Arkan mówi, że Redfall bardziej przypomina Far Cry niż Left 4 Dead

Arkane z pewnością wie, jak stworzyć immersyjną symulację; Mając rodowód serii Dishonored, Prey i Deathloop pod pasem studia, pomysł wiejskiego amerykańskiego miasteczka wypełnionego wampirami przebranymi za czterech graczy był Gra wieloosobowa Z pewnością maluje to ciekawy obraz. Przy tak niewielu konkretnych informacjach na temat strzelanki zawsze dobrze jest usłyszeć więcej bezpośrednio ze źródła, a kilku deweloperów mówiło o Arkane w nowym wywiadzie.

Bez ustalonej daty premiery Redfall, bez względu na to, jakie są wiadomości Redfall zostanie wydany przed Starfieldktóry był niedawno Potwierdzone na I półrocze 2023 rWszelkie nowe informacje na temat tej kooperacyjnej symulacji zabijania wampirów są mile widziane.

Na szczęście dla nas rozmawiał z dyrektorem kreatywnym Arkane Ricardo Bare i dyrektorem studia Harveyem Smithem GameRadar Chodzi o połączenie ambitnego Redfall z wciągającą symulacją Arkane i daje dużo zabawy.

Było wiele porównań do Left 4 Dead firmy Valve, ale jak wyjaśnia Bare, Gra z otwartym światem Takie podejście sprawia, że ​​Redfall bardziej przypomina Far Cry Ubisoftu. To całkowicie zrozumiałe, że ktoś doszedł do takiego wniosku. Istnieją cztery grywalne postacie, możesz grać razem w trybie współpracy i stawić czoła nieumarłym. Ale jeśli chodzi o sposób, w jaki grasz i doświadczasz Redfall, wcale nie jest tak jak te gry. Radval jest bardziej jak pobieranie w Far Cry”.

Całkowicie rozumiem, dlaczego słyszenie słów Far Cry może sprawić, że niektórzy z was uciekną na wzgórza, ale wydaje się, że Arkane ciągnie ten wątek, próbując wyjaśnić, w jaki sposób może wykorzystać swoje doświadczenie w budowaniu wspaniałych, otwartych poziomów i przeszczepić je do nieco inne wrażenia gracza.

„Co by było, gdybyśmy wykorzystali całą naszą wiedzę — i nasze kreatywne wartości — i umieścili to w otwartym świecie?” dodaje Smith. Redfall również nie będzie miał samochodów, więc otwarty świat nie powinien widzieć was tylko wampirów na otwartych polach, ponieważ zamiast tego będziecie jechać wolniej, bardziej celowo.

READ  Sony rozszerza chiński inkubator gier w Microsoft twarzą w twarz

„Jeśli chodzi o wolność, jest to, czego można oczekiwać od innych otwartych światów, ale Redfall to gra na piechotę” – wyjaśnia Bay dla GamesRadar. Skala i tempo są pod tym względem nieco powolne. Chcemy, abyś przekradł się nocą przez pole kukurydzy we mgle, słysząc szepty wampirów w ciemności. Prawdopodobnie zauważysz w oddali dom na farmie i zakradniesz się do niego, tylko aby odkryć, że jest pełen kultystów i kilku uwięzionych ocalałych, których możesz uratować. Atmosfera Redfall.

Powinieneś więc myśleć o Redfall bardziej jako o otwartej grze w stylu Far Cry bez samochodów niż o wersji Left 4 Dead firmy Arkane. Szczerze mówiąc, prawdopodobnie nie powinieneś się tego spodziewać, tylko dlatego, że gra czerpie inspirację z innych z tego gatunku, nie oznacza, że ​​​​potoczy się dokładnie w ten sposób. Spodziewałem się charakterystycznego akcentu Argana, trochę Gra FPS Strzelanie do wampirów, nic więcej, pozwala samej grze wypełnić te luki.

Gra Koleżanka Dishonored 2 za darmo W tej chwili dla subskrybentów Amazon Prime, jeśli chcesz mieć jedną z najlepszych immersyjnych symulacji na rynku. Jeśli chcesz wrócić do immersyjnego pociągu sim, przygotowaliśmy listę najlepszych gry skradankowektóra często wykorzystuje te same elementy podczas projektowania poziomów i mechaniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *