Apple zmienia Siri

Siri przeszła metamorfozę na konferencji Apple WWDC 2024 w Cupertino dzięki szeroko zakrojonemu rozwojowi sztucznej inteligencji technologicznego giganta w tym roku.

Siri jest teraz bardziej naturalna, trafniejsza i bardziej osobista – ma też nowy wygląd, w tym odświeżoną ikonę. Pojawi się Asystent ze świecącym światłem otaczającym krawędzie ekranu urządzenia.

Siri może teraz radzić sobie z potknięciami w mowie i lepiej rozumieć kontekst. Możesz teraz także pisać do Siri, która odpowie na pytania dotyczące korzystania z iPhone’a, iPada i komputera Mac.

Wkrótce Siri będzie jeszcze bardziej wyposażona w świadomość na ekranie. Na przykład, jeśli znajomy wyśle ​​Ci swój adres, będziesz mógł poprosić Siri o wykonanie czegoś takiego jak „Dodaj ten adres do swojej karty kontaktowej”, a ona się tym zajmie (zakładając, że funkcja działa zgodnie z reklamą).

Siri będzie miała także możliwość podejmowania działań w aplikacjach i pomiędzy nimi, więc możesz poprosić Siri o „Zaznaczenie tego zdjęcia”, a następnie „Dodanie tego zdjęcia” do innej aplikacji. Dzieje się tak dzięki nowemu interfejsowi API App Intents, który umożliwia programistom umożliwienie Siri podejmowania działań w ich aplikacjach, a także lepszej świadomości kontekstu osobistego, w tym wiadomości, wydarzeń w kalendarzu, plików i zdjęć.

Zdolności są bardzo głębokie. Apple podał przykład, w którym Siri znalazła obraz Twojej licencji, wyodrębniła Twój numer identyfikacyjny i wprowadziła go do formularza internetowego.

Nie jest jasne, kiedy możemy się spodziewać wielu zaawansowanych funkcji Siri na urządzeniach. Mamy nadzieję, że dowiemy się więcej w miarę kontynuacji WWDC.

READ  Monitory do gier Samsung OLED są teraz dostępne w większej liczbie kształtów i rozmiarów oraz z częstotliwością do 360 Hz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *