogli wybrać domyślną przeglądarkę.

READ  2021 BMW M2 kontra 2023 BMW M2: M Car Showdown

Wygląda na to, że Apple bada więcej sposobów na zwiększenie przychodów App Store. Firma umożliwi sklepom z grami strumieniowymi dystrybucję usług gier w chmurze za pośrednictwem App Store na całym świecie. Dodatkowo rozszerza obsługę systemów zakupów w aplikacji o minigry, miniaplikacje, wtyczki i chatboty. Na przykład Netflix mógłby potencjalnie sprzedawać minigry bezpośrednio za pośrednictwem aplikacji. OpenAI może mieć mechanizm subskrybowania płatnych GPT.

Reakcja branży na zmiany Apple była ostra. Spotify nazwał plan DMA Apple „wymuszeniem”, podczas gdy dyrektor generalny Epic Games nazwał go „złośliwą zgodnością” i pełną „niechcianych opłat”. W czwartek dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, dołączył do chóru podczas rozmowy telefonicznej dotyczącej wyników firmy i powiedział, że zasady Apple dotyczące DMA są „tak uciążliwe”, że byłby zaskoczony, gdyby programiści zdecydowali się na to. krawędź Podobno wielu deweloperów zwróciło uwagę, że jeśli deweloperzy zgodzą się na nowe warunki, będą musieli zapłacić ogromne opłaty.

Sojusz na rzecz uczciwości aplikacjigrupa branżowa, do której należą Epic Games, Spotify, Tile, Basecamp i Deezer, nazwała zmiany Apple „programem niezgodności”.

„Apple najwyraźniej nie ma zamiaru przestrzegać przepisów DMA. Apple pobiera nowe opłaty za bezpośrednie pobieranie i płatności, których przetwarzanie nie robi w ogóle, co stanowi naruszenie prawa. Ten plan nie spełnia celów DMA” – powiedział Rick VanMeter, dyrektor wykonawczy CAF Zwiększona konkurencja i sprawiedliwość na rynku cyfrowym – to nie jest sprawiedliwe, rozsądne i niedyskryminujące.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *