Armia noszących plecaki cyborgów-karaluchów atakuje pustynny cel

Naukowcy sugerują, że karaluchy mogą pewnego dnia pomóc w odzyskiwaniu osób zaginionych po klęskach żywiołowych.

Zautomatyzowane karaluchy, poza

Naukowcy z Uniwersytetu Technologicznego Nanyang w Singapurze wypuścili armię zdalnie sterowanych karaluchów-robotów, aby zaatakować cel na piaszczystym obszarze testowym.

Motywacją stojącą za tym przerażającym, pełzającym atakiem było sprawdzenie, czy większy robot mógłby ostatecznie wykorzystać taki rój w celu uzyskania odczytów czujników, ścigania określonych obiektów, a nawet wydobywania ludzi uwięzionych pod gruzami. nowy Świat Raporty.

W serii eksperymentów, jak opisano szczegółowo w A Artykuł nie został jeszcze zrecenzowanyNaukowcy wyposażyli karaluchy madagaskarskie w „plecaki”, umożliwiające im zdalne sterowanie stworzeniami za pośrednictwem centralnego komputera. Plecaki te przekazywały polecenia wydawane za pośrednictwem elektrod po obu stronach narządów zmysłów karaluchów, informując je, w którym kierunku mają się udać.

Naukowcy odkryli, że byli w stanie kontrolować rój 20 karaluchów-robotów, dzięki czemu podróżowały jak pojedyncza jednostka piechoty owadów po piaszczystym wzgórzu – co jest nieco przerażającą wizją tego, jak pewnego dnia mogą wyglądać misje poszukiwawczo-ratownicze. .

Tryb kraba

Podczas eksperymentów program mainframe wyznaczył pewną liczbę karaluchów jako liderów, a za nimi poszły pozostałe.

Chociaż karaluchy były popychane w lewo lub w prawo, nadal potrafiły znaleźć swoje zwykłe sposoby na pokonywanie przeszkód. nowy Świat Raporty. W niektórych przypadkach pomagali nawet swoim towarzyszom, przewracając ich na plecy i ustawiając z powrotem na sześciu nogach.

Naukowcy sugerują, że taki rój mógłby pomóc podczas misji poszukiwawczo-ratowniczych po klęskach żywiołowych lub podczas wykonywania odczytów środowiskowych na większych obszarach. Centralny robot mógłby zapewnić im sposób na naładowanie plecaków, a także zapewnić żywność i wodę.

Zespół już chce podnieść poprzeczkę, zamieniając tęczowe kraby również w roboty.

„Krab mógłby pomóc karaluchom” – stwierdził Hirotaka Sato, kierownik zespołu i profesor inżynierii mechanicznej na Uniwersytecie Technologicznym w Nanyang. nowy Świat. „Pracujemy nad takimi rzeczami, ale to wymaga czasu”.

READ  Osłona termiczna, która może wylądować na Marsie, zostaje wystrzelona w kosmos

Więcej o owadach cyborgach: Wynalazca karalucha-cyborga twierdzi, że zostanie on wykorzystany tylko w dobrym celu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *